'Ajax sprak met Landzaat; rol als derde assistent bleek contractueel niet mogelijk'

door Bart Veenstra 69 Bron De Telegraaf

'Ajax sprak met Landzaat; rol als derde assistent bleek contractueel niet mogelijk'

door Bart Veenstra 69 Bron De Telegraaf

Laatst geüpdatet

Ajax hoopte Denny Landzaat toe te voegen aan de nieuwe technische staf. Dat schrijft De Telegraaf dinsdag. De Amsterdamse club wilde de geboren Amsterdammer als derde assistent, maar vanwege zijn werkzaamheden bij de nationale bond van Indonesië kon hij niet aan het werk bij Ajax.

In Amsterdam is men nog altijd bezig om de technische staf voor het komende seizoen rond te krijgen. Na het vertrek van trainer Francesco Farioli moet men bij Ajax een volledig nieuwe staf samenstellen. Immers, alle assistent-trainers van Farioli zijn vertrokken. Ook Dave Vos zou eerder al te horen hebben gekregen dat hij moet vertrekken bij Ajax.

De nieuwe hoofdtrainer John Heitinga zou een volledig nieuwe staf willen en met Marcel Keizer heeft hij al een assistent. Frank Peereboom zou worden overgeheveld vanuit Jong Ajax, al is dit nog niet bevestigd door de Amsterdamse club.

Tekst gaat verder onder de foto.

'Ajax sprak met Landzaat; rol als derde assistent bleek contractueel niet mogelijk'
Denny Landzaat speelde tussen 1984 en 1995 in de jeugd van Ajax. Uiteindelijk kwam hij tot twee invalbeurten in het eerste elftal. Daarna vertrok hij naar Willem II, waarna hij nog speelde voor AZ, Wigan Athletic, Feyenoord, FC Twente en wederom Willem II.

In de zoektocht naar een derde assistent kwam Ajax uit bij Landzaat, zo bleek maandag ook al in de media in Indonesië. De voormalig middenvelder, die in een verder verleden twee keer mocht invallen bij Ajax 1, is op dit moment assistent-trainer van het Indonesië van bondscoach Patrick Kluivert. Rond het duel tussen Japan en Indonesië sprak Landzaat met Ajax-directeur voetbal Marijn Beuker over een rol als derde assistent. Dat bleek vanwege de contractuele verplichtingen echter niet mogelijk.

Keuze valt nu op Emanuelson

De keuze is nu gevallen op Urby Emanuelson, al is het nog wel de vraag of hij derde assistent wordt. Voetbal International schreef namelijk dat de directie van Ajax in gesprek is met Emanuelson over de gewenste rol. Hij zou namelijk individuele training moeten verzorgen, iets wat hij ook al deed in zijn rol als assistent-trainer bij Jong Ajax. Op dit moment is Emanuelson in Slowakije, waar hij analist is voor Ziggo Sport tijdens het jeugd-EK waar Jong Oranje aan meedoet.

Tekst gaat verder onder de foto.

urby emanuelson ajax
Urby Emanuelson zou de stap richting de technische staf van het eerste elftal maken.

Video-analist Pierre Tosch wordt eveneens doorgeschoven naar het eerste elftal van Ajax. Ook is de nieuwe keeperstrainer binnen: dat wordt Harmen Kuperus. Hij volgt de Fin Jarkko Tuomisto op. Hij was in het vorige seizoen de keeperstrainer van Ajax, dat het seizoen overigens nog inging met Jelle ten Rouwelaar als keeperstrainer. Hij bleek er echter één van Tempo-Team, want na enkele dagen in Amsterdamse dienst vertrok hij al naar Manchester United.

Vertrek Vos bij Ajax

Voetbal International schreef maandag ook nog dat Vos te horen heeft gekregen dat er in de nieuw te vormen technische staf niet langer op hem wordt gerekend. De assistent-trainer van het vorige seizoen kreeg dat bericht dan ook tot zich uit monde van de directie van Ajax. Hij zal normaal gesproken vertrekken en voor nu oriënteert hij zich op een hoofdstuk als hoofdtrainer in het betaalde voetbal.

Het slechte nieuws van de Ajax-directie zou voor Vos als een behoorlijke verrassing zijn gekomen. De samenwerking met Francesco Farioli zou tijdens het afgelopen seizoen voorspoedig zijn verlopen, maar Heitinga maakt andere keuzes ter invulling van zijn technische staf. Eerder werd al geschreven dat Vos in eerste instantie wel rekende op een plek binnen het trainersgilde van de hoofdmacht van Ajax.

Lees meer over:
Plaats reactie
Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.