Ajax wint dankzij invallers Mokio, Arokodare en Brandt moeizaam van tiental PEC Zwolle

Hoofdnieuws
zondag, 09 augustus 2026 om 16:30AS
Ajax Showtime Davy Klaassen Jorthy Mokio Marcos Leonardo

Volg Ajax Showtime op Google

Blijf op de hoogte van het laatste Ajax Showtime-nieuws door ons als favoriete bron in Google in te stellen.

Volg ons op Google
Ajax is het Eredivisieseizoen zondag begonnen met een moeizame overwinning op een tiental van PEC Zwolle. Invaller Jorthy Mokio brak een kwartier voor tijd op aangeven van Tolu Arokodare de ban in Zwolle. Julian Brandt zorgde in extremis voor de 0-2 namens Ajax.
Míchel koos in het MAC3PARK Stadion voor Marc ter Stegen onder de lat. De huurling van FC Barcelona kreeg de voorkeur boven Maarten Paes. Verder waren Lucas Rosa en Caio Henrique de vervangers van Anton Gaaei en Owen Wijndal op de backposities, terwijl Youri Baas naast Aaron Bouwman speelde in plaats van Daley Blind.
Mika Godts leek ondanks alle transferperikelen ‘gewoon’ in de basis te staan, maar de linksbuiten kreeg in de warming-up ogenschijnlijk last van zijn hamstring. Zodoende speelde de Belg niet en was Abdellah Ouazane zijn vervanger. Laatstgenoemde maakte zijn debuut in de Eredivisie.
Tekst gaat verder onder de foto.
Ajax Showtime Mika Godts
Mika Godts haakte last minute af bij Ajax. 
Ajax kreeg via Ouazane al vrij vroeg een mogelijkheid. De jongeling kwam naar binnen en probeerde het met een hard schot, dat uiteindelijk net naast de paal vloog. Niet veel later gaf Henrique een voorzet op Bouwman, die zijn kopbal gekeerd zag worden door doelman Jasper Schendelaar.

Marc ter Stegen houdt Ajax op de been

PEC Zwolle had naarmate de eerste helft vorderde niet veel moeite met Ajax en kreeg zo’n tien minuten voor rust een enorme kans, waarbij Ajax ontsnapte aan de 1-0. Dylan Mbayo legde de bal met een goede voorzet panklaar voor Tobias Sommer, maar de kopbal van laatstgenoemde werd gepakt door Ter Stegen.
Tekst gaat verder onder de foto.
Ajax Showtime Marc ter Stegen
Marc ter Stegen tijdens zijn debuut voor Ajax. 
Hoewel Godts zondag niet meer in actie leek te gaan komen, liep hij richting het einde van de eerste helft wel warm langs het veld in Zwolle. Vlak voor rust werd een laag schot van Oscar Gloukh nog gepakt door Schendelaar. Beide teams zochten met de brilstand op het bord de kleedkamers op.
Ajax begon ongewijzigd aan de tweede helft en creëerde al vroeg een mogelijkheid. Kasper Dolberg werd aangespeeld door Gloukh en schoot met links, maar de Deen haalde er maximaal een corner uit. Na een klein uur spelen werd Ajax enorm in het zadel geholpen door PEC Zwolle. Sherel Floranus maakte een smerige tackle op de kuit van Rosa en werd terecht met rood van het veld gestuurd.

Mika Godts komt alsnog binnen de lijnen voor Ajax

Míchel voerde kort daarna zijn eerste wissels door. Julian Brandt, Mokio en Godts - die alsnog in actie kwam - werden gebracht voor Gloukh, Youri Regeer en Steven Berghuis. Even later werd ook de vierde troef van de bezoekers gebracht: Marcos Leonardo verving Dolberg in de punt van de aanval. Zes minuten later kwam met Arokodare ook de laatste invaller in het veld. De Nigeriaan verving Ouazane.
De wissels van Ajax hadden in de 76e minuut meteen effect. Arokodare nam een voorzet van Rosa aan op zijn borst, legde af op Mokio en de Belg plaatste de bal vervolgens in de bovenhoek. De middenvelder zorgde daarmee voor de bevrijdende openingstreffer: 0-1.
Tekst gaat verder onder de video.
In de slotfase ging PEC Zwolle ondanks de rode kaart op zoek naar een slotoffensief. De Zwollenaren wisten met opportunistisch spel wat gevaar te forceren, maar echt grote kansen leverde het niet op. Ajax maakte een onrustige indruk, maar kwam in de vijfde minuut van de blessuretijd wel op 0-2. De bezoekers veroverden de bal en Brandt kreeg de bal terug na een combinatie met Godts. De Duitser liet Schendelaar vervolgens kansloos en besliste het duel.

FT | PEC Zwolle - Ajax (0-2)

Opstelling PEC Zwolle:

Schendelaar; Aertssen, Graves, Viergever, Floranus; Sommer (Sørensen 86'), Thomas (Velanas 86'); Cissoko (Van der Haar 60'), Oosting (Velthuis 74'), Mbayo (Reiziger 61'); Kostons.

Wissels PEC Zwolle:

De Graaff, Verduin, Velthuis, Sørensen, Velanas, Reiziger, Pereira Da Gama, Van der Haar, Fichtinger, Van der Wal, Rahajaän, Ruward.

Opstelling Ajax: 

Ter Stegen; Rosa, Bouwman, Baas, Henrique; Klaassen, Regeer (Mokio 61'), Gloukh (Brandt 61'); Berghuis (Godts 61'), Dolberg (Leonardo 67'), Ouazane (Arokodare 73').

Wissels Ajax: 

Paes, Heerkens, Gaaei, Wijndal, Carrizo, Brandt, Blind, Edvardsen, Mokio, Leonardo, Arokodare, Godts.

Doelpunten:

0-1 Jorthy Mokio (76')
0-2 Julian Brandt (90+5')

Rode kaarten: 

- Sherel Floranus (57')

Hoofdnieuws & Bijzaken en geruchten

Laatste Reacties

Loading