Ajax bevestigt volgende huurtransfer: Carrizo zonder optie tot koop naar FC Kopenhagen

Hoofdnieuws
maandag, 31 augustus 2026 om 19:50Ajax.nl
Ajax Showtime Maher Carrizo

Volg Ajax Showtime op Google

Blijf op de hoogte van het laatste Ajax Showtime-nieuws door ons als favoriete bron in Google in te stellen.

Volg ons op Google
Maher Carrizo maakt het seizoen op huurbasis af bij FC Kopenhagen, zo is te lezen op Ajax.nl. De Amsterdamse club bereikte een akkoord met de topclub uit Denemarken om de rechtsbuiten dit seizoen te verhuren aan de Denen. Er is geen optie tot koop in de deal opgenomen en dus keert Carrizo na het seizoen terug bij Ajax.
'Ajax heeft met Maher Carrizo en FC Kopenhagen overeenstemming bereikt over de verhuur van de speler. De aanvaller wordt per direct, tot en met het einde van het lopende seizoen, verhuurd aan de Deense club', zo brengt Ajax het nieuws over de vleugelaanvaller. 'De twintigjarige Argentijnse jeugdinternational staat in Amsterdam nog tot en met 30 juni 2030 onder contract.'
De recordkampioen van Nederland nam Carrizo in februari nog over van Vélez Sarsfield. De Amsterdammers betaalden zes miljoen euro voor de Argentijn, maar kochten daarmee slechts vijftig procent van de transferrechten van de buitenspeler. Carrizo wist in dienst van zijn voormalige club 11 doelpunten te maken in 52 wedstrijden. Daarbovenop leverde de aanvaller drie assists.
Mogelijk kan Ajax' aandeel in de transferrechten van Carrizo in de toekomst nog groeien. Volgens Transfermarkt neemt Ajax elke 45 wedstrijden die Carrizo voor de club speelt tien procent extra van de rechten over. Dit kost de club telkens 1,25 miljoen euro en kan oplopen tot een situatie waarin Ajax beschikt over maximaal negentig procent van de transferrechten.

Maher Carrizo bij Ajax

Carrizo speelde sinds zijn komst naar Ajax nog geen grote rol bij de club uit Amsterdam. Marijn Beuker, voormalig directeur voetbal van Ajax, kondigde bij de presentatie van Carrizo al een gewenningsperiode aan: 'De komende periode krijgt Maher de ruimte om te acclimatiseren en te wennen aan het niveau. Hij zal daarbij minuten gaan maken bij Jong Ajax, maar hij zal ook zijn kansen krijgen in Ajax 1, om daar via invalbeurten verder door te groeien.'
De Argentijn zal zijn volgende stappen in zijn gewenning aan Europa zetten in Denemarken, Kopenhagen om precies te zijn. Het is snel gegaan als het gaat om de transfer van Carrizo, want het nieuws over de interesse van FC Kopenhagen kwam pas op zondag naar buiten. Dat Ajax zijn buitenspeler op huurbasis laat gaan, maar daarin geen optie tot koop opneemt, betekent dat de Amsterdammers nog toekomst in Carrizo zien.
Tekst gaat verder onder de foto.
Ajax Showtime Maher Carrizo Ajax
Maher Carrizo wist voor Ajax nog geen belangrijke speler te worden.
Na dit seizoen loopt het contract van Steven Berghuis af bij Ajax. Carrizo moet er dan - met meer minuten in de benen - staan. Dit is volgens De Telegraaf ook de reden waarom er in de huurovereenkomst met FC Kopenhagen geen optie tot koop is opgenomen. De Denen nemen wel het volledige salaris van Carrizo voor hun rekening.
Carrizo kende een valse start van het seizoen bij Ajax. De buitenspeler liep een enkelblessure op en miste daardoor meerdere oefenduels en enkele officiële wedstrijden. Wel kwam hij twee keer in actie in de voorrondes van de Conference League. Daarin maakte hij 83 minuten, maar wist hij dus niet te scoren of een assist te leveren.

Transfer Youri Regeer

Carrizo is de tweede speler die Ajax op maandag op huurbasis laat vertrekken. Eerder maakte Youri Regeer namelijk een tijdelijke transfer naar Werder Bremen. Het perspectief van de middenvelder bij Ajax verslechterde na de komst van Sofyan Amrabat voor de zes-positie in Amsterdam. In de huurdeal over Regeer werd wel een optie tot koop opgenomen. Werder Bremen zou hem voor vijf miljoen euro kunnen overnemen.

Hoofdnieuws & Bijzaken en geruchten

Laatste Reacties

Loading