In het weekend denderen de buitenlandse competities gewoon weer door. In verschillende competities, zoals de Engelse Premier League en de Italiaanse Serie A, zullen er (oud-)Ajacieden in actie komen. Volg hun ontwikkelingen hier en praat live mee!
Maandag 28 april
Lorenzo Lucca en Jurgen Ekkelenkamp kenden geen gelukkige avond met Udinese tegen Bologna. Ekkelenkamp haakte na 36 minuten geblesseerd af, terwijl Lucca de wedstrijd door een blessure ook miste. Met de uitslag van 0-0 schoot de thuisploeg ook amper wat op. Razvan Marin boekte met Cagliari een extreem belangrijke 0-2 zege op Hellas Verona. Door de overwinning is Cagliari zo goed als zeker van nog een seizoen in de Serie A, met een voorsprong van minstens acht punten op de degradatiekandidaten, met nog vier wedstrijden te gaan.
Een eind verderop, in Engeland, speelde Maximilian Wöber met Leeds United een thuiswedstrijd tegen Bristol City. Leeds United was al zeker van promotie, maar nam maandagavond de koppositie over van Burnley. Bristol City werd met 4-0 opzij gezet, al bleef Wöber negentig minuten op de bank.
Tekst gaat verder onder de foto.

Zondag 27 april
In de Engelse Premier League kwammen op zondag meerdere oud-Ajacieden in actie. Het Liverpool van Ryan Gravenberch en assistent-trainer John Heitinga speelden hun kampioenswedstrijd tegen Tottenham Hotspur en grepen de titel na een 5-1 zege. Eerder op de dag kwam Manchester United in actie. De ploeg van André Onana, Noussair Mazraoui, Matthijs de Ligt, Lisandro Martínez en Christian Eriksen ging op bezoek bij het Bournemouth van Justin Kluivert. Pas in de 96e minuut wist Manchester United te scoren en een punt mee te nemen naar het noordwesten van Engeland: 1-1.
Tekst gaat verder onder de foto.

In de Serie A werd ook gevoetbald. AS Roma, met Devyne Rensch als invaller en Anass Salah-Edine negentig minuten op de bank, won op bezoek bij koploper Internazionale: 0-1. Ook het Juventus van Arek Milik en Francisco Conceicao wist te winnen. Beide spelers kwamen niet in actie, maar hun club sloot de thuiswedstrijd tegen laagvlieger Monza als winnaar af: 2-0. David Neres profiteerde met Napoli in de strijd om de titel. Het won thuis met 2-0 van Torino, waar Perr Schuurs en Borna Sosa actief zijn.
Ook in Duitsland waren meerdere oud-Ajacieden te vinden op de velden. Zo speelde het VfL Bochum van Jakov Medic en Dani de Wit een thuiswedstrijd tegen Union BerlinHet duel eindigde onbeslist: 1-1. Op het tweede niveau kwam ook een oud-Ajacied in actie. Amin Younes verloor met Schalke 04 op bezoek bij Kaiserslautern: 2-1.
In de Ligue 1 kwamen Chuba Akpom en Mitchel Bakker met Lille OSC in actie tegen Angers. Akpom gaf een assist tijdens de 0-2 zege. Gerónimo Rulli won met Olympique Marseille van Stade Brest: 4-1. Eerder op de dag speelde Stade Reims, waar Mohammed Daramy nog altijd geblesseerd is, met 2-2 gelijk tegen Montpellier. In de Portugese competitie wist Bruno Varela met Vitoria SC ruim te winnen van Rio Ave: 3-0.
Ook in de kleinere competities werd gevoetbald. Zo wordt in België om de titel gestreden. Royal Antwerp, met Toby Alderweireld en Jaïro Riedewald, in de gelederen, won op bezoek bij KRC Genk: 0-1. Ook het Anderlecht van Jan Vertonghen en Kasper Dolberg won met de kleinst mogelijke marge. Zij deden dat op bezoek bij Gent. Vertonghen kwam wegens een blessure niet in actie.
In Turkije scoorde Riechedly Bazoer twee keer namens Konyaspor tegen Adana DS. Het werd uiteindelijk 3-1. Ook Davinson Sánchez boekte een zege met Galatasaray. Op bezoek bij Eyüpspor werd het 1-5. Ook in Amerika zal een oud-Ajacied op de velden te zien zijn. Luis Suarez speelt met Inter Miami thuis tegen FC Dallas. In Oostenrijk verloor Kjell Scherpen met Sturm Graz thuis van Austria Wien: 0-1.
Zaterdag 26 april
We beginnen in Engeland, waar meerdere oud-Ajacieden in actie kwamen. West Ham United, waar Mohammed Kudus en Edson Álvarez onder contract staan, verloor op bezoek bij Brighton & Hove Albion, de club van Joël Veltman: 3-2. Kudus scoorde, maar was ook de enige die in actie kwam. Veltman zat negentig minuten op de bank en Álvarez miste het duel vanwege een blessure.
Ajax-huurling Carlos Forbs mocht laat invallen bij Wolverhampton Wanderers, dat met 3-0 wist te winnen van het gedegradeerde Leicester City. Kenny Tete en Calvin Bassey stonden in de basis bij Fulham, dat in extremis met 1-2 won op bezoek bij Southampton. Op het tweede niveau in Engeland zat Jaydon Banel niet bij de selectie van Burnley , dat op bezoek bij het QPR van Lucas Andersen met 0-5 wist te winnen. De Deen viel in. Daarnaast speelden Sivert Mannsverk en Anwar el Ghazi met Cardiff City doelpuntloos gelijk tegen West Bromvich Albion.
Tekst gaat verder onder de foto.

