Míchel Sánchez heeft in gesprek met ESPN uitgelegd waarom Maarten Paes op doel staat tegen Willem II. Het betekent dat Marc ter Stegen op de bank zit. De Duitser komt terug van een zware blessure en dat is één van de redenen waarom hij niet speelt tegen de Tilburgers. 'De informatie van de medische staf is dat Marc herstellende is van een zware blessure', begint de oefenmeester. 'Hij is lang geblesseerd geweest en er komt nu een interlandperiode aan. We vinden dit een goed moment voor Maarten om de wedstrijd te spelen en dat Marc goed kan herstellen voor zaterdag en daarna voor de interlandbreak', legt hij uit.
Hij gaat verder: 'Als Ter Stegen meegaat met Duitsland, wat erop lijkt, hebben we daarna de tijd om aan zijn herstel te werken. We kunnen er dan ook voor zorgen dat alle spelers in vorm komen. Sommige wissels zijn noodgedwongen', wordt toegevoegd.
Tolu Arokodare speelt ook niet, maar hij is ziek geweest, zo vertelt de
Ajax-trainer. 'Hij heeft koorts', bevestigt Míchel.
'We weten niet of hij vandaag een paar minuten kan spelen. We zullen zien. Hij zit op de bank en hij wilde er graag bij zijn. Maar hij is tot vandaag ziek geweest en we zullen zien of we vandaag een beroep op hem kunnen doen.' Ajax speelt waarschijnlijk weer tegen een team dat in een laag blok opereert.
Tekst gaat verder onder de foto.
Ter Stegen zit op de bank tegen Willem II.
Míchel Sánchez wil de tegenstander op elk moment pijn doen
Wat is belangrijk tegen zulke teams? 'We moeten de controle over de wedstrijd krijgen door de bal veel rond te laten gaan. We moeten in staat zijn goed de bal te laten gaan en counters te vermijden. Het is een ploeg die wanneer ze naar voren gaan, gevaarlijk kunnen zijn bij counters en in hun directe spel.'
'We hopen dus een goede controle te hebben, in staat zijn de bal goed rond te spelen en kansen te creëren. Om alleen de bal te hebben, is niet belangrijk. Het idee is op elk moment de intentie te hebben om de tegenstander pijn te doen. We moeten ons verplicht voelen om aan te vallen. Dat als de tegenstander echt in een laag blok speelt, we weten nog niet zeker hoe ze gaan spelen', aldus Míchel.
Ajax moet dynamischer spelen dan in de eerste helft tegen Fortuna Sittard
Míchel gaf eerder aan dat hij wilde dat er meer door de as werd gespeeld tegen Fortuna Sittard en minder via de zijkanten. Hij legt uit wat de ideale balans is. 'Beide doen: het spel omschakelen, van speelrichting wisselen, in staat zijn de bal naar binnen te spelen zodat zij meer ruimtes sluiten van binnen. Dan krijgen wij meer tijd aan de buitenkant om na te denken over de volgende actie.'
'Voetbal is een manier vinden om de tegenstander pijn te doen. Wij hadden in de tweede helft veel kansen dankzij het feit dat de spelers in staat waren snel te schakelen en de ruimtes te vinden. We moeten heel goed zijn in het balbezit, maar met veel beweging. Ik wil een dynamischer toen dan dat we in de eerste helft waren', sluit hij af.