'Plek in kwartfinale Champions League belangrijker dan een prijs'
Ajax-watcher Daniël Dwarswaard van het Algemeen Dagblad vindt dat een haast voor onmogelijk gehouden Europese campagne zwaarder telt dan een uitbreiding van de prijzenkast. Dat laat hij weten in een betoog in de ochtendkrant.
De journalist legt het uit met een voorbeeld. 'Stel, over twintig jaar zit u in de voetbalkantine en komen er wat voetbalvragen langs. Vraag 1: wie werd er kampioen van de eredivisie in het seizoen 2018/2019? Vraag 2: met hoeveel won Ajax in de Champions League de uitwedstrijd bij titelverdediger Real Madrid? Natuurlijk zal die laatste vraag makkelijker te beantwoorden zijn. 1-4, daar komt geen gokje aan te pas. Die vraag zal zelfs voor nostalgische gevoelens zorgen daar in de voetbalkantine.'
Volgens Dwarswaard is deze prestatie van Ajax - het bereiken van de kwartfinales van de Champions League - al een prijs op zich. 'Nee, inderdaad. Het levert (voorlopig) geen zilverwerk op. Maar wel: trots, eigenwaarde, aanzien in de internationale voetbalwereld, bewondering', aldus de verslaggever, die deze prestaties knapper vindt dan het bereiken van de Europa League-finale. 'Maar wat Ajax nú laat zien staat daar toch echt een flinke trede boven. Oké, de club heeft pas een kwartfinale bereikt, ja, maar wél van de Champions League. De manier waarop de Amsterdammers eerder Bayern München en nu vooral Real Madrid bespeelden, is letterlijk historisch.'
Dwarswaard wijst erop dat directeuren Edwin van der Sar en Marc Overmars er lange tijd op wezen dat Ajax weer moest meetellen in Europa. Vaak werden zij toen weggehoond. 'Maar zie. De sportkranten in heel Europa hebben Ajax op hun voorpagina's staan. Buitenlandse journalisten komen op sportcomplex De Toekomst langs om de oorsprong van het huidige succes te duiden aan hun miljoenen lezers en kijkers door heel Europa. (...) Er worden weer oude tijden herleefd. Er wordt weer rekening met "ons" gehouden. Dát betekent die plek in de kwartfinale van de Champions League. Die winst is nog belangrijker dan een prijs.'
Koop nu jouw Ajax-uitshirt met dertig procent korting in de Ajaxshop!
Om een reactie te kunnen plaatsen moet u inloggen of voor een account registreren.
Ajax in Europa is veel enerverender dan Ajax in de eredivisie. Het voetbal en de prestaties. De kans dat Ajax kampioen wordt is ook beduidend groter dan dat Ajax Real uit de CL flikkert en naar de kwartfinale van de CL gaat. Het is dus veel bijzonderder. Ajax dat zich meet met PSV om te kijken wie er over 34 wedstrijden de langste adem heeft tegen Exelsiors en Emmens of Ajax dat zich meet met Bayern, Madrid op het allerhoogste podium.. tsja.
Maar, en ik heb het al eens eerder gezegd, ik denk dat het niet in Nederland leven, en zelfs niet in een sociale kring van Nederlanders zitten, ook sterk mijn perceptie bepaald. Ajax kampioen van Nederland zegt buiten Nederland helemaal niemand wat. Ajax dat Madrid verslaat roert de hele voetbalwereld.
Als ik bijwijze van iedere dag 'helemaal niets in Amsterdam' naar mn kop krijg geslingerd, en iedere dag grijnzende niet-Ajacieden zie rond lopen nadat Ajax punten liet liggen dan zou het kampioenschap toch meer leven bij me.
Niet dat het nu niet bij me leeft, ik wil heel graag dat Ajax kampioen wordt. Maar het gaat hier om een stelling. Dat als je echt moet kiezen..
Waar ik heel principieel in ben is dat Ajax echt het beste voetbal van Nederland moet spelen. Dat doet het nu en dat moet worden beloond. Dat Ajax in 16/17 geen kampioen werd vond ik vooral daarom frustrerend. Ajax was toen echt ver uit het sterkst. Maar de EL campagne en het voetbal van Ajax zelf maakte wel veel goed.
Ik geloof echter dat ik nu wel meer snak naar het kampioenschap dan toen. Ik ben PSV ook echt spuugzat.
