Dies Janse weet nog niet of hij komend seizoen de concurrentiestrijd aangaat bij Ajax, zo vertelt hij in de podcast Het Sportpaleis. Ook komt de Ajacied, die dit seizoen aan FC Groningen is verhuurd, te spreken over zijn ontwikkeling en zijn oproep voor Jong Oranje.
Janse is voor de eerste keer opgeroepen voor Jong Oranje in deze interlandperiode. Hij krijgt direct de vraag of hij de oproep al eerder had verwacht. 'Verwachten weet ik niet zo goed. Je hoopt er natuurlijk wel op, ook omdat je met O19 een EK hebt gewonnen. Dan denk je: misschien mag ik daar ook wel mee', is de verdediger eerlijk.
'Als dat niet zo is, dan is het ook een teken. Dan moet ik nog beter mijn best doen. Daarom is het fijn dat die oproep nu komt.' Janse merkt duidelijk een verschil met de O19. 'Dit is met gasten die Europees voetbal spelen en bij Europese topclubs spelen. Er zitten ook spelers bij die het in de Eredivisie heel goed doen. Het is mooi dat je nu met die jongens bent.'
Vervolgens gaat het over de samenwerking met Thijmen Blokzijl. Zowel bij Jong Oranje als FC Groningen speelt het duo samen. 'We maken nog steeds de foutjes die je soms moet maken, maar ik merk wel dat we allebei een stijgende lijn in ons spel hebben. Dat is ook fijn. Aan het begin van het seizoen waren we nog een beetje zoekende: hoe pakken we bepaalde momenten aan?'
Tekst gaat verder onder de foto.
FC Groningen schot in de roos voor Dies Janse: 'Pakt geweldig uit'
Hij gaat verder: 'Je merkt dat je daar samen in een seizoen heel erg in groeit. Het is heel fijn om met Thijmen samen te spelen. Hij heeft een bepaalde rust als je ernaast moet staan', aldus de twintigjarige mandekker.
Gesteld kan worden dat de huurperiode bij FC Groningen een succes is voor de jongeling. 'Het pakt voor mij geweldig uit. Ik heb een heel goed seizoen' Janse merkt dat hij zich verdedigend, maar ook aan de bal verbetert. De FC Groningen-speler stemt ermee in dat hij zich bij de Trots van het Noorden rustiger kan ontwikkelen dan bij Ajax, mede omdat hij meer speelminuten krijgt.
'Bij Ajax is het zo dat het momentum ook heel belangrijk is. Als we bij Groningen een aantal keer op rij verliezen, is het natuurlijk niet goed. Maar het wordt wel meer begripvol opgepakt dan bij Ajax', constateert hij. 'Dat is logisch ook. Hier is wat meer ruimte voor die foutjes. Daarom is zo'n verhuurperiode ook erg goed.'
Dies Janse weet nog niet of hij de concurrentiestrijd aangaat bij Ajax: 'Moet ik nog over nadenken'
Tot slot spreekt Janse over zijn toekomst. De verdediger keert in de zomer terug bij Ajax. 'Ik moet sowieso terug. Dat is contractueel gewoon zo afgesproken. Die komende zes wedstrijden (in de Eredivisie met FC Groningen, red.) zijn gewoon heel erg belangrijk voor hoe je terugkomt. Dat bepaalt een beetje je gevoel.'
Mocht Youri Baas bij Ajax blijven, dan weet Janse nog niet of hij direct de concurrentiestrijd aan zou gaan bij de Amsterdammers. 'Daar moet ik echt nog even over nadenken. Wat ik net zei: die komende zes wedstrijden zitten nog aan de voorkant van mijn gedachten. De rest komt dan wel', sluit hij af.








![[Update] 'Hele lichte beschading aan hamstring Tomiyasu; Ajax hoopt op Japanner tegen FC Twente'](https://r.testifier.nl/Acbs8526SDKI/resizing_type:fill/width:200/height:113/plain/https%3A%2F%2Fs3-newsifier.ams3.digitaloceanspaces.com%2Fwww.ajaxshowtime.com%2Fimages%2F2026-03%2Ftakehiro-tomiyasu-feyenoord-ajax-69c37e45b3e54.jpg@webp)






























Plaats reactie