Tijdelijke Ajax-assistent bedolven onder complimenten: 'Had maar één doel voor ogen'

door Joël Nijman 43 Bron Eindhovens Dagblad

Tijdelijke Ajax-assistent bedolven onder complimenten: 'Had maar één doel voor ogen'

door Joël Nijman 43 Bron Eindhovens Dagblad

Laatst geüpdatet

Paul Nuijten is hyper ambitieus en wil graag de absolute top bereiken, zo vertelt zijn vriend en oud-collega Bruno Andrade in gesprek met het Eindhovens Dagblad. De talentvolle trainer werd onlangs toegevoegd aan de staf van Ajax 1 als tijdelijke assistent. Dit heeft alles te maken met het recente vertrek van John Heitinga.

De voormalig Willem II-speler werkte samen met Nuijten toen laatstgenoemde pas 26 jaar oud was. 'Ik was echt verbaasd toen ik hem voor het eerst een wedstrijdbespreking zag doen. Hij was toen 26 jaar, maar hoe hij de groep toesprak, wat hij uitstraalde... Echt heel knap. Dat is iets natuurlijks, dat doet hij heel goed', vertelt hij.

Nuijten was eerder trainer bij amateurclub UNA. Daar kijken ze er niet van op dat hij het betaalde voetbal heeft gehaald. 'We hadden al snel door dat Pauls ambities hoger lagen dan UNA', deelt Willem Bakermans, elftalleider van de amateurclub.

'Het is op dat moment moeilijk te voorspellen of zo iemand de absolute top haalt, maar de drive, het leergierige én de overtuiging had hij al wel heel sterk. Dus ik schrok er niet van toen ik las dat hij bij Ajax wordt doorgeschoven', gaat hij verder.

Tekst gaat verder onder de foto.

paul nuijten ajax o17 future cup
Nuijten heeft veel indruk gemaakt op verschillende personen waarmee hij heeft gewerkt.

Nuijten enorm ambitieus: 'Had maar één doel voor ogen'

Willem II klopte op een gegeven moment aan bij UNA om Nuijten te verleiden tot een overstap naar de club uit Tilburg. Die stap kwam ervan nadat hij zelf contact opnam met Bastiaan Riemersma. Riemersma stond toen op het punt om hoofd jeugdopleiding te worden van Willem II.

'Hij vertelde me dat hij graag een betere trainer wilde worden en hem leek Willem II een mooie volgende stap', weet Riemersma nog. Uiteindelijk werkte de Ajacied vijf jaar lang voor de Tilburgers. 'Duidelijk was wel dat hij één doel voor ogen had: trainer worden in het betaalde voetbal, dat merkte je aan alles.'

'Nuijten ziet het spel ook als schaken'

Vervolgens gaat het over het type voetbal dat Nuijten wil spelen. Andrade vertelt dat de oefenmeester streeft naar mooi en aanvallend voetbal. 'Hij ziet het spel ook als schaken, om met een tactische oplossing de tegenstander schaakmat te zetten. En verder moet iedereen in het team zijn taak uitvoeren om het te laten werken, dat is heel belangrijk in zijn manier van spelen.'

Een nadeel voor het trainerstalent is dat hij nooit profvoetballer is geweest. 'Hij is zelf geen profvoetballer geweest, dus dan sta je hoe dan ook al achter. Je moet als trainer dan op andere gebieden uitblinken. En Paul doet dat op gebied van training geven én de manier hoe hij met mensen omgaat. Hij snapt goed hoe je mensen moet coachen', aldus Riemersma.

Nuijten gaat voor absolute top: 'Zal niet rusten tot hij dat heeft bereikt'

Tot slot wordt verteld dat Nuijten geobsedeerd is met voetbal. Riemersma vertelt over een mogelijk nadeel: 'Paul snapt heel goed dat dat ook tegen hem gebruikt kan worden en dat hij daarvoor moet uitkijken. Je wordt in onze wereld al snel bestempeld als voetbalprofessor, dat je het beter denkt te weten. Zeker als je geen achtergrond in het profvoetbal hebt.'

Andrade sluit af: 'Dit is pas het begin. Ik kan je garanderen dat hij deze kans met beide handen aangrijpt en alleen maar hongeriger wordt naar meer. Paul zal niet rusten tot hij de absolute top heeft bereikt.'

Lees meer over:
Plaats reactie
Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.