Ajax Showtime Homepage
Inloggen | Registreren | Wachtwoord vergeten

Culthelden

Afgelopen week heb ik me verbaasd over hoe snel het kan gaan met sommige figuren. Een gedeelte van het publiek bombardeert hen als cult-held en de rest hobbelt er lustig achteraan.

Afgelopen donderdag speelde Ajax de ‘oude Dame’ uit Turijn volledig van de mat, maar stond uiteindelijk aan het einde van de rit met lege handen en zonder Suarez.
De sfeer in de ArenA was afgelopen donderdag fantastisch: vlaggetjes, toeters, bellen en gezang begeleiden de Ajacieden naar ongekende hoogte.
Juventus wist niet waar ze het moesten zoeken en na een kwartier keken ze tegen een 1-0 achterstand aan door een doelpunt van één van de Amsterdamse culthelden.
Het doelpunt van Miralem Sulejmani was tot nu toe het beste dat hij dit en vorig seizoen voor Ajax heeft gedaan. Lang niet slecht, voor een aankoop van ruim 16 miljoen!
De rest van de wedstrijd heb ik hem niet weer gezien, maar goed, hij houdt onder Martin Jol niet voor niets al het hele jaar de Mercedesstoel warm.

Toch hoor ik een groot gedeelte van de supporters er altijd schande van spreken, dat onze cultheld niet speelt. Maar als mensen toch eens goed kijken naar de prestaties van Miralem in het Ajax-shirt, kunnen ze maar tot één conclusie komen: er is 16 miljoen verspild aan een speler, waardoor we nu echt belangrijke schakels moeten laten lopen.
Het zou namelijk zo maar kunnen, dat Marko Pantelic zijn 1-jarige contract niet gaat verlengen, omdat Ajax niet aan zijn financiële eisen kan voldoen.
Het alternatief is een andere cultheld: Hyung Jun Suk.
Natuurlijk, het is een Koreaans sprookje, een Pietje Bell die is aankomen waaien. Het verhaal is prachtig, maar wat heeft de man nu eigenlijk laten zien. Oh ja, hij haalde op de training met een karatetrap een bal uit de lucht. Dit was te zien op een filmpje van Ajax-tv dat werd overgenomen door verschillende sites.
Suk kan zwaaien als de beste tijdens het warmlopen, hij kan ballen het stadion uitschieten en hij kan uitstekend anderen in de weg lopen.
Dit is wat ik hem heb zien doen in de weinige speeltijd, die hij tot nu toe heeft gekregen.

Marko Pantelic hebben we in de wedstrijd tegen Juventus node gemist, maar ik hoorde niemand erover. Urby Emanuelson zat vandaag op de bank en ik hoorde niemand erover. Ismail Aissati zat vandaag op de tribune en ik hoorde niemand erover. Oleguer kon vandaag niet spelen vanwege een hoofdwond en ik hoorde niemand erover.
Wat ik wel hoorde? Waarom Miralem Sulejmani en Suk niet speelden.
Ze zijn uitgegroeid tot helden, maar je kan pas een held zijn als je iets gepresteerd hebt,

Lees verder extern

Plaats een reactie

Login om een reactie te kunnen plaatsen.

Reacties

Avatar van Stuyvesant
Door Stuyvesant, woensdag 24 februari 2010 16:05
Kom op zeg. Suk is nog geen maand bij Ajax. Geef hem ook even de tijd om te wennen en het spel en zijn medespelers te leren kennen. Die eerste 20 minuten zijn echt niet de maatstaf. En ja, hij is aan komen lopen, maar daarna heeft Ajax echt wel wat onderzoek naar de afkomst van van Suk gedaan.

Komt wel goed met die jongen.
Avatar van elpresidente
Door elpresidente, dinsdag 23 februari 2010 10:03
Reactie op Mano, dinsdag 23 februari 2010 01:29
Suk heeft z'n kans bij jong ajax toch ook gehad, jol heeft dat echt wel bestudeerd. de enige reden dat deze jongen erin moet is vanwege zijn enthiousiasme voor de rest hoort hij niet in ajax 1!
Dus jij wil zeggen dat Jol Suk alleen selecteert om zijn enthousiasme over te brengen op het team of het publiek ? Lijkt me een beetje vergezocht !

