'Ajax kan komst Geertruida vergeten: PSV en RB Leipzig akkoord over huurtransfer'

Bijzaken en geruchten
dinsdag, 18 augustus 2026 om 21:30Fabrizio Romano
Ajax Showtime Lutsharel Geertruida

Volg Ajax Showtime op Google

Blijf op de hoogte van het laatste Ajax Showtime-nieuws door ons als favoriete bron in Google in te stellen.

Volg ons op Google
Ajax lijkt de komst van Lutsharel Geertruida definitief te kunnen vergeten. De Amsterdammers toonden belangstelling voor de voormalig Feyenoorder, maar de verdediger lijkt zijn carrière te gaan vervolgen bij PSV. De club uit Eindhoven heeft een akkoord bereikt met RB Leipzig, zo meldt Fabrizio Romano dinsdagavond via X.
Romano schreef dinsdagochtend nog dat PSV dicht bij het op huurbasis overnemen van Geertruida was. RB Leipzig en PSV naderden elkaar op dat moment nog en later op de dag is de overeenkomst al gesloten. De oud-speler van Feyenoord verkast op huurbasis naar PSV, dat na het seizoen een optie tot koop kan lichten. Naar verluidt bedraagt die optie een bedrag van vijftien miljoen euro.
Tekst gaat verder onder het X-bericht.
Ajax zou op de achtergrond op zoek zijn naar een nieuwe rechter centrale verdediger. In Geertruida zag men een ideale optie, omdat de geboren Rotterdammer ook als rechtsback en als (inschuivende) controleur uit de voeten kan. Toch lijkt Ajax de komst van Geertruida uit het hoofd te moeten zetten: de de verdediger is hard op weg naar PSV.

Wat gebeurt er met Josip Sutalo en Ko Itakura?

Naast Aaron Bouwman, die tot nu toe basisspeler is, heeft Ajax met Josip Sutalo en Ko Itakura nog twee opties voor de positie van rechter centrale verdediger. Beide spelers zouden deze zomer echter mogen vertrekken uit Amsterdam. Zij leveren niet alleen een transfersom op; beide spelers kunnen ook ruimte maken in het salarishuis van Ajax, zodat de club nog zaken kan doen op de transfermarkt.
Tekst gaat verder onder de foto.
Ajax Showtime Josip Sutalo Ajax
Josip Sutalo lijkt geen toekomst meer te hebben bij Ajax.
Sutalo zou in de belangstelling staan van meerdere Europese clubs. Zo werd hij al gelinkt aan Benfica, terwijl in de afgelopen dagen ook Fulham en Lazio werden genoemd als mogelijke nieuwe werkgevers voor de Kroatische verdediger. Bij Ajax heeft Sutalo, die sinds de zomer van 2023 in Amsterdam speelt, nog een contract voor twee seizoenen. Het lijkt dan ook het ideale moment voor een verkoop.
Itakura speelt pas sinds de zomer van vorig jaar bij Ajax, maar heeft geen vaste basisplaats kunnen veroveren. De Japanner speelde dit seizoen, mede vanwege een trainingsachterstand, nog geen minuut. Wel zat hij tegen sc Heerenveen op de bank. Voor Itakura zou een terugkeer naar zijn vorige club Borussia Mönchengladbach nog slechts een kwestie van tijd zijn.

Hoofdnieuws & Bijzaken en geruchten

Loading