Guardiola geopperd als nieuwe trainer van Ajax: 'Zou ik helemaal niet gek vinden'

door Bart Veenstra 110 Bron Sportnieuws

Guardiola geopperd als nieuwe trainer van Ajax: 'Zou ik helemaal niet gek vinden'

door Bart Veenstra 110 Bron Sportnieuws

Laatst geüpdatet

Robert Maaskant sluit niet uit dat Pep Guardiola volgend seizoen de nieuwe trainer van Ajax is. De Amsterdamse club maakt dit seizoen af met Óscar García als interim-trainer, waarna technisch directeur Jordi Cruijff voor het nieuwe seizoen vermoedelijk een nieuwe trainer wil gaan aanstellen.

Over Cruijff wordt geregeld gezegd dat hij een Spaanse trainer wil gaan aanstellen. De namen van trainers als Xavi en Roberto Martínez (nu nog bondscoach van Portugal) worden geregeld genoemd. Ook de naam van Pep Guardiola, de huidig trainer van Manchester City, valt. De Spanjaard sprak eerder al zijn bewondering voor Johan Cruijff en zijn voetbalideeën uit.

Met zoon Jordi Cruijff als technisch directeur lijkt het niet geheel uitgesloten dat Guardiola de nieuwe trainer van Ajax wordt, zo denkt Maaskant. 'Ik heb weleens gekscherend gezegd: ik zou het helemaal niet gek vinden als ze een keer proberen Pep Guardiola te krijgen', zegt Maaskant tegenover Sportnieuws.nl. 'Guardiola heeft zelf ook weleens gezegd: de Ajax-filosofie en de filosofie van Cruijff, dat zou ik heel graag nog een keer willen doen.'

Is Pep Guardiola toe aan een nieuwe uitdaging?

Maaskant denkt bovendien dat Guardiola na een lange periode bij Manchester City toe is aan een nieuwe uitdaging. De Spanjaard is al sinds het seizoen 2016/17 de manager van de Engelse topclub. 'Voor het geld hoeft hij het niet meer te doen. Bij City wordt hij misschien wéér kampioen, misschien wint hij wéér de Champions League, wéér de FA Cup. Het is goed geweest daar na zeven of acht jaar, en hij gaat het avontuur aan in Amsterdam. Ik kan me ook voorstellen dat ze daarop gokken.'

Tekst gaat verder onder de foto.

Ajax Showtime Pep Guardiola Manchester City
Vertrekt Pep Guardiola na dit seizoen bij Manchester City?

Ajax begon het seizoen met John Heitinga als trainer. De clubman presteerde echter wisselvallig met de Amsterdammers, waarna hij begin november op non-actief werd gesteld. Fred Grim volgde Heitinga op als interim-trainer en kende met Ajax voor de winterstop een opleving. Na de jaarwisseling vielen de prestaties van Ajax toch weer tegen, waarna de nieuwe technisch directeur Cruijff besloot een trainerswissel door te voeren.

García, die een kleine maand geleden de opvolger werd van Willem Weijs bij Jong Ajax, is doorgeschoven naar het eerste elftal. De Spaanse trainer wacht zaterdagavond - als Ajax het in de Johan Cruijff ArenA opneemt tegen Sparta Rotterdam - zijn debuut als coach van het eerste elftal.

Lees meer over:
Plaats reactie
Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.