De jongen heeft zeker kwaliteit want hij speelt bij Jong Ajax ook Castellion uit de basis. Hij is sterk snel en behoorlijk technisch waar zeker wel potentie in zit.
Avatar van Mano
Door Mano, dinsdag 23 februari 2010 01:29
Reactie op ajax47, maandag 22 februari 2010 08:57
prima stukje wat je schrijft maar hier klopt togh iets niet Suk kan zwaaien als de beste tijdens het warmlopen, hij kan ballen het stadion uitschieten en hij kan uitstekend anderen in de weg lopen. Dit is wat ik hem heb zien doen in de weinige speeltijd, die hij tot nu toe heeft gekregen. z'n jongen kan je niet veel laten zien in zo weinig tijd hij is nog steeds van onder de indruk wat voor een aandacht hij krijgt van het publiek... dus oordeel jij vooral over mensen die 18 zijn en ongeveer 50 minuten in ajax 1 hebben gestaan prima maar bespreek dat met vrienden en knikker dat lekker op een andere site..
Suk heeft z'n kans bij jong ajax toch ook gehad, jol heeft dat echt wel bestudeerd. de enige reden dat deze jongen erin moet is vanwege zijn enthiousiasme voor de rest hoort hij niet in ajax 1!
Avatar van waynelove
Door waynelove, dinsdag 23 februari 2010 01:28
Reactie op Kaos, maandag 22 februari 2010 23:23
Ik snap het punt niet zo. Ik heb nog nooit iemand horen zeggen dat Sulejmani geweldig is bij Ajax en hoe kun je in hemelsnaam Suk beoordelen? Die gast is net 7 weken in Nederland en heeft 20 minuutjes in het 1e gespeeld ofzo. Erg kortzichtig
het is gewoonweg erg leuk om te zien dat die jongen zo vrolijk wordt onthaald. hij wordt er ook een stuk optimistischer van, en het is interessant om te zien wat voor uitwerking dat op hem gaat hebben. lekker doorgaan met dit experiment zou ik zeggen.

Avatar van Mano
Door Mano, dinsdag 23 februari 2010 01:27
Reactie op Kaos, maandag 22 februari 2010 23:23
Ik snap het punt niet zo. Ik heb nog nooit iemand horen zeggen dat Sulejmani geweldig is bij Ajax en hoe kun je in hemelsnaam Suk beoordelen? Die gast is net 7 weken in Nederland en heeft 20 minuutjes in het 1e gespeeld ofzo. Erg kortzichtig
Suk heeft 3x de volle 90 minuten gespeeld bij jong ajax, en ja hij heeft gescoord, maar hij heeft ook belachelijk veel blunders gemaakt. Deze jongen is er nog lang niet.
Avatar van Kaos
Door Kaos, maandag 22 februari 2010 23:23
Ik snap het punt niet zo. Ik heb nog nooit iemand horen zeggen dat Sulejmani geweldig is bij Ajax en hoe kun je in hemelsnaam Suk beoordelen? Die gast is net 7 weken in Nederland en heeft 20 minuutjes in het 1e gespeeld ofzo. Erg kortzichtig
Avatar van Chazin
Door Chazin, maandag 22 februari 2010 16:52
Reactie op URBYEMANUELSON, maandag 22 februari 2010 15:47
welke wedstrijd heb jij gekeken??
Aan je naam zie ik dat je totaal geen verstand van voetbal hebt, dus ik zal het je even haarfijn uitleggen; Hij doelt op het Europa League duel tegen Juventus, waarin Miralem Sulejmani de 1-0 namens Ajax scoorde.
Avatar van URBYEMANUELSON
Door URBYEMANUELSON, maandag 22 februari 2010 15:47
Reactie op RobertoStrife, maandag 22 februari 2010 13:50
Het doelpunt van Miralem Sulejmani was tot nu toe het beste dat hij dit en vorig seizoen voor Ajax heeft gedaan. Lang niet slecht, voor een aankoop van ruim 16 miljoen! De rest van de wedstrijd heb ik hem niet weer gezien, ONZIN! Hij speelde de hele eerste helft de pannen van het dak!
welke wedstrijd heb jij gekeken??
Avatar van waynelove
Door waynelove, maandag 22 februari 2010 14:20
Reactie op elpresidente, maandag 22 februari 2010 12:06
Het stuk gaat eerder over Pantelic. Die te weinig eer krijgt voor het werk dat hij verzet en de rol die hij vervult in het elftal. Dit is een type spits waar je je aanval mee op kan zetten en nog mee kan afmaken ook. Een echte Ajax 9 geen goalgetter zoals Huntelaar of van nistelrooy maar een type zoals Kluivert of Arveladze weliswaar van mindere kwaliteit maar wel ervaren en een hele lepe spits. Hoe hij de bal vast houd zodat er mensen kunnen aansluiten. Waar hij andere beter laat spelen en continue andere spelers probeert te bedienen gaat Suarez 90% van de keren voor eigen succes. Een groot verschil. Suarez is een klasbak maar 4 assist zijn meer waard dan 2 goals. Beetje effectiever om gaan met de kansen, zou net het verschil kunnen maken tussen prijzen en de complimenten voor leuk gevoetbald maar helaas.
inderdaad, al die eigen succesballetjes zijn vermoeiend. ik zie te vaak pantelic, anita en de jong mooi doorlopen om vervolgens teleurgesteld de handen in de lucht te werpen; suarez gaat weer eens voor eigen succes.

