Ajax-trainer Óscar García staat mogelijk voor een heus spitsenprobleem. Wout Weghorst is geschorst voor het duel met Sparta Rotterdam, terwijl Kasper Dolberg een twijfelgeval is. García gaf tijdens de persconferentie van vrijdag een update over de fitheid van zijn spelers.
García vertelt dat hij geen nieuwe spelers heeft kunnen verwelkomen die terugkomen van blessures. Sterker nog: de ziekenboeg is letterlijk en figuurlijk uitgebreid. 'Wout (Weghorst, red.) is ziek en kon de laatste dagen niet meetrainen. Hij is echter ook geschorst. Ook Kasper (Dolberg red.) is een vraagteken. Hij kampt met buikproblemen en kon de laatste twee dagen niet trainen.'
De afwezigheid van Weghorst en het vraagteken achter de naam van Dolberg zorgt voor een mogelijk spitsenprobleem bij Ajax. García heeft nog wel de beschikking over Don-Angelo Konadu, terwijl Oscar Gloukh ook al eens als spits speelde.
Tekst gaat verder onder de foto.
Ko Itakura nog altijd niet van de partij; Oliver Edvardsen geblesseerd
Ko Itakura is eveneens nog altijd niet van de partij. De Japanner staat al sinds eind januari aan de kant met een rugblessure en zal ook het duel met Sparta Rotterdam aan zich voorbij moeten laten gaan. 'Itakura volgt nog individuele training', vertelt de Spaanse trainer, die tot slot nog een blessuregeval moet melden. 'Oliver (Edvardsen, red.) is er ook niet bij.'
Ajax moet het verder ook doen zonder de spelers die al langer aan de kant staan met blessures. Hiermee wordt gedoeld op de langdurige blessures van Oleksandr Zinchenko en Vitezslav Jaros. Beide spelers kampen met zware knieblessures. Ajax kan tegen Sparta Rotterdam wel weer beschikken over Youri Regeer. Hij zat tegen FC Groningen vorige week nog een schorsing uit.
Gaat Óscar García opstelling Ajax flink wijzigen?
Garciá wil desgevraagd nog niet aangeven of hij met een compleet andere opstelling gaat spelen. Hij stelt wel dat zijn voorganger Fred Grim ook geregeld wisselde van opstelling. 'Ik geloof niet alleen in starters. Veel wedstrijden worden beslist in de tweede helft. Soms zitten de belangrijkste spelers op de bank. Als een tegenstander moe wordt, kun je daarvan profiteren. Met vijf wissels per wedstrijd kun je een hele wedstrijd omgooien. Het gaat om de zestien spelers die kunnen spelen.'







































Plaats reactie