Ajax Vrouwen stuurt een jeugdploeg naar de Eredivisie Cup, zo meldt de NOS. Dit wordt gedaan zodat er gefocust kan worden op het World Sevens Football-toernooi in Portugal. Op dat toernooi kunnen er meerdere miljoenen worden binnengesleept.
Bestel nu het nieuwe thuistenue of de trainingscollectie in de webshop van Ajax!
In de Eredivisie Cup, die woensdag begint, strijden vier teams om zilverwerk. Het is de afsluiter van het vrouwenvoetbalseizoen. In drie van de laatste vier edities was Ajax Vrouwen finalist, maar de kans om wederom finalist te worden lijkt dit jaar klein door het sturen van een jeugdploeg. Het eerste elftal zit momenteel met 23 spelers in Portugal. Dit betekent dat Ajax Vrouwen met een jeugdploeg aantreedt tegen PSV in de Eredivisie Cup.
'Iedereen gaat mee naar Portugal, ook de geblesseerde speelsters', legt technisch manager Dolf Roks uit. Op het toernooi in Portugal wordt er voor 4,4 miljoen euro aan prijzengeld verdeeld en dat is exact de reden waarom Ajax Vrouwen dit als prioriteit ziet. De helft van het bedrag gaat naar de winnaar van het toernooi. In de groepsfase nemen de Ajacieden het op tegen Bayern München, Manchester City en FC Rosengård en het toernooi loopt van 21 mei tot en met 23 mei.
De financiële voordelen zijn mooi meegenomen, maar er zijn ook nog andere redenen waarom het interessant is om te focussen op het toernooi. 'Het is niet zomaar een toernooitje. Op papier en aan de voorkant ziet het er geweldig uit. Veel topteams met topspeelsters doen mee. Het spel krijgt een totaal andere dimensie, omdat er zeven tegen zeven wordt gespeeld en zonder buitenspel', aldus Roks.
Tekst gaat verder onder de foto.
KNVB heeft geen problemen met besluit van Ajax Vrouwen
'De KNVB laat in een reactie weten dat het tijdig op de hoogte is gesteld door Ajax over de deelname aan het toernooi in Portugal. De voetbalbond heeft daarop niet overwogen om een ander team te laten meedoen in de plaats van Ajax en heeft van de Amsterdammers ook niet geëist dat ze met het sterkst mogelijke team aantreden', meldt de NOS. Volgens de Nederlandse voetbalbond is een club zelf verantwoordelijk voor wie er wordt geselecteerd en opgesteld en de KNVB kan hierin ook geen verplichtingen opleggen.
Volledige selectie van de Ajax Vrouwen op het World Sevens Football-toernooi:
- Nayomi Buikema
- Daliyah de Klonia
- Deau den Turk
- Regina van Eijk
- Tiny Hoekstra
- Bente Jansen
- Inessa Kaagman
- Isa Kardinaal
- Milicia Keijzer
- Lotte Keukelaar
- Lois Niënhuis
- Danique Noordman
- Quinty Sabajo
- Kay-Lee de Sanders
- Sherida Spitse
- Danique Tolhoek
- Roos van der Veen
- Dionne van der Wal
- Bo van Egmond
- Rosa van Gool
- Jade van Hensbergen
- Jonna van de Velde
- Lily Yohannes








































Plaats reactie