Rondom Ajax: Henk Spaan fileert Ajax na NAC-duel: 'Een vier voor Heitinga'

door Ajax Showtime 323 Bron AS

Rondom Ajax: Henk Spaan fileert Ajax na NAC-duel: 'Een vier voor Heitinga'

door Ajax Showtime 323 Bron AS

Laatst geüpdatet

Tussen al het belangrijke nieuws en reacties rondom Ajax kun je in de loop van de week best het een en ander missen. Geen zorgen, want Ajax Showtime houdt je op de hoogte van de laatste nieuwtjes en gebeurtenissen omtrent de recordkampioen van het Nederlands voetbal.

Henk Spaan fileert Ajax na NAC-duel: 'Een vier voor Heitinga'

Henk Spaan is in zijn column in Het Parool kritisch op de hoofdtrainer van Ajax en het spel wat zijn spelers op de mat legden tegen NAC Breda. 'Een vier voor Heitinga. Met een hartelijk en welgemeend fluitconcert namen we afscheid van de ArenA.'

Ajax kreeg twintig minuten voor het laatste fluitsignaal een flinke meevaller toen Max Balard van NAC Breda een rode kaart kreeg, maar Spaan zag Ajax hier allesbehalve goed mee omgaan. 'Toen NAC met tien man kwam te staan, wist iedereen dat een doelpunt uit de manmindersituatie veel waarschijnlijker was dan dat Ajax rustig tikkend het eind zou halen.'

Spaan is in zijn column ook kritisch op de laatste linie van Ajax. 'Helaas offerde de combinatie Ko Itakura - Josip Šutalo grote leemtes van instabiliteit aan de sprintende Brabanders. Tel daarbij op dat Wijndal aan de zijkant ruimtes schiep waar de voetballers uit Breda volop indoken en wat bleef was een verdediging die uit één groot gat bestond.'

Tekst gaat verder onder de foto.

sutalo-itakura-psv-ajax-25-26
Het duo Ko Itakura en Josip Šutalo overtuigde nog niet tegen NAC Breda.

Bounida wint de 'Lasse Schöne Trofee' voor prachtige treffer bij Jong Ajax 

Rayane Bounida heeft de 'Lasse Schöne Trofee' gewonnen voor het mooiste doelpunt van de maand augustus. In de uitwedstrijd bij Jong FC Utrecht scoorde Bounida na twee minuten al op schitterende wijze de openingstreffer.

Tekst gaat verder onder het X-bericht.

Ondanks de 4-3 nederlaag was Bounida de grote man in de ontmoeting tussen de Amsterdammers en de Utrechtenaren. Bounida nam in die wedstrijd twee doelpunten voor zijn rekening en was daarnaast ook de aangever bij de goal van Ahmetcan Kaplan.

Ajax Vrouwen spelen doelpuntloos gelijk in de uitwedstrijd tegen AZ

De Ajax Vrouwen speelden zondagmiddag doelpuntloos gelijk in de competitiewedstrijd tegen AZ. Na een ruime overwinning op ADO Den Haag (6-0) en de overwinning in de Klassieker (1-0), blijft de ploeg van Anouk Bruil ongeslagen. Daarnaast hebben de Ajax Vrouwen voor de vijfde wedstrijd op rij de nul weten te houden.

Tekst gaat verder onder de foto.

Anouk Bruil
De vrouwen van Anouk Bruil wisten zondagmiddag niet te winnen, maar wel voor de vijfde wedstrijd op rij de nul te houden.

Ajax kent scheidsrechter voor uitduel met Olympique Marseille

Het Champions League-duel van Ajax met Olympique Marseille staat onder leiding van Anthony Taylor. De 46-jarige Engelsman wordt geassisteerd door Gary Beswick en Adam Nunn. Het is niet voor het eerst dat de ervaren Taylor een wedstrijd van de Amsterdamse club fluit. In 2016 won Ajax met 1-2 op bezoek bij PAOK Saloniki.

Ajax en Taylor kwamen elkaar weer tegen in 2017, toen Ajax Legia Warschau versloeg (1-0). In 2021 floot de arbiter het duel AS Roma - Ajax (1-1) in de Europa League. De Amsterdammers verloren zodoende nog niet wanneer Taylor de scheidsrechter was. Olympique Marseille - Ajax begint dinsdag om 21.00 uur.

Tekst gaat verder onder de foto.

anthony-taylor
Anthony Taylor tijdens AS Roma - Ajax in 2021. 

Rosa poseert met Rijkaard tijdens Open Dag Cruyff Foundation

Lucas Rosa heeft woensdagmiddag een bezoek gebracht aan de Open Dag van de Cruyff Foundation in het Olympisch Stadion, zo is te zien op de website van Ajax. Woensdag was de 25e Open Dag van de Cruyff Foundation en daar kwamen 1.300 kinderen op af. Rosa was ook aanwezig om de kinderen een extra glimlach te bezorgen. Hij kwam Ajax-icoon Frank Rijkaard tegen en poseerde met de clublegende, zoals hieronder te zien is op de laatste foto.

Van de Beek valt uit met ogenschijnlijk ernstige blessure

Donny van de Beek is dinsdagavond uitgevallen met een ogenschijnlijk ernstige blessure, zo is te zien op beelden van Ziggo Sport. De middenvelder van Girona stond aan de aftrap tijdens de uitwedstrijd tegen Athletic Bilbao en aanvankelijk verliep alles voorspoedig. Al in de negende minuut kwam de ploeg van Van de Beek op voorsprong, maar een goede twintig minuten later ging het mis bij de oud-Ajacied.

