Yamal weet weinig van Feyenoord, maar: 'Frenkie de Jong vertelde me dat het de rivaal van Ajax is'

Voetbalnieuws
dinsdag, 08 september 2026 om 22:00Ziggo Sport
lamine yamal frenkie de jong internazionale fc barcelona 24 25

Volg Ajax Showtime op Google

Blijf op de hoogte van het laatste Ajax Showtime-nieuws door ons als favoriete bron in Google in te stellen.

Volg ons op Google
Frenkie de Jong spreekt met zijn ploeggenoten bij FC Barcelona nog veel over Ajax, zo blijkt uit woorden van Lamine Yamal. Tijdens interview met Ziggo Sport in aanloop naar het Champions League-treffen met Feyenoord, wordt de negentienjarige gevraagd naar zijn visie over de Rotterdammers, maar Yamal blijkt enkel Ajax goed te kennen.
'Ik vind het leuk om tegen clubs te spelen waar ik nog nooit tegen heb gespeeld. Ik heb zin in de wedstrijd', begint hij nog enigszins politiek correct. Wanneer hij echter naar Feyenoord gevraagd wordt, moet hij toegeven dat hij niet veel weet van de Stadionclub.
'Frenkie de Jong vertelde me dat hij voor Ajax is en dat dit de grote rivaal van Feyenoord is', onthult Yamal over één van de gesprekken die hij met de Nederlander voerde. 'Ik kan me alleen hun stadion herinneren, waar we vorig jaar met Spanje in de Nations League tegen Nederland speelden.'
Yamal wordt op de persconferentie door ESPN nogmaals naar Feyenoord gevraagd, maar gaat hier niet op in. Wel gaat het over de aanstelling van Xavi Hernández bij het Nederlands elftal. Eerder liet Xavi het toptalent op vijftienjarige leeftijd debuteren in het eerste elftal van Blaugrana.
Tekst gaat verder onder de video.
'Ik denk dat je een geweldige trainer kunt verwachten. Hij liet me destijds op vijftienjarige leeftijd debuteren. Ik heb alleen maar goede herinneringen aan Xavi. Hij bracht me naar het eerste elftal. Ik hoop dat hij het goed gaat doen, behalve tegen Spanje.' De bondscoach debuteert namens Oranje met een Nations League-duel tegen het Duitsland van Jürgen Klopp.

Marc ter Stegen en Jofre Torrents spraken ook met Frenkie de Jong over Ajax

De Jong, die het duel met Feyenoord moest missen vanwege een blessure, prees Ajax eerder deze zomer al de hoogte in in gesprek met Marc ter Stegen en Jofre Torrents, die niet veel later de overstap naar de Amsterdamse club maakten. 'Hij heeft me al succes gewenst en dat geeft me veel rust. Frenkie is heel eerlijk en hij zegt wat hij denkt. Zo zijn waarschijnlijk de meeste mensen uit Nederland', sprak de keeper bij zijn presentatie.
Torrents was eveneens vol lof over De Jong. 'Ik sprak met hem in Barcelona en hij vertelde me dat Amsterdam een hele mooie stad was, dat de club fantastisch was en dat ze me heel goed zouden ontvangen. Hij vertelde ook dat ik altijd bij hem terechtkan.'

Hoofdnieuws & Bijzaken en geruchten

Laatste Reacties

Loading