Voorzitter Gehrels stapt uit de RVC; derde commissaris binnen een maand die opstapt

door Roy Jansen 542 Bron Ajax

Voorzitter Gehrels stapt uit de RVC; derde commissaris binnen een maand die opstapt

door Roy Jansen 542 Bron Ajax

Laatst geüpdatet

Carolien Gehrels treedt per direct af als lid en voorzitter van de Raad van Commissarissen van Ajax. Dit laat de Amsterdamse club weten via de eigen website. Hiermee is Gehrels, na Hermine Voûte en Danny Blind, de derde commissaris binnen een maand die uit de RVC stapt.

Ajax laat donderdagavond via de eigen kanalen weten dat, na Blind en Voûte, ook Gehrels uit de Raad van Commissarissen stapt. Gehrels werd tijdens de Buitengewone Algemene Vergadering van Aandeelhouders (BAVA) van 10 februari 2025 benoemd. Haar termijn zou lopen tot en met de jaarlijkse Algemene Vergadering van Aandeelhouders (AVA) van 2028, maar eindigt vervroegd.

Gehrels was tussen 2006 tot 2014 wethouder in Amsterdam en had onder meer sport in haar portefeuille. Ook was ze locoburgemeester en bestuurslid bij de Johan Cruyff Foundation. Na acht jaar nam Gehrels afscheid als wethouder en keerde ze terug naar het bedrijfsleven, waar ze sinds 2014 actief is als directeur van Arcadis.

Ajax kan na zeven maanden weer op zoek naar nieuwe RvC-voorzitter

Gehrels nam in februari van dit jaar de rol van oud-voorzitter Michael van Praag over. Van Praag trad in november 2023 toe tot de RvC van Ajax. Dit deed de bestuurder in een zeer onrustige tijd omtrent de Amsterdamse club. Ajax had in de maanden daarvoor net afscheid genomen van RvC-voorzitter Pier Eringa.

Gehrels reageert ook zelf op het vervroegde vertrek als lid en voorzitter van de Raad van Commissarissen. 'De afgelopen ruim zeven maanden heb ik met plezier de rol van voorzitter van de RvC van Ajax vervuld. Het tijdsbeslag blijkt echter dermate groot, dat dit niet langer verenigbaar is met mijn werk. Dit is een goed en verantwoord moment om te vertrekken. Ik wens Ajax alle succes.'

Tekst gaat verder onder de foto.

michael van praag ajax rvc
Michael Praag was ruim een jaar voorzitter van de RvC, totdat Carolien Gehrels hem opvolgde.

Onrust binnen de RvC

Ajax liet eerder deze maand ook al weten dat Blind en Voûte uit de Raad van Commissarissen stappen. Blind blijft actief binnen de RvC totdat er een vervanger gevonden is en wil dit met twee voetbalcommissarissen opvangen. Eén van de mogelijke opvolgers zou Louis van Gaal kunnen zijn, liet Het Parool eerder deze maand weten.

Bij Ziggo Sport ging Blind iets dieper in op zijn aankomende vertrek bij Ajax, al kan hij nog lang niet alles zeggen. 'Soms gaan dingen zo en heb je daar je redenen voor. Dat komt nog wel een keer. Het is natuurlijk een ongeschreven of misschien zelfs geschreven wet dat je je niet altijd over alles uit kunt laten als je nog zitting hebt in de RvC. Dat geldt voor mij zeker ook nog.'

Tekst gaat verder onder de foto.

danny-blind-ajax
Danny Blind was sinds 2023 actief als lid van de Raad van Commissarissen.

Voûte liet ook eerder deze week weten haar functie binnen de RvC niet te vervolgen en stapt wel per direct op als lid. 'De verwachtingen en de dynamiek van de rol vragen om een andere invulling dan waar ik, voor mijn gevoel, het meest kan betekenen voor de club', vervolgt ze. 'Ik ben dankbaar voor de dingen die ik heb mogen doen en voor de vele mensen waar ik zo prettig mee heb mogen samenwerken. Ajax is en blijft voor mij een bijzondere club.'

Lees meer over:
Plaats reactie
Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.