Ajax gaat op de slotdag van de zomerse transferperiode mogelijk nog voor een 'buitenkansje'. Dat schrijft De Telegraaf woensdagochtend. De krant schrijft wel dat de kans groot is dat Ajax deze transferperiode is uitgewinkeld. 'Toch valt beslist niet uit te sluiten - zo klinkt het in Amsterdam - dat de koophonger van
Jordi Cruijff nog niet helemaal is gestild', schrijft
De Telegraaf. De technisch directeur zou nog loeren op een buitenkansje en wil, mocht er ergens nog een deal klappen of een prijs zakken, alsnog een extra middenvelder aantrekken.
Geschreven wordt dat Cruijff opereert als een schaker. Om zijn handen woensdag - op deadline day - vrij te hebben, regelde hij dat de benodigde aanwinsten
Thilo Kehrer,
Simon Adingra en
Leo Salazar Hinojosa dinsdagavond nog medisch gekeurd konden worden. Met en over de drie nieuwe spelers werd dinsdag op hoofdlijnen een akkoord bereikt. 'De juristen van de clubs en de spelers zetten alle afspraken op papier en het zetten van alle benodigde handtekeningen is een kwestie van tijd.'
Ajax vindt nieuwe verdediger en twee nieuwe aanvallers
Ajax heeft met Kehrer een extra verdediger weten te vinden. De rechtercentrale verdediger, die ook als rechtsback kan spelen, komt op huurbasis over van AS Monaco. In de huurdeal is geen optie tot koop opgenomen. Kehrer speelde eerder in zijn loopbaan voor onder meer Schalke 04, Paris Saint-Germain, West Ham United en AS Monaco. Bij die laatste club was hij in de afgelopen periode op de bank beland.
Tekst gaat verder onder de foto.
Thilo Kehrer komt de defensie van Ajax versterken.
Adingra is in Amsterdam de opvolger van de naar Paris Saint-Germain vertrokken Mika Godts. Zijn aantrekken genoot de hoogste prioriteit. De aanvaller uit Ivoorkust komt op huurbasis over van Sunderland. Voor het huren van de aanvaller betaalt Ajax - inclusief salaris - 3,8 miljoen euro. Cruijff wist bovendien een optie tot koop van naar verluidt 16 miljoen euro te bedingen. Adingra stond ook in de belangstelling van clubs uit de Premier League, AS Roma en RB Leipzig.
Ajax wist ook de talentvolle Salazar over te nemen van Espanyol. Deze linksbuiten moet in Jong Ajax worden klaargestoomd voor 'het grote werk'. De Spanjaard wordt gehuurd en kan volgend jaar zomer voor ongeveer één miljoen euro definitief worden overgenomen.
Tekst gaat verder onder de foto.
Simon Adingra wordt de nieuwe linksbuiten van Ajax.
Jordi Cruijff loert nog op buitenkansje
'Als de deals definitief zijn en de persberichten verstuurd, dan sluiten Cruijff en zijn hoofdscout Joel Lara zich weer op hun kantoortje op De Toekomst of in de Johan Cruijff ArenA, waar zij de ontwikkelingen tijdens het slot van de transfermarkt op de voet zullen volgen', schrijft De Telegraaf. 'En dient zich dat ene middenvelderbuitenkansje aan, dan zijn ze klaar om enkele uren voor het verstrijken van de deadline toe te slaan.'
De transfermarkt sluit na woensdag in Nederland. Clubs hebben nog tot en met 23.59 uur om inkomende transfers af te ronden. In de Europese toplanden is de markt al gesloten. In enkele andere landen, zoals België en Portugal, is de markt nog langer open. In theorie zou Ajax na woensdag nog spelers kunnen verkopen of verhuren aan clubs uit bijvoorbeeld België of Portugal.