Fred Grim weet nog niet of Kenneth Taylor aanwezig is tegen Qarabag in de Champions League woensdagavond, zo geeft hij aan op de persconferentie na afloop van Fortuna Sittard - Ajax (1-3). Verder komt de oefenmeester te spreken over eerdergenoemde wedstrijd.
Of Grim schrok van de snelle tegengoal? 'Zo wil je natuurlijk niet beginnen. Je gaat natuurlijk met een heel ander scenario die wedstrijd in. Je weet ook dat het er niet makkelijker op wordt als je hier met 1-0 achter komt. Fortuna wil al niet heel veel ruimte weggeven en op het moment dat ze 1-0 voor staan komen ze eigenlijk in hun favoriete spelletje terecht. Dat is in de counter en daar zijn ze best goed in.'
Ajax kwam uiteindelijk op voorsprong via twee eigen goals van Fortuna Sittard. 'Ik denk ook dat het gewoon een prima aanval was met een goed aangesneden bal. Als de bal niet aangeraakt wordt, dan zit er wel een Ajax-speler bij in mijn beleving. Het was gewoon een prima moment om zo de kleedkamer in te gaan', aldus Grim.
Door de winstpartij tegen Fortuna Sittard heeft Ajax dit seizoen voor de eerste keer twee keer op rij gewonnen. Grim krijgt de vraag of hij zich daar bewust van was en wat dat met het vertrouwen doet. 'Ik ben daar aan de voorkant niet mee bezig. Ik heb het net wel gehoord en dat is hartstikke fijn.'
Tekst gaat verder onder de foto.
Grim geeft update over fitheid Taylor
'Maar meer fijn vanuit het feit dat we succesbeleving willen hebben en dat we wedstrijden willen winnen. Ik denk dat we op deze manier mooie stapjes vooruit kunnen zetten', klinkt het antwoord. Vervolgens gaat het over Kenneth Taylor. De middenvelder moest het treffen met Fortuna Sittard aan zich voorbij laten gaan.
Woensdagavond om 18.45 uur wacht FK Qarabag in de Champions League en gevraagd wordt of Taylor er dan weer bij is. 'Dat weten we nog niet. Dat is gewoon afwachten. Hij is geblesseerd uit de wedstrijd tegen FC Groningen gekomen', aldus Grim.
Grim ziet leermomenten voor spelersgroep en met name voor jonge spelers
Daarna gaat het weer over de wedstrijd tegen Fortuna Sittard. De Amsterdammers waren met regelmaat slordig aan de bal. Had Ajax vaster aan de bal kunnen zijn in de beginfase? 'Dat sowieso. Alleen, het gaat ook meer om de keuzes die we maken en natuurlijk ook de uitvoering. Maar de keuzes waren al niet goed, want er viel in de as niet heel veel te halen.'
'Die was gewoon dicht. Fortuna had het goed voor elkaar. Er waren een aantal spelers die daar te makkelijk over dachten en dat toch bleven proberen', is hij kritisch. 'Dat terwijl de oplossing veel meer aan de zijkanten lag om er omheen te spelen. Dan kan je in de details komen om te kijken hoe je aan de zijkant komt en dat hebben we voor rust niet goed gedaan', weet de Ajacied.
Afsluitend geeft Grim aan dat het niet ging om het niet nakomen van afspraken. 'Dit is ook helemaal geen onwil. Dit is gewoon de wedstrijd lezen met elkaar. Nogmaals, dat hebben we niet goed gedaan. Dat zijn vooral leermomenten en zeker voor jonge spelers.







































Plaats reactie