De middenvelder pikte de bal op de rand van zijn eigen strafschopgebied op en ging de combinatie aan met een teamgenoot om uit te verdedigen. Terwijl hij achter de bal aan liep echter, ging hij plots naar de grond en schreeuwde hij het uit van de pijn. Aanvankelijk greep Van de Beek daarbij naar zijn hamstring, maar kort daarna lijkt hij ook naar zijn kuit te reiken. Het was een nieuwe domper voor Van de Beek, want na blessureleed stond hij voor het eerst sinds 5 april in de basis.

Krul zet punt achter loopbaan als profvoetballer

Tim Krul zet een punt achter zijn loopbaan als profvoetballer, zo maakt hij bekend via zijn eigen Instagramkanaal. De doelverdediger was tussen augustus 2016 en januari 2017 kortstondig actief bij Ajax, al maakte hij nooit minuten in het eerste elftal van de club. Wel kwam hij tot een totaal van zes wedstrijden in Jong Ajax, maar in een door hem geplaatste fotocollage komt zijn tijd in Amsterdam niet voor.

Als vanzelfsprekend staat Krul vooral bekend om zijn rol op het WK van 2014. In de kwartfinale tegen Costa Rica werd hij door Louis van Gaal binnen de lijnen gebracht voor de strafschoppenreeks en in die reeks ontpopte hij zich tot de held van Nederland. Oranje rekende af met de Zuid-Amerikanen en schopte het tot de halve finale. 'Bedankt aan de clubs, coaches, teamgenoten, mijn prachtige familie en vooral aan jullie fans voor jullie steun gedurende mijn hele carrière', schrijft Krul.

Ajax kent scheidsrechter voor thuiswedstrijd tegen NAC Breda

Marc Nagtegaal is door de KNVB aangewezen als scheidsrechter voor Ajax - NAC Breda, zo meldt de Nederlandse voetbalbond naar op de eigen website. De arbiter doet het niet alleen en wordt bijgestaan door Jochem Kamphuis. Hij vult tijdens Ajax - NAC Breda de rol van Video Assistant Referee (VAR) in. Beide ploegen ontmoeten elkaar op zaterdagmiddag om 16.30 uur in de Johan Cruijff ArenA.

Scheidsrechter Nagtegaal was al tien keer eerder de leidsman tijdens een wedstrijd van Ajax. Zeven keer eindigde het in een overwinning voor Ajax, twee keer vond er een puntendeling plaats en eenmaal was de tegenstander, AZ op 8 december 2024, te sterk. De laatste keer dat Nagtegaal de fluit hanteerde tijdens een duel van Ajax, was tijdens Ajax - Heracles Almelo (2-0) op 24 augustus 2025.

Ajax had laagste percentage balbezit in Eredivisie sinds 2016

Ajax had tegen PSV een historisch laag percentage balbezit. John Heitinga wil met Ajax dit seizoen weer meer aanvallen en om te kunnen aanvallen heb je de bal nodig... In de wedstrijd tegen PSV is dit niet helemaal gelukt. De Amsterdammers hadden vooral in de eerste helft een erg laag percentage balbezit, zo meldt Opta.

Tekst gaat verder onder het X-bericht.

Opta berekende dat Ajax in de eerste 45 minuten slechts 29 procent balbezit had. Na rust kantelde dit beeld in het voordeel van Ajax en steeg het percentage balbezit naar 49,3 procent. Gecombineerd betekent dat een percentage van 38,7, het minste percentage balbezit van Ajax in bijna tien jaar tijd in de Eredivisie.

Ajax had vorig seizoen ook vaak weinig balbezit. De wedstrijden tegen Feyenoord en PSV staan dan ook in de top tien wedstrijden met het minste balbezit. Toen won Ajax de topduels in Rotterdam en Eindhoven met respectievelijk 40,9 procent en 39,4 balbezit. Het spel van Francesco Farioli had succes, maar dit seizoen wil Ajax weer meer de aanval zoeken.

'Nu kun je stellen dat Ajax het beste uit het weekeinde is gekomen'

Willem van Hanegem ziet Ajax als de winnaar van het afgelopen weekeinde. 'Nu kun je opeens stellen dat van de topclubs Ajax misschien nog het beste uit dit weekeinde is gekomen', zo schrijft hij in zijn column bij Het Algemeen Dagblad. 'Want die gingen vast niet naar Eindhoven met het idee dat ze daar wel even een resultaat weg zouden halen.'

'Ajax is nog ver verwijderd van een normaal niveau, maar ik vond ze op de openingsfase na eigenlijk wel behoorlijk wat kansen krijgen. Ajax kwam gewoon tweemaal terug van een achterstand en ik had het gevoel dat als het iets langer had geduurd, dat Ajax ook nog had kunnen winnen.'

'Voetballer boordevol talent die ging heersen'

'Dat is wat je leert in de Champions League: Gloukh bleef tijdens en na een solo doorknokken, hij verloor bijna de bal en pikte hem struikelend weer op', begint Spaan zijn column in Het Parool. 'Hij veranderde zichzelf van solist in "lopende man" en schoot de bal in het doel.'

Spaan vervolgt over het inbrengen van Gloukh. 'Het was echt geen tactische wissel om met Gloukh als spits te gaan spelen, die zich mocht laten zakken wanneer hij maar wilde, maar het was gewoon een voetballer boordevol talent die ging heersen.'

'Tactisch werd Ajax een chaos, met het inbrengen van Sutalo en Berghuis en het vervangen van de uitstekende Regeer, maar het was de al of niet bewuste keuze voor het pure voetbal dat een gelijkspel opleverde', aldus Spaan. 'Wat PSV betreft: ik vond Salah-Eddine (ex-Ajax) uitstekend. Wijndal was ronduit slecht, Godts deed zijn bijnaam van Pietje balverlies eer aan en Gloukh hoort in Ajax' basis.'

Lees meer over:
Plaats reactie
Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.