Míchel start met Wijndal aan heenduel met FK Vojvodina in Conference League

Hoofdnieuws
donderdag, 23 juli 2026 om 18:45
Ajax Showtime Míchel

Volg Ajax Showtime op Google

Blijf op de hoogte van het laatste Ajax Showtime-nieuws door ons als favoriete bron in Google in te stellen.

Volg ons op Google
Míchel heeft donderdag de opstelling bekendgemaakt waarmee Ajax zal aantreden in de heenwedstrijd tegen FK Vojvodina. De Spaanse trainer kiest in Novi Sad onder meer voor zomeraanwinst Daley Blind, terwijl Caio Henrique op de bank begint. Het duel in de tweede voorronde van de Conference League begint om 20.00 uur en is met live beeld te zien via Ziggo Sport.
Maarten Paes verdedigt in Servië het doel van de Amsterdammers. Zolang de huurtransfer van Marc-André ter Stegen nog op zich laat wachten, is de Nijmegenaar de eerste keus onder de lat voor Míchel. Het is mogelijk dat Paes op korte termijn wel gaat concurreren met Ter Stegen, want volgens Mundo Deportivo is de overgang van de Duitse doelman naar Ajax 'opnieuw in een stroomversnelling gekomen'.
Míchel kan in de achterhoede nog niet beschikken over Ko Itakura en Josip Sutalo. De centrumverdedigers waren tot voor kort nog actief op het WK met respectievelijk Japan en Kroatië en hadden daardoor langer vakantie.
Verder is Dies Janse wegens een blessure niet inzetbaar, waardoor Ajax met de volgende namen start: Lucas Rosa en Owen Wijndal fungeren als rechts- en linksback, terwijl het centrum gevormd wordt door Aaron Bouwman en Daley Blind. Youri Baas zit na zijn afwezigheid in de oefenwedstrijd tegen Olympiakos tegen FK Vojvodina weer op de bank. Aankoop Henrique moet genoegen nemen met een reserverol.

Oscar Gloukh krijgt kans op Ajax-middenveld

Naast Baas is ook Jorthy Mokio weer van de partij bij Ajax. De Belgische middenvelder start echter nog niet in de basis. Míchel kiest voor een middenveld dat bestaat uit Youri Regeer, Davy Klaassen en Oscar Gloukh. Laatstgenoemde zal zich vooral met het aanvallende spel van Ajax bezighouden.
Tekst gaat verder onder de foto.
Ajax Showtime Oscar Gloukh Ajax Panathinaikos
Oscar Gloukh start op het middenveld van Ajax.
Kasper Dolberg staat in het Karadjordjestadion in de punt van de aanval namens de bezoekers. De Deen kampte in de eerste fase van de voorbereiding met een blessure, maar kwam tegen Olympiakos weer een helft in actie. De spits krijgt voorlopig nog de voorkeur boven miljoenenaankoop Marcos Leonardo, die slechts enkele keren heeft meegetraind en op de bank begint.
De aanval van Ajax wordt verder compleet gemaakt door de vertrouwde namen die ook in de voorbereiding in actie kwamen. Mika Godts is de linksbuiten van dienst, terwijl Steven Berghuis vanaf de rechterflank voor aanvoer moet zorgen.

Ajax bewaart goede herinneringen aan FK Vojvodina

Nog niet zo lang geleden stonden Ajax en FK Vojvodina ook al tweemaal tegenover elkaar. In het seizoen 2024/25 troffen de clubs elkaar in de Europa League-voorrondes. Onder toenmalig trainer Francesco Farioli wist Ajax de heenwedstrijd in de Johan Cruijff ArenA te winnen door een laat doelpunt van Branco van den Boomen: 1-0.
In Servië zorgden goals van Sutalo, Jorrel Hato en Bertrand Traoré voor een 1-3 overwinning, waardoor FK Vojvodina in Bačka Topola werd uitgeschakeld. Ajax zou later nog afrekenen met Panathinaikos en Jagiellonia Bialystok, waardoor het dat seizoen uitkwam in de groepsfase van de Europa League.
Tekst gaat verder onder de foto.
Ajax Showtime Ajax FK Vojvodina Europa League
Het elftal dat twee seizoenen geleden met 1-3 van FK Vojvodina won.

Opstelling Ajax: 

Paes; Rosa, Bouwman, Blind, Wijndal; Regeer, Klaassen, Gloukh; Berghuis, Dolberg, Godts.

Wissels Ajax: 

Heerkens, Reverson, Gaaei, Carrizo, Henrique, Baas, Konadu, Edvardsen, Mokio, Leonardo, Abdalla, Ouazane.

Hoofdnieuws & Bijzaken en geruchten

Loading