Boerhout maakt definitief transfervrije overstap van Ajax naar Feyenoord

door Jesse ter Haar 52 Bron Feyenoord

Boerhout maakt definitief transfervrije overstap van Ajax naar Feyenoord

door Jesse ter Haar 52 Bron Feyenoord

Laatst geüpdatet

Yoram Boerhout is officieel speler van Feyenoord, zo maakt de club bekend via de eigen website. De aanvaller komt op transfervrije basis over van Ajax, de club waarvoor hij tussen 2021 en 2025 uitkwam. Boerhout vertelt de keuze vooral gemaakt te hebben ten behoeve van zijn ontwikkeling.

Bestel nu het nieuwe uittenue of de trainingscollectie van Ajax!

De transfer van Boerhout naar Feyenoord zat er al even aan te komen, maar vrijdag werden de handtekeningen dan officieel op het papierwerk gezet. 'De 20-jarige aanvaller komt transfervrij over van Ajax en zette in De Kuip zijn handtekening onder een contract tot medio 2026, met een optie voor nog een jaar. Boerhout sluit dit seizoen aan bij Feyenoord Onder 21', zo is te lezen.

De overstap van Ajax naar Feyenoord is een gevoelige te noemen. De laatste keer dat een speler van de club uit Amsterdam voor de transfer koos, was Danilo Pereira in 2022. De spits was op een zijspoor beland in Amsterdam en koos voor de overstap naar de aartsrivaal. Inmiddels is de Braziliaanse aanvaller, na 48 wedstrijden en veertien doelpunten bij de club uit Rotterdam, terechtgekomen bij Rangers FC.

De talentvolle Boerhout kiest dus voor een soortgelijke route. De twintigjarige aanvaller kreeg bij Ajax geen nieuw contract en dus kon hij op zoek naar een nieuwe werkgever. De stap naar Feyenoord ervaart Boerhout zelf als bijzonder. 'Feyenoord is een hele grote club en ik denk dat deze stap het beste is voor mijn ontwikkeling en de doelen die ik mezelf heb gesteld. Ik beschik over snelheid en ben tevens een speler die technisch en doelgericht is.’

Tekst gaat verder onder de foto.

yoram boerhout

In de zomer van 2021 nam Ajax de jonge Boerhout nog over vanuit de jeugdopleiding van sc Heerenveen. De aanvaller doorliep meerdere jeugdelftallen, maar schopte het nooit tot het eerste elftal van de Amsterdamse club. Wel maakte hij zijn debuut in het betaald voetbal, omdat Jong Ajax in tegenstelling tot Jong Feyenoord in de Keuken Kampioen Divisie uitkomt. De club uit Rotterdam besloot in het verleden dat deelname aan de competitie financieel niet haalbaar was.

Als speler van Jong Ajax kwam Boerhout tot een totaal van 21 wedstrijden in de Keuken Kampioen Divisie. Scoren deed hij in die duels niet. Wel wist hij in 42 wedstrijden voor het toenmalige Ajax O18 een indrukwekkend aantal van 24 doelpunten te maken. In de Youth League - de jeugdvariant van de Champions League - was Boerhout als speler van Ajax O19 goed voor één goal in vijf wedstrijden.

Jong Ajax zonder Boerhout

In het komende seizoen moet Jong Ajax het dus zonder Boerhout, maar met een nieuwe hoofdtrainer doen in de Keuken Kampioen Divisie. Nu Frank Peereboom is gepromoveerd naar de technische staf van Ajax 1, is Willem Weijs aangewezen als de nieuwe eindverantwoordelijke van Jong Ajax.

De eerste wedstrijd van het nieuwe seizoen heeft voor de beloften plaats op vrijdag 8 augustus. Vanaf 20.00 uur nemen Weijs en de zijnen het die dag op tegen FC Den Bosch. Jong Ajax zal, kijkend naar het resultaat, beter willen presteren dan vorig seizoen. In het seizoen 2024/2025 moesten de Amsterdammers namelijk genoegen nemen met een zeventiende plek in de Keuken Kampioen Divisie.

Lees meer over:
Plaats reactie
Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.