John Heitinga baalt ervan dat Ajax geen tweede zege op rij heeft kunnen boeken in de Eredivisie, zo vertelt hij voor de camera van ESPN. De Nederlandse recordkampioen kwam weliswaar op voorsprong tegen sc Heerenveen, maar het speelde uiteindelijk met 1-1 gelijk. Bij de tegengoal zag Remko Pasveer er niet goed uit.
Er wordt in het interview gesuggereerd dat de spelers van Ajax liepen te slapen toen Vaclav Sejk de 1-1 uit de rebound scoorde. 'Ik denk dat we vooral moeten kijken naar de wedstrijd', vertelt Heitinga. 'Je maakt daar een persoonlijke fout', refereert hij aan de fout van Remko Pasveer.
'Natuurlijk wil je dat je verdedigers sneller reageren dan de aanvallers. De eerste helft was niet groots, maar er was denk ik wel stabiliteit. We maakten een goede goal en dan wil je natuurlijk de tweede overwinning op rij boeken', aldus Heitinga.
De Ajacied gaat verder: 'Je start goed in de tweede helft. Alleen, je moet die momenten beter uitspelen. De momenten dat je in overtal komt, moet je betere keuzes maken. Dat hebben we vandaag niet goed gedaan. Dan krijg je een goal tegen.'
Tekst gaat verder onder de foto.
Heitinga: 'Het laatste wat je wil is dat je een egoïstische keuze maakt'
Heitinga is van mening dat er ook momenten na de 1-1 zijn geweest waarbij Ajax de aanvallen beter moest uitspelen. 'Zeker met de kwaliteit die wij hebben. Het laatste wat je wil is dat je een egoïstische keuze maakt. Jongens staan er op dat moment beter voor en dan moet je dat belonen. Dan moet je die bal binnenschieten en de overwinning over de streep trekken', is hij duidelijk.
Ajax speelde in een wat lager blok tegen sc Heerenveen, ondanks dat er vertrouwen werd getankt tegen FC Twente (2-3). De oefenmeester komt erover te spreken. 'Ik denk dat er veel gezegd is en dat wij gewoon moeten kijken wat het best bij ons past. Ik denk dat het vrij solide was in de eerste helft zonder dat je veel grote kansen creëert.'
Hij gaat verder: 'Ik denk dat je een uitstekende goal maakt met Mika (Godts, red.). Je geeft niet heel veel weg, maar zeker vanuit die omschakeling creëer je een aantal mogelijkheden. Ik val in herhaling, maar die moet je wel benutten.'
Heitinga baalt van persoonlijke fout Pasveer: 'Zuur dat het in dit duel gebeurt'
Of met bravoure spelen al kan? 'We willen zeker met bravoure spelen. We wilden vandaag (zaterdag, red.) een stap zetten met dat we de tweede overwinning op rij zouden boeken en dat is helaas niet gelukt. We wilden voortborduren op de tweede helft tegen Twente. Je hebt niet heel veel kansen gecreëerd en je geeft uiteindelijk ook de zege uit handen', weet Heitinga.
De Ajax-trainer komt tot slot te spreken over of er wel progressie zit in het proces waar Ajax in zit: 'De eerste helft was gewoon heel stabiel en je start goed in de tweede helft. Ik denk dat we er kort bovenop zaten. Je zag na de onderbreking (met het vuurwerk, red.) dat we sneller vooruit wilden stappen, zeker met Oscar (Gloukh, red.) en Youri Regeer.'
'Alleen, het is wel een domper dat je hier niet met drie punten staat.' Heitinga heeft tegen de selectie gezegd dat het heel vervelend is dat Ajax niet heeft gewonnen van de Friezen. 'Wat dat betreft had je eerder afstand moeten nemen. Persoonlijke fouten horen bij het spelletje, maar het is wel zuur dat het precies in dit duel gebeurt', sluit hij af.








































Plaats reactie