Brandt vertelt over kwaliteiten van nieuwe Ajacied: 'Heel snel en sterk in luchtduels'

Hoofdnieuws
vrijdag, 04 september 2026 om 16:50ESPN
Ajax Showtime Julian Brandt

Volg Ajax Showtime op Google

Blijf op de hoogte van het laatste Ajax Showtime-nieuws door ons als favoriete bron in Google in te stellen.

Volg ons op Google
Julian Brandt is van mening dat Thilo Kehrer meerdere kwaliteiten met zich meebrengt naar Ajax. Dat vertelt hij in gesprek met ESPN. De 29-jarige Duitser wordt een seizoen gehuurd van AS Monaco. Ajax heeft geen optie tot koop opgenomen in die deal en dus blijft de samenwerking normaal gesproken beperkt tot één seizoen.
Brandt en Kehrer speelden in de jeugd al veel samen, maar dat deden ze later ook nog bij het Duitse nationale team. 'Hij is een hele rustige jongen en hij is ook heel vriendelijk', kan Brandt vertellen. 'Op het veld is hij erg atletisch. Hij is heel erg snel en hij kan hoog springen. Hij is heel sterk in luchtduels.'
'Hij heeft bij Paris Saint-Germain, AS Monaco en het nationale team van Duitsland gespeeld, dus hij heeft ervaring in waar hij moet zijn op het veld. Hij weet wanneer we op moeten schuiven of wanneer we in moeten zakken. Voor jonge spelers zoals Youri Baas, Aaron Bouwman en Dies Janse is het belangrijk om er iemand naast te hebben die hen leiding kan geven', geeft de Duitser aan.
Hij gaat verder: 'Ik denk dat we in elke linie nu één of twee spelers hebben die de jonge jongens kunnen helpen om zich te ontwikkelen en uit te groeien tot een ster tijdens het volgende seizoen', aldus Brandt. Tot slot kijkt hij naar het treffen tegen PSV zaterdagavond. Ajax komt dan om 20.00 uur in actie tegen de Eindhovenaren in de Johan Cruijff ArenA.
Tekst gaat verder onder de foto.
Ajax Showtime Thilo Kehrer Ajax
Kehrer versterkt Ajax op huurbasis dit seizoen.

Julian Brandt verwacht een goede sfeer bij Ajax - PSV

De middenvelder weet niet wat voor sfeer hij kan verwachten. 'Ik weet niet of dezelfde sfeer zal ontstaan als vier jaar geleden, toen ik hier met Borussia Dortmund speelde. Maar ik heb gehoord dat er altijd een hele goede sfeer is in wedstrijden tegen PSV en Feyenoord.'
'Niet alleen in Amsterdam, maar ook tijdens de uitwedstrijden. Ik verwacht een hete strijd waarin twee teams willen winnen. Hopelijk wordt het een spectaculaire wedstrijd waarvan elke supporter gaat genieten', sluit hij af.

Julian Brandt voelt zich goed bij Ajax en ziet verbeterpunten

In hetzelfde interview gaf Brandt aan dat hij zich momenteel goed voelt bij Ajax. 'Het leven is vrij goed hier. Ik ben de stad aan het ontdekken. De afgelopen maand was vrij interessant. Natuurlijk moet ik me aanpassen aan misschien een andere speelwijze dan ik bij mijn vorige clubs gewend was.'
'Maar ik voel me goed en op mijn gemak. We hebben een paar wedstrijden gewonnen en dat is goed voor het vertrouwen. Nu wachten de grote tegenstanders, dus ik denk dat het seizoen pas nu echt begint', stelde hij.
Wel is er nog volop ruimte voor verbetering bij de club. 'We scoren veel, dat is goed. En je ziet in de laatste duels al patronen terug van waar we toe in staat zijn. Maar we krijgen ook te veel goals tegen. Dat moeten we veranderen.' De dertigjarige Duitser speelde tot nu toe zeven duels voor Ajax. Daarin wist hij drie keer te scoren.

Hoofdnieuws & Bijzaken en geruchten

Loading