Bouwman, El Hani, Jetten en Johnson verliezen met Oranje O19 van Spanje

door NielsOpdam 6 Bron OnsOranje

Bouwman, El Hani, Jetten en Johnson verliezen met Oranje O19 van Spanje

door NielsOpdam 6 Bron OnsOranje

Laatst geüpdatet

Oranje Onder 19 heeft woensdagavond met 1-0 verloren van de leeftijdsgenoten uit Spanje, zo meldt OnsOranje. Bij het Nederlandse jeugdelftal begonnen Aaron Bouwman, Aymean El Hani, Lucas Jetten en Jinairo Johnson allemaal in de basisopstelling. Zij maakten daarmee alle vier hun debuut in Nederland O19.

Bouwman, El Hani, Jetten en Johnson begonnen dus allemaal aan het duel met Spanje O19. Luca Messori en Valentijn van der Velde zijn ook opgeroepen door Adil Ramzi, maar zij bleven woensdagavond allebei op de bank. El Hani, Jetten en Johnson speelden de hele wedstrijd mee. Bouwman werd tijdens de rust vervangen door de bondscoach van Oranje O19.

In Spanje speelt het Nederlandse jeugdelftal een oefentoernooi met Spanje, Oekraïne en Engeland. Woensdagavond golfde het spel op en neer met kansen voor beide doelen. Namens de ploeg van Ramzi was Eser Gürbuz als eerste gevaarlijk. De Spaanse doelman Simon Garcia tilde zijn afstandsschot over de lat. Spanje O19 kreeg ook goede kansen, want Xavi Espart raakte de paal namens het gastland.

Oranje O19 kwam op opmerkelijke manier op achterstand 

Spanje O19 kwam vlak na rust op een 1-0 voorsprong tegen de Nederlanders. Ousmane Diallo ging over het uitgestoken been van Michael Bresser naar de grond. De Spanjaard kreeg daarmee een strafschop, die hij even later ook zelf mocht nemen. El Hani redde de penalty van Diallo, waardoor het 0-0 bleef. Bresser wilde de bal daarna wegschieten, maar raakte daarbij Jorge Salinas. Daardoor kreeg Spanje opnieuw een strafschop. Deze keer benutte Dani Yanez de unieke kans wel, ondanks dat Ajax-goalie El Hani er nog bijna met zijn vingers aanzat.

Tekst gaat verder onder de foto.

jetten nederland
Lucas Jetten kwam met Oranje O19 in actie tegen de Spaanse leeftijdsgenoten. Er werd met 1-0 verloren.

Oranje O19 kwam zo na 54 minuten op een 1-0 achterstand en moest in de achtervolging. De Spanjaarden bleven echter gas geven en zorgden zo voor gevaar. El Hani hield zijn ploeg op de been en was zo belangrijk voor de ploeg van Ramzi. Nederland creëerde weinig in de tweede helft. Shane Kluivert kon vrij richting de Spaanse keeper lopen, maar stiftte de bal over. Een Nederlands slotoffensief bleef daarna uit, waardoor het 1-0 bleef voor Spanje O19.

Oranje O19 speelt nog twee oefenwedstrijden in Spanje

Bouwman, El Hani, Jetten, Johnson, Messori en Van der Velde komen in de komende week nog twee keer in actie met Oranje O19. Tijdens het oefentoernooi in Spanje zijn Oekraïne en Engeland nog de tegenstanders. Aanstaande zaterdag - om 19.00 uur - speelt het Nederlands jeugdelftal tegen de leeftijdsgenoten uit Oekraïne. Drie dagen later - op dinsdag 9 september - is Engeland O19 de tegenstander. Dat laatste duel is om 12.30 uur.

Lees meer over:
Plaats reactie
Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.