LIVE 16.45 uur | SC Cambuur - Feyenoord (2-5)

Voetbalnieuws
zondag, 23 augustus 2026 om 18:50
Ajax Showtime Giovanni van Bronckhorst Feyenoord

Volg Ajax Showtime op Google

Blijf op de hoogte van het laatste Ajax Showtime-nieuws door ons als favoriete bron in Google in te stellen.

Volg ons op Google
Dit is het livetopic voor de drie Eredivisiewedstrijden op zondag 23 augustus. Go Ahead Eagles trapt de dag af met een thuiswedstrijd tegen ADO Den Haag. Later op de middag treft PSV op eigen veld FC Groningen, terwijl SC Cambuur een thuiswedstrijd tegen Feyenoord wacht. Alle duels zijn live te zien op ESPN. Praat hier mee over de laatste ontwikkelingen!

FT | Go Ahead Eagles - ADO Den Haag (3-1)

We trapten de zondag af met een wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en ADO Den Haag. De club uit Deventer had in de eerste helft een licht veldoverwicht, maar dat leverde aanvankelijk niet veel grote kansen op. Søren Tengstedt zette de thuisploeg zeven minuten voor rust met een hard schot op een verdiende voorsprong.
ADO Den Haag moest in de tweede helft iets forceren om van de hatelijke nul punten af te komen, maar ondanks enkele wissels verdubbelde Go Ahead Eagles na driekwart wedstrijd de voorsprong. Na een mooie hakbal van Tengstedt zette Victor Edvardsen zijn tegenstander op het verkeerde been, waarna hij hard raak schoot in de rechterbovenhoek: 2-0.
De buit leek binnen voor Go Ahead Eagles, maar in de 78e minuut deed ADO Den Haag iets terug via Evan Rottier. De Deventenaren hielden echter stand en scoorden in de blessuretijd zelfs de bevrijdende 3-1 via invaller Stefán Sigurdarson.
Tekst gaat verder onder de foto.
Ajax Showtime Go Ahead Eagles
Go Ahead Eagles heeft na drie gespeelde wedstrijden zeven punten verzameld. 

Opstelling Go Ahead Eagles: 

Haug; Sampsted, Dirksen (Van Zwam 76'), Kramer, James; Linthorst, Meulensteen (Salah Rahmouni 76'); Tengstedt (Baeten 89'), Edvardsen (Sigurdarson 76'), Suray; Flataker (Sivertsen 67').

Opstelling ADO Den Haag:

Nikièma; Raterink, Hokke, Mulder, Sylla (Waem 66'); Van Mieghem (De Ruijter 61'), Zamburek (De Bruin 61'), Kilo, Thomas (Hawkins 72'); Rottier, Eduardo (Bal 66').

Doelpunten:

1-0 Søren Tengstedt (39')
2-0 Victor Edvardsen (64')
2-1 Evan Rottier (78')
3-1 Stefán Sigurdarson (90+1')

FT | PSV - FC Groningen (5-1)

PSV speelde in het Philips Stadion een thuisduel met FC Groningen. De Eindhovenaren hoopten vanmiddag hun eerste thuiswedstrijd van het seizoen te winnen. Dat lukte namelijk niet op de eerste speeldag, toen Fortuna Sittard in extremis langszij kwam: 2-2. Afgelopen week werd er met 1-2 gewonnen bij Excelsior Rotterdam.
FC Groningen was samen met AZ als enige ploeg nog foutloos in de Eredivisie. De Trots van het Noorden won op de openingsdag met 2-1 van FC Utrecht en was vorige week met 1-4 te sterk voor ADO Den Haag. In Brabant wachtte zondag een tegenstander van ander formaat en dat werd duidelijk.

FC Groningen op voorsprong

Brynjólfur Willumsson gaf de supporters van FC Groningen nog hoop op een stunt, want de speler van de club uit het hoge noorden bracht zijn ploeg binnen tien minuten op voorsprong. Al snel verdween de voorsprong echter alweer van het bord, want twee minuten later was het Thijmen Blokzijl die de bal in zijn eigen doel werkte.
Toen Ivan Perisic vervolgens in de 35ste minuut de 2-1 maakte, ging het hard. In de 56ste minuut stond het immers 5-1 door doelpunten van Ricardo Pepi, opnieuw Perisic en uiteindelijk Sergiño Dest. De rechtsback en voormalig speler van Ajax bepaalde de eindstand op 5-1.

Opstelling PSV: 

Kovar; Dest, Obispo, Flamingo, Mauro Junior; Til, Sano, Fernandez; Perisic, Pepi, Van Bommel.

Opstelling FC Groningen:

Vaessen; Schreuders (Rente 46', Brandis 54'), Blokzijl, Csinger, Prins; De Jonge, Land; Van der Werff, Van Bergen, Clement; Willumsson.

Doelpunten:

0-1 Brynjólfur Willumsson (9')
1-1 Thijmen Blokzijl (11', e.d.)
2-1 Ivan Perisic (35')
3-1 Ricardo Pepi (45+3', pen.)
4-1 Ivan Perisic (53')
5-1 Sergiño Dest (56')

16.45 uur | SC Cambuur - Feyenoord (2-5)

Los van de uitgestelde wedstrijden van Ajax, NEC en FC Twente is de thuiswedstrijd van SC Cambuur tegen Feyenoord de afsluiter van dit weekend. De promovendus uit Leeuwarden kent voorlopig een teleurstellende terugkeer in de Eredivisie met 0 punten uit de eerste duels. Zo verloor de club met 0-4 van Excelsior en met 3-1 van Fortuna Sittard.
Feyenoord haalde net als een hoop andere clubs vier punten uit de eerste twee wedstrijden. De ploeg van trainer Giovanni van Bronckhorst was in de eerste speelronde met 0-1 te sterk voor stadsgenoot Sparta Rotterdam. Vorig weekend kwamen de Rotterdammers niet verder dan een 2-2 gelijkspel tegen Go Ahead Eagles.

Opstelling SC Cambuur: 

Jansen; Kooistra, Baouf, Amofa, Jetten; El Arguioui, Souren; Henstra, Vink, Hamache; Bouhoudane.

Opstelling Feyenoord:

Ernst; Read, Watanabe, Marmol, St. Juste; Vanhoutte, Zechiël; Hadj Moussa, Valente, Diarra; Ueda.

Doelpunten:

0-1 Gjivai Zechiël (17')
0-2 Luciano Valente (26')
0-3 Thijs Jansen (42', e.d.)
0-4 Ayase Ueda (45+1', pen.)
1-4 Rafik El Arguioui (70')
2-4 Rafik El Arguioui (80')
2-5 Gjivai Zechiel (83')

Hoofdnieuws & Bijzaken en geruchten

Loading