Francesco Farioli heeft zijn officiële debuutwedstrijd als hoofdtrainer van FC Porto maandagavond overtuigend gewonnen. De Italiaan wist tijdens zijn eerste competitiewedstrijd met 3-0 te winnen van Vitória Guimarães. Het duel stond in het teken van FC Porto-icoon Jorge Costa, die vorige week dinsdag op 53-jarige leeftijd overleed aan de gevolgen van een hartstilstand.
In het eigen Estádio do Dragão begon de ploeg van Farioli maandagavond goed aan de Portugese competitie. Na twaalf minuten nam FC Porto al de leiding door een doelpunt van Pepê. Samu verdubbelde die voorsprong na 32 minuten, waardoor het elftal van Farioli comfortabel aan de leiding ging. Naarmate de tweede helft vorderde, zakte FC Porto wat weg. Toch kwamen ze nog wel tot de 3-0. Na 79 minuten scoorde Samu zijn tweede doelpunt van de avond.
Vijf minuten voor tijd mocht Luuk de Jong nog invallen om zo te debuteren voor de Portugese topclub. Hij dacht binnen een minuut een assist te geven, maar stond in buitenspelpositie. Daardoor bleef het bij een 3-0 overwinning voor de ploeg van Farioli. Het elftal van de oud-trainer van Ajax staat nu op een gedeelde eerste plaats in de Portugese competitie.
Farioli tevreden: 'Blij met inzet en aandacht voor detail'
Na afloop van zijn officiële debuut was Farioli een tevreden man, zo vertelde hij op de persconferentie, geciteerd door Voetbal International. 'Ik heb de spelers verteld dat ze blij kunnen zijn met de inzet en aandacht voor detail', vertelde de Italiaanse trainer, die weet dat het overlijden van Costa een enorme impact had op zijn ploeg. 'De laatste week was erg moeilijk, maar daar hebben we goed op gereageerd. We hadden de wens om Jorge te eren. Ik denk dat wij gespeeld hebben zoals hij het graag had gezien.'
Tekst gaat verder onder de foto.
Toch ziet de voormalig trainer van Ajax ook nog genoeg verbeterpunten voor zijn FC Porto. 'We willen een zekere intensiteit zien, die was nog niet optimaal. We willen agressiviteit in de duels zonder bal. Dan is het ook makkelijker om verder te bouwen op de energie in het stadion. We willen een Dragão vol spirit', besluit de oefenmeester zijn verhaal.
Farioli vertrok na bizarre ontknoping bij Ajax
Farioli werd begin juli gepresenteerd als de nieuwe hoofdtrainer van FC Porto. De 36-jarige oefenmeester zat na zijn vertrek bij Ajax eventjes zonder club, maar vond in Zuid-Europa een nieuwe uitdaging. In Porto tekende de Italiaan een tweejarig contract tot de zomer van 2027. Farioli heeft Dave Vos als assistent-trainer meegenomen naar Portugal. Het duo werkte vorig seizoen samen bij Ajax en vervolgt die samenwerking nu in Porto.
Bij Ajax stond Farioli lange tijd bovenaan in de Eredivisie. De Amsterdamse club koerste vorig seizoen zelfs af op de landstitel. Toch ging het in de laatste wedstrijden van het seizoen nog mis, waardoor niet Ajax maar PSV landskampioen werd. Farioli kondigde daags na de laatste wedstrijd tegen FC Twente (2-0 winst) zijn vertrek aan.
In Amsterdam werd de Italiaanse hoofdtrainer opgevolgd door John Heitinga. De oud-verdediger van Ajax tekende een contract tot medio 2027. Heitinga is daarmee de hoofdtrainer van de Amsterdamse club. Hij wordt daarbij onder meer geassisteerd door Marcel Keizer, Frank Peereboom en Urby Emanuelson.








































Plaats reactie