De Jong bij beste passers eerste week CL
Frenkie de Jong hoort bij de beste passers van speelronde één in de Champions League, dat blijkt uit de statistieken van UEFA. De Ajax-middenvelder, die woensdag centraal achterin speelde, bleek in zijn passing nagenoeg foutloos te zijn.
De Jong behaalde tegen AEK Athene een passnauwkeurigheid van 99%. Van zijn 79 passes kwamen er 78 aan. Met zijn 99% passnauwkeurigheid staat De Jong op de gedeelde eerste plaats met het hoogste percentage. Er zijn ook spelers die de 100% aantikten, maar zij verzonden niet meer dan 30 passes in de eerste speelronde van de Champions League. De Jong deelt de eerste plek zo beschouwd met John Stones van Manchester City. Het hele elftal van Ajax verstuurde woensdagavond 628 passes, waarvan er 553 aankwamen bij een medespeler. De Amsterdammers hadden daardoor in totaal een passnauwkeurigheid van 88%.
Wat betreft het binnenhalen van punten voor de coefficentenlijst van de UEFA heeft Ajax ook goede zaken gedaan. Door de overwinning van Ajax pakten de Amsterdammers samen met Rode Ster Belgrado van alle Europese clubs de meeste UEFA-punten. Een andere hoopgevende statistiek werd op Twitter gebracht door Michel Abbink, die meldde dat als Ajax de eerste wedstrijd wint het altijd minimaal de kwartfinales van de Champions League haalt.
Om een reactie te kunnen plaatsen moet u inloggen of voor een account registreren.