Ajax Vrouwen heeft zich donderdagavond weten te plaatsen voor het hoofdtoernooi van de UEFA Women’s Europa Cup. De Amsterdammers waren op Sportpark de Toekomst met 2-1 te sterk voor GC Frauenfussball, nadat het eerder met 0-0 gelijkspeelde in Zwitserland. De ploeg van Anouk Bruil doet zodoende mee aan de eerste editie van het nieuwe Europese clubtoernooi.
Ajax begon sterk aan de wedstrijd en dat leverde binnen een kwartier al een 2-0 voorsprong op. In de zesde minuut wist Renee van Asten haar eerste doelpunt voor Ajax te maken door raak te koppen uit een hoekschop. Tien minuten later profiteerde Danique Tolhoek optimaal van een te korte terugspeelbal. De spits bleef rustig en schoof de bal langs de doelvrouw: 2-0.
De zege kwam hierna niet meer in gevaar, al maakte GC Frauenfussball, bet bekend onder de naam Grasshoppers, nog wel de aansluitingstreffer in de 89ste minuut via Nicole Arcangeli. Aan de hoofdfase van de Europa Cup nemen zestien clubs deel. Ook PSV Vrouwen wistt zich voor het toernooi te plaatsen. De Europa Cup wordt middels een knock-outsysteem afgewerkt. Vrijdag om 13.00 uur vindt de loting in het Zwitserse Nyon plaats.
Ajax nog ongeslagen in Vrouwen Eredivisie
Ajax is in de Vrouwen Eredivisie nog ongeslagen, al speelde het op bezoek bij AZ wel doelpuntloos gelijk. Het team van Bruil staat tweede in de competitie met dertien punten uit vijf wedstrijden. FC Twente heeft evenveel punten, maar wel een beter doelsaldo.
Tekst gaat verder onder de foto.
Opstelling Ajax Vrouwen:
Van Eijk; De Klonia, Van Schoonhoven (75’ Smits), Van de Velde, Van Asten (75’ Noordermeer); Van Hensbergen, Spitse (88’ Buikema), Noordman; Van Koppen (80’ Dostmohamed), Tolhoek, Van Egmond.
Wissels Ajax Vrouwen:
Niënhuis, Van der Vliet, Visscher, Noordermeer, Den Turk, Van Oosten, Buikema, Smits, Dostmohamed.
Doelpunten:
1-0 Renee van Asten (6’)
2-0 Danque Tolhoek (16’)
2-1 Nicole Arcangeli (89’)








































Plaats reactie