vooral bij anita baal ik daarvan, aangezien die jongen een wandeling maakt van de andere kant van het veld. waar het vdwiel nog wel gegund wordt, lijkt het alsof anita alleen bedankt wordt voor het brengen van de bal, en daarna word hij over het hoofd gezien (is niet moeilijk, maargoed).
Avatar van waynelove
Door waynelove, maandag 22 februari 2010 14:16
Reactie op DeftonesJP, maandag 22 februari 2010 10:03
Hier zit zeker wat in maar ik vond dat Suk tegen juventus wel degelijk wat zien. Als de bal bij hem in de buurt komt dat is die bal voor hem. Dat klinkt simpel maar op zijn positie is dat absoluut een meerwaarde. Met de rug naar het doel vind ik hem al behoorlijk balvast. Dat hij nog een lange weg heeft te gaan is duidelijk maar hij zit niet voor jan lul in de selectie. Verder werd Blind wel degelijk toegezongen toen hij debuteerde en dat was puur gebaseerd op de status van zijn vader. Dat jongens als Sarpong en Donald meer lof verdienen ben ik absoluut met je eens. Nou moet ik zeggen dat de jongen van 410 hun best doen om altijd iedereen te steunen en is de steun die Sulejami ondanks zijn spel krijgt ook niet des Ajax. nou vind ik dat het Ajaxpubliek uberhaupt veranderd. Ik weet niet hoe dat met jullie zit maar ik ben van 1985 en toen Ajax zijn laatste triomftochten hield zat ik nog op de lagere school. Ik heb Ajax al een hoop zien spelen maar ik (en vele met mij) ben niet verwend en Jol heeft mij eindelijk een team gegeven waar ik trots op kan zijn. Misschien worden we geen kampioen maar qua instelling mogen we niet klagen en dit komt ook over op het publiek. Wij Ajacieden komen niet meer voor de successen maar omdat we onze club willen steunen. Als ik het gefluit in eindhoven en rotterdam hoor dan kan ik alleen maar constateren dat onze generatie de ArenA tot een onneembare vesting maakt en daar mogen we met z'n allen best trots op zijn. Neemt niet weg dat het altijd beter kan natuurlijk.
ik vind jouw reactie beter dan die van mij. tevens ben ik ook oud deftones fan (waldrock 2001 haha) en kom ik uit 84. ik ben inderdaad ook niet verwend met al te veel kampioenschappen en ben eigenlijk pas een paar jaar echt bezig met ajax. ik ben geen fan geworden tijdens een kampioensseizoen.

en dat van blind is inderdaad waar.
Avatar van RobertoStrife
Door RobertoStrife, maandag 22 februari 2010 13:58
Over Pantelic ben ik het eens, maar over Suk en Sulejmani vind ik hem te kritisch. Mickey speelde wel degelijk goed tegen Juve, in de tweede helft was hij wel wat minder prominent aanwezig, maar dat kwam ook doordat hij zoveel werk had verzet in de eerste helft! En de aandacht voor Suk is misschien overdreven, maar in de speelminuten die hij kreeg, was het toch wel aardig hoor!

