Ajax kwam dit weekend niet in actie in de Eredivisie, maar zaterdag en zondag werden er nog zeven duels in speelronde 31 afgewerkt. Zo bracht nummer twee PSV het gat met Ajax terug naar vier punten met nog drie duels te gaan. Verder naderen de strijd om plek drie en de strijd tegen degradatie een climax. Volg alle ontwikkelingen hier en praat mee!
De ploeg van Francesco Farioli speelde op 20 april al op bezoek bij FC Utrecht, maar naast deze wedstrijd vond alleen het duel tussen sc Heerenveen en Almere City plaats dat weekend. Na de 4-0 nederlaag in Utrecht verspeelde Ajax ook punten tegen Sparta Rotterdam (1-1), waardoor PSV de kans kreeg om de strijd om de landstitel weer open te gooien.
Tekst gaat verder onder de foto.

De Eindhovenaren rekenden thuis simpel af met Fortuna Sittard. Na de 0-2 nederlaag tegen Ajax op 30 maart werd achtereenvolgens gewonnen van FC Groningen (1-3), Almere City (5-0) en FC Twente (1-3). Ook Fortuna Sittard werd aan de zegekar gebonden: mede dankzij een hattrick van Ivan Perisic werd het 4-1. PSV speelt in het restant van de competitie nog tegen Feyenoord (uit), Heracles Almelo (thuis) en Sparta Rotterdam (uit).
Feyenoord zal in de slotweken van het seizoen nog alle zeilen moeten bijzetten om zich te plaatsen voor de voorronde van de Champions League. De ploeg van Robin van Persie won zaterdag op bezoek bij Heracles Almelo met 1-4. Hierdoor bedraagt de voorsprong op nummer vier FC Utrecht drie punten met nog drie duels te gaan. Op 11 mei staat de kraker tegen PSV op het programma.
Revancheert AZ zich tegen Go Ahead Eagles?
Op zondag vond een herhaling van de bekerfinale plaats. Go Ahead Eagles kreeg AZ op bezoek in de Adelaarshorst. De wedstrijd van twee weken eerder kreeg nog een staartje vanwege een spandoek dat Go Ahead-spits Victor Edvardsen toonde tijdens de huldiging, waarop hij AZ-verdediger Wouter Goes als een hond aan de lijn hield. De aanvaller hield uiteindelijk geen schorsing over aan deze actie.
Ook nu was Goes het gespreksonderwerp van de middag. De centrale verdediger van AZ scoorde in de eerste helft op fraaie wijze de 0-2, maar liet zich in de tweede helft toch weer op een negatieve manier zien. In de 92e minuut kreeg Goes een rode kaart van scheidsrechter Bas Nijhuis, na een harde overtreding op oud-Ajacied Enric Llansana. De wedstrijd eindigde uiteindelijk in een 0-3 overwinning voor de ploeg uit Alkmaar.
Tekst gaat verder onder de foto.

Op hetzelfde moment ging FC Twente op bezoek bij Sparta Rotterdam. FC Twente heeft goede zaken gedaan in de strijd om plek vijf en boekte een zakelijke 0-2 overwinning in Rotterdam. Uiteindelijk was het Sem Steijn, zoon van Maurice Steijn, die een groot aandeel had in de nederlaag van zijn vader. Hierdoor is Sparta Rotterdam nu terug te vinden op de elfde plaats.
Degradatiestrijd nadert climax
Tot slot kijken we naar de strijd onderin. Almere City kwam niet in actie, maar RKC Waalwijk werd nog verder richting degradatie geduwd. De hekkensluiter ging op bezoek bij FC Groningen en werd getrakteerd op een forse nederlaag: 6-1. Nummer zestien Willem II ging op bezoek bij NEC en leek lange tijd op weg om de eerste zege in 2025 te boeken. In de slotfase ging het alsnog mis, want de Nijmegenaren wisten een punt te pakken: 1-1.
Plaats reactie