Ajax boekt verlies van 9,8 miljoen euro over boekjaar 2023/2024

Hoofdnieuws
donderdag, 26 september 2024 om 9:10Ajax.nl
ajax logo arena 23

Volg Ajax Showtime op Google

Blijf op de hoogte van het laatste Ajax Showtime-nieuws door ons als favoriete bron in Google in te stellen.

Volg ons op Google
Ajax heeft over het boekjaar 2023/2024 een verlies geleden van 9,8 miljoen euro. Het is een forse achteruitgang te noemen, want een boekjaar eerder werd er nog 39 miljoen euro winst gemaakt. 'De daling van 48,8 miljoen euro ten opzichte van seizoen 2022/2023 is voornamelijk het gevolg van lagere Europese premies en een lager resultaat uit transfers', zo is te lezen op Ajax.nl.
Het seizoen 2023/2024 was bepaald geen successeizoen te noemen voor Ajax. De club werd derde in de Europa League, waarna er ook in de Conference League geen succes kon worden behaald. Met de hakken over de sloot werd FK Bodø/Glimt nog verslagen, maar Aston Villa bleek in de achtste finale een maatje te groot. De Ajax Vrouwen deden het beter door tot de kwartfinale van de Champions League te reiken.
In de zogenoemde 'kerncijfers' valt op dat de netto-omzet van Ajax met 23 procent daalde tot een totaal van 152 miljoen euro. De lagere Europese premies en lagere omzet van de merchandise waren hiervoor belangrijke oorzaken. Tegelijkertijd daalden ook de kosten, maar dat gebeurde 'slechts' met zes procent naar 191,3 miljoen euro. De daling van de spelerssalarissen en inkoopkosten waren hiervoor aanwijsbare redenen.
Verder is te lezen dat het operationeel verlies over het genoemde boekjaar 2023/2024 in totaal 39,3 miljoen euro bedraagt. In 2022/2023 was dat nog een verlies van 6,4 miljoen euro. Positiever is het resultaat uit transfers, dat 81,5 miljoen euro bedraagt. De transfers van Mohammed Kudus en Edson Álvarez naar West Ham United en Jurriën Timber naar Arsenal zijn hierin grote pijlers. 'Na afschrijvingen op vergoedingssommen bedraagt het transferresultaat € 31,3 miljoen.'

Eigen vermogen Ajax

Uiteindelijk hebben alle financiële cijfers dus gezorgd voor een nettoverlies van 9,8 miljoen euro. Een seizoen eerder stond het er op dat vlak nog heel wat rooskleuriger voor met juist een nettowinst van maar liefst 39 miljoen euro. Het negatieve resultaat van Ajax heeft ook zijn weerslag op het eigen vermogen, dat nu 226,4 miljoen euro bedraagt. Na de jaarcijfers over het boekjaar 2022/2023 bedroeg het eigen vermogen nog 236,6 miljoen euro.
Het einde lijkt wat dat betreft nog niet in zicht voor Ajax, want de club meldt het volgende: 'Ajax verwacht voor het seizoen 2024/2025 een negatief resultaat na belastingen. Dit wordt veroorzaakt door het huidige kostenniveau in relatie tot deelname aan de Europa League enerzijds en het tot nu toe gerealiseerde transferresultaat anderzijds. Met het oog op duurzame financiële gezondheid worden dit seizoen aanvullende structurele kostenverlagingen doorgevoerd.'

Vertrek Lenderink

Susan Lenderink, als financieel directeur hoofdverantwoordelijk voor de financiële cijfers van Ajax, kondigde recent haar vertrek bij de club aan. Momenteel zit zij nog op haar post, omdat er nog geen vervanger is gevonden. Dit betekent dat Lenderink tot uiterlijk 1 maart werkzaam zal blijven als financieel directeur van de Amsterdamse club. Club en directeur maken daarmee alsnog voortijdig een einde aan de samenwerking, want het contract van Lenderink bij Ajax liep nog tot medio 2026.
Ajax neemt het donderdag in de Europa League op tegen Besiktas. Maak als nieuwe speler kans op een quotering van 15,00 bij een zege voor de Amsterdammers! Wat kost gokken jou? Stop op tijd, 24+!

Lees meer

Topreactie

ProfessorX26-09-20248

Kerncijfers De netto-omzet daalde met € 44,4 miljoen (23%) naar € 152,0 miljoen, voornamelijk als gevolg van lagere Europese premies en lagere merchandise omzet. De kosten daalden met € 11,4 miljoen naar € 191,3 miljoen (6%) door een daling van de spelerssalarissen en de inkoopkosten als gevolg van de lagere merchandise omzet. Het operationeel verlies bedraagt dit boekjaar € 39,3 miljoen, tegenover een operationeel verlies van € 6,4 miljoen in 2022/2023. Het resultaat uit transfers van spelers bedraagt € 81,5 miljoen met name gedreven door transfers van Mohammed Kudus en Edson Álvarez naar West Ham United en Jurriën Timber naar Arsenal. Na afschrijvingen op vergoedingssommen bedraagt het transferresultaat € 31,3 miljoen. Het nettoverlies bedraagt € 9,8 miljoen. In het seizoen 2022/2023 was dit een nettowinst van € 39,0 miljoen. Na verwerking van het negatieve resultaat van € 9,8 miljoen bedraagt het eigen vermogen € 226,4 miljoen Ajax verwacht voor het seizoen 2024/2025 een negatief resultaat na belastingen. Dit wordt veroorzaakt door het huidige kostenniveau in relatie tot deelname aan de UEFA Europa League enerzijds en het tot nu toe gerealiseerde transferresultaat anderzijds. Met het oog op duurzame financiële gezondheid worden dit seizoen aanvullende structurele kostenverlagingen doorgevoerd. Het volgende financieel overzicht heeft betrekking op de periode van 1 juli 2023 tot en met 30 juni 2024 en wordt vergeleken met de periode 1 juli 2022 tot en met 30 juni 2023. Toelichting De volledige jaarlijkse financiële verslaglegging per 30 juni 2024, inclusief de toelichting op de jaarrekening, is te vinden op ajax.nl.

Hoofdnieuws & Bijzaken en geruchten

Loading