André Onana kan Manchester United verruilen voor Trabzonspor, zo weet Fabrizio Romano zaterdagmiddag te melden via X. De twee clubs hebben een akkoord bereikt over een verhuurperiode van de oud-Ajacied. Wel moet de doelman zelf nog beslissen of hij richting Turkije wil.
Onana is bij Manchester United op een zijspoor beland. De Kameroener maakte regelmatig grote ketsers, waardoor zijn positie in het doel onhoudbaar werd. Momenteel probeert Altay Bayindir het doel schoon te houden namens de Engelse grootmacht. De Turk was eerder reservedoelman achter Onana, maar hij mag nu zijn kans pakken.
De teleurstellende prestaties hebben ertoe geleid dat Manchester United open staat voor een vertrek van de 29-jarige keeper. Trabzonspor lijkt daarin uitkomst te bieden, mits Onana zelf openstaat voor een verhuur aan de Turkse club. De transfermarkt in Turkije is nog enkele dagen open, namelijk tot 11 september.
Tekst gaat verder onder de foto.
Onana was succesvol bij Ajax
Onana was, in tegenstelling tot bij Manchester United, wel succesvol bij Ajax. De oud-Ajacied keepte 214 duels voor de recordkampioen van Nederland. In die wedstrijden maakte de katachtige keeper regelmatig indruk, met name in het seizoen 2018/2019. Echter was Onana ook bij Ajax weleens goed voor een foutje.
Inter nam de keeper van Ajax over na het seizoen 2021/2022. Bij de Italianen keepte Onana 41 wedstrijden. Na één seizoen verliet hij de Italiaanse topclub al voor Manchester United, de club waar hij momenteel nog onder contract staat. In Engeland bewaakte de Kameroens international 102 keer het doel.
Opvallend is dat Onana 150 tegendoelpunten moest slikken in zijn 102 wedstrijden voor Manchester United. Ter vergelijking: bij Ajax incasseerde hij 192 doelpunten in 214 wedstrijden, terwijl hij bij Inter 36 doelpunten tegen kreeg in in de 41 gespeelde wedstrijden. Ook hield hij veel minder vaak de nul dan bij Inter en Ajax.








































Plaats reactie