Ajax O19 buigt achterstand om en wint krankzinnige wedstrijd van Olympique Marseille

door Jari Perridon 488 Bron AS

Ajax O19 buigt achterstand om en wint krankzinnige wedstrijd van Olympique Marseille

door Jari Perridon 488 Bron AS

Laatst geüpdatet

Ajax O19 heeft de eerste overwinning in de Youth League te pakken. De Amsterdammers hadden het in de eerste helft erg lastig tegen het fysiek sterke Olympique Marseille, maar na rust werd de wedstrijd volledig omgedraaid. Door de overwinning komt Ajax O19 op vier punten na twee wedsrtijden in de Youth League.

De ploeg van trainer Paul Nuijten had het in de eerste tien minuten lastig met het fysiek sterke Olympique Marseille. De Amsterdammers werden een aantal keer flink teruggedrongen tot in het eigen zestienmetergebied, maar tot echt grote kansen kwamen de Fransen niet.

De eerste keer dat Ajax O19 er uit wist te komen, was gelijk succesvol. Een prachtige combinatie tussen Abdellah Ouazane en Emre Ünüvar zorgde ervoor dat laatstgenoemde oog in oog kwam te staan met de doelman. Ünüvar wist de bal vervolgens koeltjes in de linker onderhoek te plaatsen.

Tekst gaat verder onder de foto.

emre-unuvar-jong-ajax-25-26
Emre Ünüvar zette Ajax O19 al vroeg in het duel op voorsprong.

Niet veel later was er een aardige kans op 0-2. Ajax wist de tegenstander goed onder druk te zetten en zodoende kwam Pharell Nash tot een schotkans. Zijn poging werd goed gekeerd door de doelman. Hierna volgde weer een lastige fase voor de ploeg van Nuijten.

Olympique Marseille kreeg Ajax wederom onder druk en de Amsterdammers hadden een aantal overtredingen nodig om de tegenstander af te stoppen. Na een overtreding van Lucas Jetten volgde een vrije trap waaruit werd gescoord door Fransen. Linksbuiten Keyliane Abdallah schoot de bal snoeihard hoog in de korte hoek, 1-1.

Twee snelle tegengoals voor Ajax

Nog geen tien minuten later kreeg Ajax de 2-1 om de oren. Linksbuiten Abdallah zocht de achterlijn op en wist de bal succesvol terug te trekken op de spits, Ugo Lamare El Kadmiri. Hij wist de bal simpel binnen te tikken langs Aymean el Hani. Drie minuten later was het wederom raak voor de Fransen. Na een vrije trap stond het niet goed bij de Amsterdammers, waarna middenvelder Max Corbon de vrijstaande Fodé Camara wist te vinden. Hij schoot de bal langs El Hani voor 3-1.

Vlak voor rust wist Ajax nog de aansluitingstreffer te maken via een gelukkige goal van Mark Verkuijl. Hij kreeg de bal op de rand van het strafschopgebied van Nash en besloot uit te halen. Via een verdediger belandde de bal achter de doelman van Olympique Marseille en gingen de ploegen met een 3-2 stand rusten.

Ajax komt goed uit de kleedkamer

Na rust wist Ajax gelijk het tempo van de wedstrijd te bepalen, hetgeen wat in de eerste helft nauwelijks gebeurde. De Fransen kregen geen grip op het vlotte combinatiespel dat de Amsterdammers in de eerste minuten na rust op de mat legden en dat resulteerde in de 3-3. Ouazane wist Ünüvar mooi diep te sturen. Ünüvar bleef oog in oog met de doelam kalm en schoot de bal hard in het dak van het doel.

De Fransen zochten vervolgens veelal de duels op, maar de jongens van Ajax wisten goed uit deze duels te blijven en hun eigen spel te spelen. Toch wisten de Fransen er eenmaal heel gevaarlijk uit te komen via El Kadmiri. De spits leek een op een te gaan met El Hani, maar Aaron Bouwman wist de kans met een prachtige ingreep onschadelijk te maken.

Tekst gaat verder onder de foto.

aaron-bouwman-ajax
Aaron Bouwman was één van de sterkhouders aan de kant van Ajax.

Ajax countert zichzelf naar de overwinning

De Fransen bleven aandringen, maar tot echt grote kansen wisten zij niet te komen. Ajax bleef loeren op de tegenstoot en in de 72ste minuut was daar aanvoerder Nash die Ajax weer op voorsprong wist te schieten. Marvyn Muzungu wist Nash met een lange bal te bereiken. De aanvoerder van de Amsterdammers wist zijn directe tegenstander knap van zich af te houden en lobde de bal vervolgens prachtig over de doelman heen voor de 3-4.

Vlak voor tijd wist Ajax de wedstrijd in het slot te gooien door wederom een goed uitgevoerde counter. Invaller Mohamed Abdalla gaf de bal in de loop aan mede-invaller Tyrese Teuwsen. Hij schoot de bal vervolgens diagonaal raak voor de beslissing in de wedstrijd. Door de 3-5 overwinning komt Ajax op vier punten in de Youth League.

14:30 uur | Olympique Marseille O19 - Ajax O19 (3-5)

Opstelling Olympique Marseille O19:

Badaoui; Bezahaf (Kernif 66'), Pambani, Camara, Doubal; Issanga, Corbon (Sellami 79'), Bakola; Leccese (Remadnia 79'), El Kadmiri (Ali 79'), Abdallah

Wissels Olympique Marseille O19: 

Lepaulard-Nibo, Calisto, Baradji, Bang Na, Kernif, Sellami, Ali, Remadnia, Magaud

Opstelling Ajax O19:

El Hani; Beekman, Bouwman, Muzungu, Jetten; Verkuijl (Ayyildiz 79'), Steur, Ouazane (Abdalla 61'); Simeon (Mechrouh 46'), Ünüvar (Abildgaard 88'), Nash (Teuwsen 79').

Wissels Ajax O19:

Engel, Skaarud, Mechrouh, Ayyildiz, Abildgaard, Fränkel, Abdalla, Tilborg, Teuwsen

Doelpunten:

0-1 Emre Ünüvar (11')
1-1 Keyliane Abdallah (24')
2-1 Ugo Lamare El Kadmiri (33')
3-1 Fodé Camara (36')
3-2 Mark Verkuijl (45+4')
3-3 Emre Ünüvar (51')
3-4 Pharell Nash (72')
3-5 Tyrese Teuwsen (90+4')

Lees meer over:
Plaats reactie
Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.