Waterreus: 'Vernoem Schiphol naar Cruijff'

door Bart Veenstra 65

Waterreus: 'Vernoem Schiphol naar Cruijff'

door Bart Veenstra 65

Laatst geüpdatet

Oud-PSV'er Ronald Waterreus vindt dat niet de Amsterdam ArenA, maar luchthaven Schiphol naar de donderdag overleden Johan Cruijff vernoemd moet worden. 'Verander de naam Schiphol in Johan Cruijff Airport. Daarmee geef je hem de credits die hij verdient en wordt Nederland voor eeuwig in één adem genoemd met zijn allergrootste exportproduct', aldus de voormalig doelman in zijn column in Voetbal International.

De analist is van mening dat de Amsterdam ArenA niet naar de legendarische nummer veertien vernoemd moet worden, al kan hij de de supporters van Ajax wel begrijpen. 'Ik lees nu dat ze in de hoofdstad de Arena naar hem willen vernoemen. En de sentimenten van de Ajax-supporters begrijp ik best. Alleen: ik vind het geen goed plan. Domweg omdat je hem daarmee tekort doet. De voetballer Cruijff is veel te groot om zijn naam aan De Arena te verbinden. Hij is veel groter dan dat Ajax is. Die club is groot dankzij Cruijff. En niet andersom.'

'De link Cruijff-Arena zie ik daarom niet echt, behalve dan dat hij er soms op de tribune zat om naar Ajax te kijken. Dat stadion heeft amper geschiedenis. En als Cruijff nu iets wél heeft, is het geschiedenis. Bovendien heeft hij er zelf nooit in gevoetbald', aldus Waterreus, die verder schrijft dat hij maar amper kan bevatten dat Cruijff is overleden. 'Dat gevoel kwam vooral donderdagavond naar boven, toen je op tv al die fabelachtige actiebeelden voorbij zag komen. Dan word je nog eens geconfronteerd met dat wat je eigenlijk al jaren weet: dat hij de grootste en beste voetballer is die we in Nederland ooit hebben gehad.'

Lees meer over:
Plaats reactie
Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.