De Visser vond jonge Neres niet goed genoeg voor Chelsea

Bijzaken en geruchten
donderdag, 20 juni 2019 om 00:00
16719 7226 cf6f33c87d16aac8a7b44d8f6c834a8a original

Volg Ajax Showtime op Google

Blijf op de hoogte van het laatste Ajax Showtime-nieuws door ons als favoriete bron in Google in te stellen.

Volg ons op Google
Meesterscout Piet de Visser heeft bij FOX Sports Voetbalzomer een boekje opengedaan over de manier waarop Ajax David Neres in Brazilië heeft ontdekt. De Visser, scout van Chelsea, vond Neres op dat moment nog niet goed genoeg voor de Engelse grootmacht.
De Visser scout voor zijn werk veel in Brazilië en volgt dat land dan ook met bovengemiddelde interesse op de Copa América. De Nederlander lette daarbij extra op Neres. 'Ik had hoge verwachtingen van Neres, de nieuwkomer. En van Richarlison. Ze deden leuke dingen, maar nog niet effectief genoeg. Neres had hele goede acties, maar de voorzetten waren niet juist. De effectiviteit ontbrak, dat had hij niet. Dat had hij laatst bij Ajax juist wel. Ik denk wel dat hij daarin groeit', aldus De Visser, die vervolgens uitlegt hoe hij en Ajax Neres op de radar kregen.
'Samen met Ajax-scout Hans van der Zee heb ik Neres ontdekt in São Paulo. Toen was hij achttien jaar, denk ik. We zeiden toen al: "Hey, dat is een goede!". Hans heeft toen doorgedrukt. Ik wilde het niet doordrukken bij Chelsea, want daar vond ik het nog niet goed genoeg voor. Hans heeft dat toen wel doorgedrukt bij Ajax en een toernooi later hebben die hem aangetrokken.'
Achteraf gezien denkt De Visser dat de overgang van Neres naar Ajax de juiste keuze is geweest. 'Bij Chelsea had hij niet gespeeld. Ik kom weleens aan met zo’n jongen en dan zegt mijn baas: "We hebben al dertig toptalenten verhuurd, dat kunnen we niet blijven doen." Die dingen doen we dan dus niet.'

Lees meer

Hoofdnieuws & Bijzaken en geruchten

Laatste Reacties

Loading