In Spanje wist Frenkie de Jong met FC Barcelona de Copa del Rey in de wacht te slepen door in de finale af te rekenen met aartsrivaal Real Madrid. Het bleek een spannende finale, waarin een verleging uitkomst moest brengen. De Jong begon in de basis en won met zijn club met 3-2. Rasmus Kristensen ontbrek bij Eintracht Frankfurt, dat het thuisduel met RB Leipzig met 4-0 wist te winnen. Olympique Lyon, de club van Nicólas Tagliafico en Georges Mikautadze, won in eigen huis van Stade Rennes. Mede dankzij een treffer van de spits werd het 4-1.
Bij het Schotse Rangers zaten er met Danilo en Vaclav Cerny twee oud-Ajacieden op de bank tijdens de uitwedstrijd tegen St. Mirren. Cerny viel nog in, maar wist met zijn ploeg niet verder te komen dan een 2-2 gelijkspel. Tenslotte gaan we naar Turkije, waar Dusan Tadic een assist gaf voor Fenerbahçe tegen Gaziantep tijdens een 1-3 zege. Queensy Menig zat niet bij de selectie van Sivasspor, dat met 2-0 won van Antalyaspor.
Vrijdag 25 april
Vrijdagavond stond er een wedstrijd op het programma voor Ar'jany Martha en zijn club Beerschot. De oud-Ajacied zag zijn ploeg thuis winnen van Kortrijk: 2-0. Het reeds gedegradeerde Beerschot speelt in principe nergens meer voor dit seizoen. Martha kwam overigens niet in actie.
Verder kwam Deyovaisio Zeefuik vrijdagavond niet in actie. Vanwege een schorsing miste hij het thuisduel van zijn club Hertha BSC met 1. FC Magdeburg. In het Olympiastadion in Berlijn hielden beide clubs elkaar in evenwicht: 1-1. Verder vertolkte Dennis Johnsen een belangrijke rol namens Cremonese. In de thuiswedstrijd hielp de Noor zijn club met een goal en assist langs Mantova: 4-2.
Tekst gaat verder onder de foto.

Tot slot speelde Benjamin Tahirović met Brøndby IF uit tegen Randers. De Bosniër kan nog altijd kampioen worden met zijn club en staat derde in de kampioensgroep. In 27 wedstrijden verzamelde hij en zijn team 46 punten. Koploper FC Kopenhagen heeft vijftig punten in hetzelfde aantal wedstrijden. Vrijdag kwam er slechts één punt bij, want er werd doelpuntloos gelijkgespeeld bij Randers FC.
Plaats reactie