Frank de Boer zal niet snel meer terugkeren als trainer in het betaalde voetbal. Dat laat de voormalig trainer van Ajax weten tegenover het Algemeen Dagblad. Zijn broer Ronald blijft bij Ajax parttime werken als jeugdtrainer, maar een grotere functie zal hij vanwege zijn andere werkzaamheden niet snel aannemen.
Bestel nu het nieuwe uittenue of de trainingscollectie van Ajax!
Frank en Ronald de Boer zijn met de FC Barcelona Legends op tournee en in Argentinië geven ze tegenover het Algemeen Dagblad een inkijkje in hun trainersambities. Frank de Boer, die eerder vier keer op rij kampioen werd met Ajax, heeft op dit moment niet de ambitie om nog ergens trainer te worden, zo stelt hij. 'Nee, het kriebelt bij mij helemaal niet', aldus de Noord-Hollander, die eerder al uitsloot terug te keren bij Ajax.
De Boer wordt voor de derde keer opa en heeft ook nog een huisje in Marbella. 'Mijn vrouw wil ook het liefst dat ik niet meer als trainer aan de slag ga. Dus het moet echt precies kloppen, wil ik nog ergens voor gaan. Maar ik zeg nooit nooit', aldus de voormalig Ajax-trainer, die naast analist voor Viaplay ook technisch waarnemer bij de UEFA is. Daar brengt hij verslag uit van Champions League-wedstrijden aan de hand van data, trends en analyses.
Ronald de Boer blijft parttime als jeugdtrainer en 'vliegende keep' bij Ajax werken
Ronald de Boer op zijn beurt blijft komend seizoen parttime als jeugdtrainer en 'vliegende keep' bij Ajax werken. De voormalig middenvelder assisteert bij bepaalde trainingsvormen. 'Talenten kneepjes bijbrengen en ze klaarmaken voor de volgende stap. Die jongens hebben nu zoveel meer talent dan wij op die leeftijd.'
Tekst gaat verder onder de foto.
De Boer heeft geen ambities om ergens trainer te worden. 'Anders kan ik dit soort dingen met Barça niet meer doen. Ik ben bovendien druk met analyses voor Ziggo, zit in de padelbusiness en investeer in een app die ervoor moet zorgen dat we minder online zijn. We praten amper nog met elkaar door dit kloteding', doelt hij op zijn mobiele telefoon.
Carrière Frank en Ronald de Boer
Frank en Ronald de Boer (55) kwamen allebei in de jaren tachtig in de jeugdopleiding van Ajax terecht en braken vervolgens allebei door in het eerste elftal van Ajax. Waar Frank zeker was van zijn plaats bij Ajax, gold dat niet altijd voor Ronald. Hij werd dan ook verkocht aan FC Twente, waar hij tussen 1991 en 1993 speelde. Daarna kocht Ajax hem terug.
Tekst gaat verder onder de foto.
Ajax kende daarna grote successen met de gebroeders De Boer in het elftal. In 1995 werd de Champions League gewonnen, terwijl de club ook kampioen werd van Nederland. Eind jaren negentig vertrokken de broertjes De Boer naar FC Barcelona. Frank de Boer speelde tot 2003 voor Barça en kwam vervolgens nog uit voor Galatasaray, Rangers FC, Al-Rayyan en Al-Shamal.
Frank de Boer was daarna jeugdtrainer bij Ajax en assistent-trainer bij het Nederlands elftal. Tussen 2010 en 2016 was hij trainer van Ajax 1, waarmee hij vier keer kampioen werd. Daarna was hij nog trainer van Inter, Crystal Palace, Atlanta United, het Nederlands elftal en Al-Jazira.
Ronald de Boer speelde slechts één seizoen voor FC Barcelona en vertrok daarna naar Rangers FC. Daarna speelde hij eveneens voor Al-Rayyan en Al-Shamal. Na zijn carrière werd hij jeugdtrainer bij Ajax.








































Plaats reactie