Avatar van RobertoStrife
Door RobertoStrife, maandag 22 februari 2010 13:50
Het doelpunt van Miralem Sulejmani was tot nu toe het beste dat hij dit en vorig seizoen voor Ajax heeft gedaan. Lang niet slecht, voor een aankoop van ruim 16 miljoen! De rest van de wedstrijd heb ik hem niet weer gezien,

ONZIN! Hij speelde de hele eerste helft de pannen van het dak!
Avatar van elpresidente
Door elpresidente, maandag 22 februari 2010 12:06
Reactie op Weazy, zondag 21 februari 2010 23:38
Echt een stuk voor een kakkerlak,wie dit heeft geschreven of dit aanbid ken beter geen ajacied wezen nutteloos!!.Je moet ze helpen uitegroeien tot een grote voetballer.Je kan ook hun elke wedstrijd uitfluiten,maar dat komt hun ook niet ten goede
Het stuk gaat eerder over Pantelic. Die te weinig eer krijgt voor het werk dat hij verzet en de rol die hij vervult in het elftal. Dit is een type spits waar je je aanval mee op kan zetten en nog mee kan afmaken ook. Een echte Ajax 9 geen goalgetter zoals Huntelaar of van nistelrooy maar een type zoals Kluivert of Arveladze weliswaar van mindere kwaliteit maar wel ervaren en een hele lepe spits. Hoe hij de bal vast houd zodat er mensen kunnen aansluiten. Waar hij andere beter laat spelen en continue andere spelers probeert te bedienen gaat Suarez 90% van de keren voor eigen succes. Een groot verschil. Suarez is een klasbak maar 4 assist zijn meer waard dan 2 goals. Beetje effectiever om gaan met de kansen, zou net het verschil kunnen maken tussen prijzen en de complimenten voor leuk gevoetbald maar helaas.
Avatar van DeftonesJP
Door DeftonesJP, maandag 22 februari 2010 10:03
Reactie op waynelove, maandag 22 februari 2010 01:47
je zegt het alsof het de normaalste zaak is van de wereld dat iedereen word toegezongen bij ajax. natuurlijk is het goed dat suk en eriksen worden gesteund. dit gebeurt echter vooral omdat ze in de media zijn gehyped (ook al laten ze allebei bepaalde kwaliteiten zien). ik hoorde nooit iemand zingen voor donald, blind of ras-ajacied sarpong. het zou mooi zijn als deze positieve houding er ook eens was voor de rest van de spelers. en dan bedoel ik dus ook de kennedys van de selectie. ookal vindt men hem maar niks, is het zeer onhandig om deze man dan ook nog eens te gaan uitjouwen. je zou toch zeggen dat je zoiemand in ieder geval op de top van zijn kunnen zou helpen door steun van het publiek? en dat gelul over "dit is een kakkerlakken stuk" is schoolplein-praat.
Hier zit zeker wat in maar ik vond dat Suk tegen juventus wel degelijk wat zien. Als de bal bij hem in de buurt komt dat is die bal voor hem. Dat klinkt simpel maar op zijn positie is dat absoluut een meerwaarde. Met de rug naar het doel vind ik hem al behoorlijk balvast. Dat hij nog een lange weg heeft te gaan is duidelijk maar hij zit niet voor jan lul in de selectie. Verder werd Blind wel degelijk toegezongen toen hij debuteerde en dat was puur gebaseerd op de status van zijn vader. Dat jongens als Sarpong en Donald meer lof verdienen ben ik absoluut met je eens. Nou moet ik zeggen dat de jongen van 410 hun best doen om altijd iedereen te steunen en is de steun die Sulejami ondanks zijn spel krijgt ook niet des Ajax.

nou vind ik dat het Ajaxpubliek uberhaupt veranderd. Ik weet niet hoe dat met jullie zit maar ik ben van 1985 en toen Ajax zijn laatste triomftochten hield zat ik nog op de lagere school. Ik heb Ajax al een hoop zien spelen maar ik (en vele met mij) ben niet verwend en Jol heeft mij eindelijk een team gegeven waar ik trots op kan zijn. Misschien worden we geen kampioen maar qua instelling mogen we niet klagen en dit komt ook over op het publiek. Wij Ajacieden komen niet meer voor de successen maar omdat we onze club willen steunen. Als ik het gefluit in eindhoven en rotterdam hoor dan kan ik alleen maar constateren dat onze generatie de ArenA tot een onneembare vesting maakt en daar mogen we met z'n allen best trots op zijn. Neemt niet weg dat het altijd beter kan natuurlijk.
Avatar van Ajacied23
Door Ajacied23, maandag 22 februari 2010 09:29
Reactie op plopjes, zondag 21 februari 2010 23:58
heb je uberhaupt wel gekeken? marko en demy zijn gewisseld voor lodeiro en urby?:s
Natuurlijk heb ik gekeken, ik ga naar elke wedstrijd.

