Ajax wil zich qua scouting liever richten op een paar landen dan op de hele wereld. 'We hebben liever veel grip op een kleiner gebied dan weinig grip op een heel groot gebied', begint directeur voetbalzaken Marc Overmars zijn 'scoutingverhaal' in Voetbal International.
'Ken je dat spel nog uit de tv-shows van Willem Ruis vroeger, waar er onverwacht staven uit het plafond kwamen vallen? Als mensen daar het overzicht kwijt waren, grepen ze steeds net mis. Wanneer ze een kleiner oppervlak in de gaten moesten houden, pakten ze alles. Zo doen we dat met de internationale scouting nu ook. In Scandinavië, West-Europa en het voormalige Oostblok willen we voorop lopen. In Zuid-Amerika is dat vrijwel onmogelijk, daar zijn de grootste talenten al helemaal in de greep van de absolute topclubs. Bovendien zijn ze vaak eigendom van zaakwaarnemers. Daar doen we niet aan mee', zegt Overmars.
Wat voor jongens wil Ajax dan hebben? 'We zoeken jongens die in zichzelf willen investeren', verklaart de directeur. 'Het kaf scheidt zich van het koren: talenten die zich willen ontwikkelen, verkiezen Ajax boven het geld in Engeland of Spanje. Christian Eriksen, Lucas Andersen en Viktor Fischer zijn goede voorbeelden. Zij konden elders veel meer verdienen, maar kozen voor de opleiding en de kansen bij Ajax. Dan weet je meteen dat hun mentaliteit in orde is.' (foto: Black Bath Towel Photographers)
Heb je tips, vragen, wil je adverteren of samenwerken? Mail ons: info@ajaxshowtime.com.
Spelling en grammatica mede dankzij Gremlinskaffa.
Om een reactie te kunnen plaatsen moet u ingelogd zijn, heeft u nog geen account kunt u zich hieronder registreren.