Ajax heeft zondag een belangrijke overwinning geboekt in de Eredivisie. De kwakkelende ploeg van John Heitinga kende een slechte eerste helft, maar won uiteindelijk met 2-3 bij FC Twente door een sterk eerste kwartier na rust. Wout Weghorst, Oscar Gloukh en Mika Godts zorgden voor de doelpunten.
Heitinga koos voor dezelfde elf namen als tegen Chelsea. Zo kreeg Remko Pasveer onder de lat opnieuw de voorkeur boven Vitezslav Jaros. Raúl Moro was wederom de rechtsbuiten van dienst, terwijl James McConnell fungeerde als controlerende middenvelder.
Oud-Ajacied doet Amsterdammers pijn
De wedstrijd was vier minuten oud toen FC Twente via een hoekschop op een 1-0 voorsprong kwam. Ruud Nijstad kopte de bal door op oud-Ajacied Kristian Hlynsson, die van dichtbij raak kon koppen. Doelman Pasveer ging tijdens de situatie niet volledig vrijuit. Ajax zat allesbehalve lekker in de wedstrijd en kreeg vlak daarna een goede kans tegen. Hlynsson kon zijn tweede maken op aangeven van Pjaca, maar schoot ruim naast.
Tekst gaat verder onder de foto.
FC Twente bleef aandringen in de openingsfase en werd na een krap kwartier opnieuw gevaarlijk. Marko Pjaca gaf een goede voorzet bij de tweede paal, waar Ricky van Wolfswinkel vogelvrij stond. De spits zette zijn hoofd echter niet ideaal achter de bal en kopte naast. FC Twente voetbalde erg makkelijk door de matige organisatie van Ajax heen, al kwamen de Amsterdammers er af en toe uit met een counter.
Zo ook halverwege de eerste helft, toen Lucas Rosa in de zestien uiteindelijk niet tot een schot kwam door een tackle van Robin Pröpper. Uit de tegenstoot kopte Thomas van den Belt tegen de handen van Pasveer aan. Enkele minuten later kon Ramiz Zerrouki doorlopen en uithalen, maar de middenvelder zag zijn poging via de rug van Ko Itakura net naast vliegen.
Kenneth Taylor creëerde na een half uur vanuit het niets een kansje voor Ajax. Vanaf de rechterflank speelde hij Mats Rots uit en schoot hij met links op de voeten van doelman Lars Unnerstall. In het laatste kwartier voor de pauze was de thuisploeg de betere ploeg, maar werden er geen serieuze kansen meer gecreëerd.
Ajax komt als herboren de kleedkamer uit
Heitinga besloot direct na rust een dubbele wissel door te voeren. Owen Wijndal verving Itakura, terwijl Youri Regeer binnen de lijnen kwam voor McConnell. Vier minuten na het begin van het tweede bedrijf kwam Ajax zowaar op gelijke hoogte. Weghorst knikte raakt uit een voorzet van Taylor en vierde zijn doelpunt met trainer Heitinga: 1-1.
Tekst gaat verder onder de foto.
Ajax was ineens een compleet ander team en scoorde in de 51e minuut ook de 1-2. Een afvallende bal belandde voor de voeten van Gloukh, die niet aarzelde en prachtig uithaalde met rechts: 1-2. Vijf minuten later verdubbelde Ajax zelfs de voorsprong. Godts was het eindstation na een scherpe counter via Weghorst en Moro.
Nadat de Amsterdamse storm ietwat was gaan liggen, kwamen de defensieve zwaktes weer aan het oppervlak. De Tukkers kwamen na ruim een uur spelen terug in de wedstrijd nadat de handsbal van Rosa bestraft werd. Van Wolfswinkel liet Pasveer kansloos vanaf de stip: 2-3. FC Twente voelde dat er weer wat mogelijk was, en dook kort daarna gevaarlijk voor het doel van Ajax op. Van den Belt zag zijn poging net naast gaan.
In de 73e minuut kwam Oliver Edvardsen in de ploeg voor Raúl Moro. In vergelijking met de eerste helft gaf Ajax veel minder kansen weg, waardoor de thuisploeg moeite had met het forceren van een slotoffensief. Het lukte Ajax om de overwinning over de streep te trekken, waardoor de eerste uitzege sinds april 2025 een feit was.
FT | FC Twente - Ajax (2-3)
Opstelling FC Twente:
Unnerstall; Van Rooij, Pröpper, Nijstad (Lammers 81'), M. Rots (Kuipers 60'); Zerrouki, Van den Belt (Verschueren 77'); Pjaca (D. Rots 60'), Hlynsson, Ørjasæter (Ünüvar 81'); Van Wolfswinkel.
Wissels FC Twente:
Tyton, Karssies, Kuipers, Peixoto, Lemkin, Verschueren, D. Rots, Hesselink, Ünüvar, Lammers, Booth.
Opstelling Ajax:
Pasveer; Rosa, Sutalo, Itakura (Wijndal 46'), Baas; Taylor, McConnell (Regeer 46'), Gloukh; Moro (Edvardsen 73'), Weghorst, Godts (Klaassen 89').
Wissels Ajax:
Jaros, Heerkens, Gaaei, Wijndal, Regeer, Edvardsen, Klaassen, Mokio, Fitz-Jim, Bouwman, Alders, Bounida.
Doelpunten:
1-0 Kristian Hlynsson (4')
1-1 Wout Weghorst (49')
1-2 Oscar Gloukh (51')
1-3 Mika Godts (56')
2-3 Ricky van Wolfswinkel (64', pen.)






































Plaats reactie