Chourak over emotionele week bij Jong Ajax: ‘Op zo’n dag is voetbal bijzaak’

door Bram Bark 0 Bron Ajax Showtime

Chourak over emotionele week bij Jong Ajax: ‘Op zo’n dag is voetbal bijzaak’

door Bram Bark 0 Bron Ajax Showtime

Laatst geüpdatet

Nassef Chourak en Jong Ajax beleefden een heftige week. De spelers kenden een lastige voorbereiding en dat had alles te maken met het tragische overlijden van Elisa, de vriendin van Mark Verkuijl. Een zichtbaar geëmotioneerde Chourak deed zijn verhaal tegenover Ajax Showtime.

‘Het was een hele lastige wedstrijd’, opent Chourak. ‘We zijn er vooral voor Mark geweest vanaf afgelopen donderdag. Het was een hele lastige week en dan is het heel moeilijk om je voor te bereiden op de wedstrijd tegen RKC’, aldus de middenvelder die Verkuijl thuis opzocht na het vreselijke bericht.

Jong Ajax wilde het duel niet spelen, gaf Willem Weijs aan voor de wedstrijd. Chourak twijfelde hierover. ‘Aan de ene kant wil je spelen voor Mark, maar aan de andere kant is het heel moeilijk om je gedachten weg te halen bij wat er is gebeurd en je te focussen op de wedstrijd.’

Ook aankomende week staat voor Jong Ajax in het teken van het overlijden van Elisa. ‘Morgen (dinsdag, red.) gaan we de familie condoleren en zaterdag is de uitvaart. We steunen Mark waar dat kan, iedereen op zijn eigen manier. Op een dag als vandaag is voetbal bijzaak. We stonden met tranen in onze ogen op het veld.’

Tekst gaat verder onder de afbeelding.

mark-verkuijl-jong-ajax-rkc-25-26
Verkuijl was maandagavond aanwezig voor het eerbetoon aan Elisa. 

De wedstrijd ging uiteindelijk met 0-2 verloren, maar er lagen kansen op een beter resultaat. ‘In de eerste helft hadden we een paar goede kansen. In de tweede helft vond ik ons vooral heel slordig. Dan geef je de wedstrijd uit handen’, vertelt Chourak. De voorbereiding had volgens de aanvoerder van Jong Ajax een impact. ‘We hebben niet echt de intensiteit gehad op de trainingen en donderdag en zaterdag hebben we niet getraind.’

Slechte eerste seizoenshelft van Jong Ajax

Met het duel met RKC Waalwijk kwam er een einde aan de eerste seizoenshelft voor Jong Ajax. De ploeg gaat als hekkensluiter de winterstop in. ‘Het was een lastige eerste seizoenshelft. We hebben de doelstelling niet gehaald. We wilden in het linkerrijtje staan.’

Chourak speelt inmiddels drie seizoenen voor Jong Ajax en het eerste elftal lijkt er niet in te zitten voor het talent. Dus kijkt de middenvelder voorzichtig om zich heen. ‘Ik ben eigenlijk wel klaar voor een stap hogerop. Mijn zaakwaarnemer en vader zijn ermee bezig, maar ik sta er in ieder geval voor open.’ Een winters vertrek is daarom ook niet uitgesloten. ‘Dat ligt eraan of er een mooie club komt’, vertelt Chourak.

Bram Bark (X: @Bram_Bark | E-mail: b.bark@ajaxshowtime.com)

Lees meer over:
Plaats reactie
Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.