'Voetbal Barça doet denken aan dat van Ajax'
Sinds zijn overgang van Arsenal naar FC Barcelona kende Thomas Vermaelen een hoop blessureleed. In zijn eerste seizoen kwam hij amper aan spelen toe, maar inmiddels is de oud-Ajacied weer helemaal fit. De Belg speelt vooralsnog een belangrijke rol in het team van FC Barcelona. Bovendien doet het spel van de Spaanse grootmacht hem terug denken aan dat van Ajax.
Over het algemeen wordt het voetbal van clubs als Ajax, Arsenal en FC Barcelona geroemd om de positieve speelstijl. Vermaelen speelde voor alle drie de clubs en kan zich daar zeker in vinden. 'Ze hebben allen dezelfde filosofie. Het zijn teams die gewoon willen voetballen en het fysiek en lange ballen willen vermijden. Het liefst spelen ze met de bal over de grond en proberen ze zoveel mogelijk te scoren en veel kansen te creëren.'
Vermaelen, die onlangs nog de winnende goal maakte in de wedstrijd tegen Malaga, is sinds afgelopen zomer weer helemaal fit en maakte de gehele voorbereiding van Barça mee. 'Voor elke speler is het enorm belangrijk om de voorbereiding zonder problemen door te komen. Het gevolg daarvan is dat mijn start van dit nieuwe seizoen dan ook beter was', vertelt hij tegenover het digitale thuis van de Catalaanse club.
De inmiddels 29-jarige verdediger, die ruim een jaar geleden voor 20 miljoen overkwam van Arsenal, kende een moeilijk eerste seizoen. 'Vanwege meerdere redenen had ik een moeilijk eerste jaar, met name door mijn blessure. Je komt bij een nieuwe club, je wilt je bewijzen, maar dat was niet mogelijk omdat je geblesseerd aan de kant staat. En ik moest mij aanpassen aan nieuwe dingen: een nieuw leven, nieuwe trainer, nieuwe stad. Het was pittig.'
- Bekijk ook
Om een reactie te kunnen plaatsen moet u inloggen of voor een account registreren.
Vorig seizoen deed hij ook niet mee maar hij staat nu gewoon in basis.
Vond hem altijd al geweldig maar niet verwacht dat hij wereldtop zou halen.
Zij halen spelers met een visie.
Vorig seizoen heeft elke aankoop een belangrijke rol gespeeld.
Over Vermaelen deden ze hier (in Suriname) lacherig.
Maar na zijn goal tegen Malaga zei ik tegen ze dat hij nog veel belangrijke goals gaat maken.