'Ajax ziet in Roman Vega mogelijke opvolger Hato; club voerde al oriënterend gesprek'

door Bart Veenstra 400

Bron De Telegraaf

'Ajax ziet in Roman Vega mogelijke opvolger Hato; club voerde al oriënterend gesprek'

door Bart Veenstra 400

Bron De Telegraaf

Laatst geüpdatet

Ajax zou in de Argentijn Roman Vega de mogelijke opvolger zien van Jorrel Hato. Dat meldt De Telegraaf maandagmiddag. Volgens de krant heeft de Amsterdamse club al een oriënterend gesprek gevoerd met het management van Vega.

Volgens De Telegraaf ziet Ajax in de speler van AA Argentinos Juniors de opvolger van Hato, mocht hij vertrekken. Naar verluidt zou er inmiddels via een tussenpersoon ook zijn geïnformeerd wat Argentinos Juniors zou willen ontvangen van Ajax om het tot 1 januari 2027 lopende contract van de Argentijnse verdediger af te kopen.

De Telegraaf meldt dat volgens bronnen rondom de speler van Jong Argentinië de transfersom tussen de vier en zes miljoen euro zou moeten liggen. In Argentinië zou men Vega zien als groot talent. Hij wordt al vergeleken met oud-Ajacied Nicolás Tagliafico.

Tot slot meldt De Telegraaf dat Vega in de twaalf duels die hij tot dusver speelde één keer wist te scoren, één assist leverde en drie keer een gele kaart pakte. 'Pas als Hato vertrekt, zal Ajax doorpakken', aldus het medium.

Hato op weg naar uitgang bij Ajax?

De vraag richting de zomerse transferperiode is vooral: blijft Hato bij Ajax of vertrekt hij uit Amsterdam? De linksback, die ook centraal uit de voeten kan, wordt regelmatig gelinkt aan clubs uit het buitenland. Zo wordt hij genoemd bij Arsenal, Liverpool en Real Madrid, terwijl Ajax - volgens de laatste berichten - ook al eens gesproken zou hebben met Chelsea over een mogelijke transfer.

Tekst gaat verder onder de foto.

jorrel hato ajax sparta rotterdam 24 25
Is Jorrel Hato bezig aan zijn laatste weken als speler van Ajax?

Vorige week ging Ajax-watcher Mike Verweij van De Telegraaf al in op de toekomst van Hato. 'Alex Kroes heeft inmiddels al een keer met Chelsea gesproken. Dat is inmiddels al maanden geleden, maar daarbij kwam Hato ook ter sprake. Het was een gesprek over hoe het ging met de clubs en daarin werd ook Hato meegenomen. Ajax heeft dus met Chelsea gesproken over Hato.'

'Arsenal en Liverpool worden ook met hem in verband gebracht en dat is natuurlijk wat je als Nederlandse club wilt', gaf Verweij ook nog aan. 'Dat is met Lisandro Martínez (die naar Manchester United vertrok, red.) ook gebeurd. Dan kan de prijs naar een niveau gaan waar je echt heel blij van wordt. Ajax zal het handenwrijvend bekijken. Ik denk dat het Ajax niet heel veel uitmaakt of hij naar Arsenal, Chelsea of Liverpool gaat. Dat wordt een speler voor de hoofdprijs verkopen.'

Hato ziet zichzelf in Champions League spelen met Ajax

Onlangs kreeg Hato zelf ook de vraag of hij bezig is met een transfer in de zomer. 'Daar ben ik eerlijk gezegd niet mee bezig', zei hij na het duel van Ajax met NAC Breda. 'Er staan nog zes wedstrijden op het programma. Daarna hoop ik terug te kunnen kijken op een mooi seizoen. En volgend jaar kan ik met Ajax waarschijnlijk in de Champions League spelen. Dat is ook heel mooi.'

Trainer Francesco Farioli denkt dat Hato wel klaar zou zijn voor de stap naar een Europese topcompetitie. 'Hij heeft zich ook bewezen tegen Spanje toen hij tegen een van de beste buitenspelers (Lamine Yamal, red.) van de wereld op dit moment speelde. Jorrel is een speler met een verbazingwekkende carrière. Als hij zijn nederigheid en gretigheid om te leren en te werken behoudt, dan wens ik mezelf toe dat ik hem in de toekomst en volgend seizoen kan coachen.'

Lees meer over:
Plaats reactie
Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.