Met rust geven bedoel ik dat Demy gewoon een wedstrijd op de tribune mag zitten en donderdag weer gaat spelen tegen Juve. En Lodeiro en Suk mogen dan wel de hele 2de helft spelen.
Avatar van ajax47
Door ajax47, maandag 22 februari 2010 08:57
prima stukje wat je schrijft maar hier klopt togh iets niet

Suk kan zwaaien als de beste tijdens het warmlopen, hij kan ballen het stadion uitschieten en hij kan uitstekend anderen in de weg lopen.
Dit is wat ik hem heb zien doen in de weinige speeltijd, die hij tot nu toe heeft gekregen.

z'n jongen kan je niet veel laten zien in zo weinig tijd hij is nog steeds van onder de indruk wat voor een aandacht hij krijgt van het publiek...
dus oordeel jij vooral over mensen die 18 zijn en ongeveer 50 minuten in ajax 1 hebben gestaan prima maar bespreek dat met vrienden en knikker dat lekker op een andere site..
Avatar van kameleon2
Door kameleon2, maandag 22 februari 2010 04:58
Reactie op waynelove, maandag 22 februari 2010 01:47
je zegt het alsof het de normaalste zaak is van de wereld dat iedereen word toegezongen bij ajax. natuurlijk is het goed dat suk en eriksen worden gesteund. dit gebeurt echter vooral omdat ze in de media zijn gehyped (ook al laten ze allebei bepaalde kwaliteiten zien). ik hoorde nooit iemand zingen voor donald, blind of ras-ajacied sarpong. het zou mooi zijn als deze positieve houding er ook eens was voor de rest van de spelers. en dan bedoel ik dus ook de kennedys van de selectie. ookal vindt men hem maar niks, is het zeer onhandig om deze man dan ook nog eens te gaan uitjouwen. je zou toch zeggen dat je zoiemand in ieder geval op de top van zijn kunnen zou helpen door steun van het publiek? en dat gelul over "dit is een kakkerlakken stuk" is schoolplein-praat.
Jij hebt helemaal gelijk, men moet eens de macht van het supporteren begrijpen. Spelers zijn mensen geen machines!
Avatar van waynelove
Door waynelove, maandag 22 februari 2010 01:47
Reactie op Weazy, zondag 21 februari 2010 23:38
Echt een stuk voor een kakkerlak,wie dit heeft geschreven of dit aanbid ken beter geen ajacied wezen nutteloos!!.Je moet ze helpen uitegroeien tot een grote voetballer.Je kan ook hun elke wedstrijd uitfluiten,maar dat komt hun ook niet ten goede
je zegt het alsof het de normaalste zaak is van de wereld dat iedereen word toegezongen bij ajax.

natuurlijk is het goed dat suk en eriksen worden gesteund. dit gebeurt echter vooral omdat ze in de media zijn gehyped (ook al laten ze allebei bepaalde kwaliteiten zien).
ik hoorde nooit iemand zingen voor donald, blind of ras-ajacied sarpong.

het zou mooi zijn als deze positieve houding er ook eens was voor de rest van de spelers. en dan bedoel ik dus ook de kennedys van de selectie. ookal vindt men hem maar niks, is het zeer onhandig om deze man dan ook nog eens te gaan uitjouwen. je zou toch zeggen dat je zoiemand in ieder geval op de top van zijn kunnen zou helpen door steun van het publiek?

en dat gelul over "dit is een kakkerlakken stuk" is schoolplein-praat.
Avatar van lerac
Door lerac, maandag 22 februari 2010 00:55
Er moet ook altijd iemand zijn die moet zeiken.
Avatar van plopjes
Door plopjes, zondag 21 februari 2010 23:58
Reactie op Ajacied23, zondag 21 februari 2010 23:29
En waarom hoorde je iedereen over waarom Suk niet speelde? Het is toch een ideale wedstrijd om mensen als Lodeiro en Suk te laten spelen als je 3-0 voorstaat tegen een matig Vitesse? Verder hebben we een stuk of 16 basisspelers en niet iedereen kan elke week spelen. Ik had wat mensen rust gegeven zoals De Zeeuw
heb je uberhaupt wel gekeken? marko en demy zijn gewisseld voor lodeiro en urby?:s

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

FC Update voetbalnieuws