'Sutalo op weg naar de uitgang: Lazio wil Ajax en verdediger van elkaar verlossen'

Bijzaken en geruchten
door Jasper Keuper
woensdag, 19 augustus 2026 om 11:55Gianluca Di Marzio
sutalo-az-ajax

Volg Ajax Showtime op Google

Blijf op de hoogte van het laatste Ajax Showtime-nieuws door ons als favoriete bron in Google in te stellen.

Volg ons op Google
Josip Sutalo staat op het punt om Ajax te verruilen voor Lazio, althans dat schrijft de Italiaanse transferexpert Gianluca Di Marzio woensdagochtend. Volgens de journalist is de club uit Rome dicht bij een akkoord om de Kroatische verdediger te huren met een optie tot koop. Die optie wordt na het behalen van enkele voorwaarden een verplichte aanschaf.
Sutalo is volgens de journalist momenteel het belangrijkste doelwit om de defensie te versterken. De club uit Rome zou de 26-jarige verdediger inmiddels boven andere kandidaten scharen en is inmiddels bezig om de laatste details af te ronden. Daarmee lijkt een vertrek van Sutalo dichterbij te komen. Ook Tim van Duijn van Voetbal International bevestigt via X dat een huurdeal eraan zit te komen.
Tekst gaat verder onder X-bericht:

Lazio betaalt huursom van drie miljoen euro voor Josip Sutalo

Volgens Di Marzio gaat Lazio dus eerst de verdediger een jaar huren van de Amsterdammers. De Italianen hebben daarna de optie om de speler definitief in te lijven. Het gaat in eerste instantie dus om een koopoptie in het huurcontract, maar die kan onder bepaalde voorwaarden veranderen in een verplichte koop. Wanneer aan die voorwaarden wordt voldaan, is Lazio verplicht om de verdediger te kopen.
Wat die voorwaarden precies zijn is niet bekend. Evenals het eventuele koopbedrag. Vaak gaat het bij dit soort voorwaarden om het aantal wedstrijden dat de betreffende speler daadwerkelijk speelt of waar de ploeg dat seizoen eindigt op de ranglijst. Ambities in de beker kan de ploeg uit Rome in ieder geval niet meer hebben. De ploeg van oud-Ajacieden Kenneth Taylor en Danilho Doekhi ging zondag namelijk in eigen huis akelig onderuit tegen AC Mantova (0-2), uitkomend in de Serie B, de tweede divisie van Italië.

Ajax lijkt ook Ko Itakura kwijt te raken

Sutalo lijkt overigens niet de enige centrumverdediger te zijn die Ajax deze zomer nog gaat verlaten. Dinsdag kwam het nieuws naar buiten dat Ko Itakura ook Ajax spoedig zal verlaten. De Japanner lijkt voor omstreeks vier miljoen euro terug te keren bij Borussia Mönchengladbach. Van die club kochten de Amsterdammers hem vorige zomer nog voor circa 10,5 miljoen euro.
Ajax is er veel aan gelegen om ruimte te maken in het salarishuis. Spelers als Itakura, Sutalo, Kasper Dolberg en Owen Wijndal staan daardoor op de transferlijst. Ajax wil zich deze zomer nog versterken met een nieuwe centrumverdediger.

De periode van Sutalo bij Ajax

Sutalo kwam in de zomer van 2023 naar Ajax. Toenmalig technisch directeur Sven Mislintat was lyrisch over zijn nieuwe aanwinst. In zijn eigen land maakte de verdediger indruk bij Dinamo Zagreb en het nationale elftal. Ajax betaalde circa twintig miljoen voor de Kroaat. De verwachtingen waren in Amsterdam dan ook hooggespannen.
Die verwachtingen kon Sutalo echter nooit echt waarmaken in Amsterdam. De verdediger had moeite om zich staande te houden in het voor Ajax rampzalige jaar 2023/24. Gedurende het seizoen kreeg de verdediger te maken met kritiek.
Tekst gaat verder onder de foto.
Ajax Showtime Josip Sutalo Ajax
Josip Sutalo kwam dit seizoen nog niet in actie voor Ajax.
Onder trainer Francesco Farioli presteerde de mandekker een jaar later beter. Langzaam kroop de verdediger uit zijn schulp, maar vorig seizoen bleek het wederom lastig voor Sutalo om de sterkhouder in de defensie van Ajax te zijn. Dit seizoen kwam de mandekker mede door zijn WK-deelname met Kroatië en blessureleed nog niet in actie voor Ajax.
Bij Lazio kan de 37-voudig international van Kroatië zijn carrière nu dus voortzetten in een andere competitie. Mogelijk gaat hij daar een centraal hart vormen met Doekhi.

Hoofdnieuws & Bijzaken en geruchten

Laatste Reacties

Loading