'Tete kan na jaren bij Fulham mooie stap maken, speler is al persoonlijk akkoord'

Voetbalnieuws
zaterdag, 29 augustus 2026 om 22:25Voetbal International
kenny tete fulham 24 25

Volg Ajax Showtime op Google

Blijf op de hoogte van het laatste Ajax Showtime-nieuws door ons als favoriete bron in Google in te stellen.

Volg ons op Google
Kenny Tete kan een transfer maken binnen de Premier League. Dat schrijft Voetbal International zaterdagavond. De dertigjarige oud-Ajacied is momenteel nog speler van Fulham, maar Everton kan daar snel verandering in brengen.
Everton heeft zich al gemeld bij Fulham voor de veertienvoudig international van Oranje. De rechtsback is zelf al persoonlijk akkoord met de club uit Liverpool. Het is dus alleen nog wachten op een akkoord tussen de clubs onderling. Dit seizoen kwam Tete nog niet in actie voor Fulham in de Premier League.
Wel maakte hij minuten in de EFL Cup tegen AFC Wimbledon. Tijdens de 3-0 overwinning maakte hij de negentig minuten vol. Everton kan hem echter mogelijk meer speelminuten bieden en dus lijkt een overstap een reële optie. Daarvoor moeten de clubs er echter wel samen uitkomen.
Tete speelde tot nu toe 145 duels voor Fulham en is dus een ervaren kracht binnen de club. Vorig seizoen stond hij echter niet altijd meer in de basis. Destijds speelde hij 22 wedstrijden in de Premier League. In het seizoen daarvoor speelde hij exact evenveel wedstrijden in de competitie.
Tekst gaat verder onder de foto.
Ajax Showtime Kenny Tete
Tete vertrekt mogelijk snel bij Fulham.

Kenny Tete speelde voor Ajax, Olympique Lyon en Fulham

Tijdens het seizoen 2022/2023 was de Nederlander nog wel vaste basisspeler, want toen speelde hij 31 duels in de Engelse competitie. Daarin scoorde hij ook een keer en gaf hij vijf assists. Ook speelde hij dat seizoen vijf wedstrijden in de FA Cup.
Everton wordt mogelijk pas de vierde club van Tete. De rechtsback begon zijn carrière bij Ajax en brak daar door tijdens het seizoen 2015/2016. Op een gegeven moment kwam hij onder Peter Bosz op een zijspoor en dus beproefde hij zijn geluk bij het Franse Olympique Lyon. Na jaren in Frankrijk, waar hij nooit onbetwiste basisspeler werd, kwam Fulham.

Hoofdnieuws & Bijzaken en geruchten

Loading