Ajax kan tegen Feyenoord nog altijd niet beschikken over Josip Sutalo. Dat laat Fred Grim vrijdagochtend weten tijdens de persconferentie in aanloop naar De Klassieker. Mogelijk is Kenneth Taylor wel beschikbaar, terwijl Kasper Dolberg 'gewoon' inzetbaar zal zijn.
Grim wordt vrijdagochtend tijdens de persconferentie gevraagd naar de fitheid van zijn spelers. 'We hebben een aantal blessures die al stonden', stelt Grim tijdens het persmoment. 'Met Sutalo gaat het wel beter, maar hij is deze wedstrijd niet beschikbaar. Weghorst is er ook niet bij. Dat is ook al gecommuniceerd door de club. Hij komt zeker dit kalenderjaar niet meer in actie.'
Taylor zou mogelijk wel kunnen spelen tegen Feyenoord. 'Er zijn mogelijkheden, misschien zelfs naar zondag toe', sluit Grim niet uit dat de normaliter makkelijk scorende middenvelder tegen Feyenoord kan spelen. Vorig seizoen wist Taylor in de blessuretijd nog de winnende goal te maken tegen de aartsrivaal uit Rotterdam.
Tekst gaat verder onder de foto.
James McConnell (schouder) is er nog niet bij en verder zijn er 'wat kleine griepjes', zoals Grim het noemt. Steven Berghuis zal voorlopig ook nog niet spelen voor Ajax. 'Nee, Berghuis is nog niet eens buiten, dus dat kan helemaal niet', doelt hij op een mogelijke rentree voor de winterstop.
Dolberg komt goed uit duel met Qarabağ FK
Grim had tijdens de persconferentie goed nieuws te melden over Dolberg. De Deen kan tegen Feyenoord 'gewoon' meedoen. 'Ik begreep vanuit de vorige persconferentie dat er misschien het gevoel was ontstaan dat ik niet wilde beginnen met Dolberg. Dat was zeker niet zo', zegt Grim, die Dolberg opstelde tegen Qarabağ FK.
'In Sittard heeft hij meer minuten gemaakt door de blessure van Weghorst. Dat was niet ideaal', zegt Grim. 'Nu heeft hij een bepaald gedeelte kunnen spelen. Aan de voorkant dachten we erover na om hem eraf te halen', aldus de trainer, die Dolberg na ruim een uur spelen naar de kant haalde. 'Hij is in ieder geval beschikbaar voor zondag.'
Tekst gaat verder onder de foto.
Zondag wacht voor Ajax de kraker tegen Feyenoord. Grim wordt gevraagd of hij bij het maken van zijn opstelling rekening houdt met het gegeven dat sommige spelers beter zouden weten hoe het is om een Klassieker te spelen. Daarbij kun je denken aan spelers als Taylor en Davy Klaassen. 'De Klassieker is iets speciaals. We spelen ook Champions League, dat zijn ook wedstrijden op een bepaald niveau.'
'Als coach kijk ik altijd naar de balans in het elftal. Je houdt er wel rekening mee. Maar als het goed is, weten heel veel spelers het al, hoor', lijkt Grim toch aan te geven dat ook nieuwe spelers gewoon kans maken op een basisplaats. Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli liet spelers weleens speechen voor een belangrijke wedstrijd. Grim krijgt de vraag of hij ook iets speciaals gaat doen. 'Op dit moment niet.'
Zie hieronder de persconferentie van Ajax-trainer Fred Grim terug.






































Plaats reactie