'Drie Eredivisie-clubs melden zich bij Ajax voor Edvardsen, aanvaller niet te huur'

door Timo Suur 96 Bron Voetbal International

'Drie Eredivisie-clubs melden zich bij Ajax voor Edvardsen, aanvaller niet te huur'

door Timo Suur 96 Bron Voetbal International

Laatst geüpdatet

FC Utrecht, FC Groningen en Go Ahead Eagles hebben navraag gedaan bij Ajax naar de diensten van Oliver Edvardsen. Dat meldt Voetbal International zaterdagmiddag. De Amsterdamse club heeft echter laten weten dat de Noorse aanvaller momenteel niet te huur is.

Het is al langere tijd bekend dat Ajax openstaat voor een winters vertrek van Edvardsen. De Amsterdammers zijn echter niet bereid om de buitenspeler op huurbasis te laten vertrekken. Wel staat de clubleiding open om Edvardsen deze winter definitief van de hand te doen, zo werd eerder al duidelijk.

'De interesse in Oliver Edvardsen komt langzaam op gang', schrijft VI. Vanuit de Eredivisie hebben FC Utrecht, FC Groningen en Go Ahead Eagles geïnformeerd bij Ajax naar de diensten van de Noor. 'Zij kregen te horen dat Edvardsen op dit moment niet te huur is.'

Go Ahead Eagles, de oude werkgever van Edvardsen, is dus één van de clubs die zich meldde in Amsterdam om hem op huurbasis over te nemen. 'Ook Utrecht en Groningen denken aan zo'n constructie, maar voor Ajax is dat nu niet bespreekbaar', zo valt er te lezen. Edvardsen maakte in januari 2025 voor zo'n drie miljoen euro de overstap van Go Ahead Eagles naar Ajax, waar zijn contract nog loopt tot medio 2028.

Tekst gaat verder onder de foto.

oliver-edvardsen-ajax-excelsior-25-26
Ajax is momenteel niet bereid om Edvardsen op huurbasis te laten vertrekken.

Edvardsen sluit vertrek bij Ajax niet uit

Edvardsen heeft zich vrijdag nog uitgelaten over een mogelijk vertrek bij Ajax. 'Ze staan ervoor open, dus dat is een mogelijkheid', zei de buitenspeler. 'We zijn een beetje aan het praten. Er zijn wel wat clubs, maar ik wil er eigenlijk niet over praten op dit moment.' Of het zou gaan om een verhuur of een definieve transfer? 'Dat weet ik niet. Dat hangt echt af van wat de club wil.'

Een jaar geleden maakte Edvardsen de stap van Go Ahead Eagles naar Ajax. Die transfer was nog geen doorslaand succes voor de Noorse aanvaller, maar spijt heeft hij niet. 'Nee, dat zou ik niet willen zeggen. Misschien soms een klein beetje. Maar goed, dat is voetbal. Ik moest deze volgende stap zetten.'

Edvardsen heeft tot dusver 28 wedstrijden achter zijn naam staan bij Ajax. Daarin was de vleugelaanvaller goed voor vier doelpunten en twee assists. In dienst van de Amsterdammers moet hij het voornamelijk doen met invalbeurten. Zijn contract in de Johan Cruijff ArenA loopt nog tot medio 2028.

Lees meer over:
Plaats reactie
Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.