Maargoed een de keuze; kampioen en nooit die pot tegen Madrid te hebben mee gemaakt of geen kampioen maar wel die pot.. dan kies ik zonder twijfel voor dat laatste.
De schaal moet terug naar Amsterdam en dat is prio 1.
De KNVB beker komt terug naar Amsterdam, dat is een bijvangst van dit seizoen met een heerlijke nasmaak van het "kakkerlak menu" in de kuip.
Ajax had en heeft niks te verliezen in de CL.
Nu al 2 kersen op de taart: Bereiken knock out fase en bereiken 1/4 finale.
Een 3e kers op de taart zou zeker beter smaken.
Ajax heeft bovendien veel te lang geen prijs en is met deze groep verplicht kampioen te worden. Zeker omdat het grootste deel van deze zeldzaam sterke groep zal vertrekken.
Probleem is nu dat je bij geen kampioenschap straks al 5 jaar droog staat, dat schaad de club ook enorm, volgend jaar een leegloop en niemand weet hoe goed dit op te vangen is.
Nu moet je toch ook ondanks dat de verleiding van de CL enorm is ook volle bak voor de titel gaan.
Mochten we straks in april met opgeheven hoofd de CL moeten verlaten, laat dan niet uit alle hoeken en gaten weer de calimero`s te voorschijn komen met maar wij worden kampioen, nee laat dan het kampioenschap (of dubbel) de kroon zijn op een fantastisch seizoen op alle vlakken wat we met zen alle kunnen vieren op het museumplein.
Met dank aan het donkerste Europese rampseizoen ooit, moeten we als kampioen dit jaar 2 voorrondes spelen. Zou moeten lukken want championsroute en we moeten simpelweg van een landskampioen zonder geplaatste status winnen. Maar toch, er staat een half nieuw team dus je begint van voren af aan. Je weet het niet.
De "plek 2-3 route" is daarom al een heel ander verhaal, die teams komen uit de landen 5-10. En daarvan dienen 3 rondes te worden overleefd, als je dan pech hebt met de loting, kan het zo maar zijn dat je geen CL speelt.
Ik snap dus de redenering van sommigen hier dat de schaal maar "een prijsje" is, en ze liever de halve CL finale zouden behalen, echt niet . Altijd moet de titel prioriteit nummer 1 zijn, altijd. Die moeten we binnenhalen en de beker ook, de rest aan moois maar zonder zilverwerk zijn grote kersen op de taart.
CL is bonus, goed voor de moraal en de portemonnee vd spelers.
Wat heb je aan winst op Real als psv ons straks voor de 2e x een dreun geeft? (Of Pec...)
Als je eind vh seizoen met lege handen staat heeft deze overwinning dezelfde waarde als de 6-2 van Feyenoord. Leuk voor de fans en de geschiedenisboeken, de historische grote rivaal met ruime cijfers verslaan, maar een eenmalige prestatie. 5 jaar geen prijs.
Een topploeg moet constant een hoog niveau halen en winnen. Na een finale pas juichen.
De Duitsers weten hoe het moet: Na een 1-7 overwinning op het thuisspelende Brazilie niet feestvieren maar eerst nog even een moeizame finale winnen met 1-0 in de verlenging.
5 prijzen maar liefst,en helemaal niks in amsterdam.
Op de landstitel na allemaal flut prijzen maar ze lopen daar nog de polonaise vanwege de JC schaal en de 6-2.
Overigens werd die landstitel behaald in het jaar dat wij de EL finale speelden en links en rechts wat punten verspeelde, anders hadden ze het nooit gehaald
No freaking way. Die titel is een must.
Het is EN en niet OF. Geen gecalimero, geen verlaging van je standaard. Ajax speelt voor de titel en moet die pakken. Je kan thuis over PSV heen. Het wordt niet makkelijk tegen zo'n ploeg, maar het zou me niet verbazen als ze daarna compleet instorten. Al hun hoop zit op standhouden in de JC Arena.
Blaas er doorheen. En kappen met die schijnkeuze. Een titel pakken geeft een enorme boost aan je Europese avontuur. Als je er dan nog inzet. Het maakt dat avontuur nog veel en veel mooier.
Van wezenlijk belang voor aantrekken/behouden van topspelers...
(we kunnen natuurlijk ook gewoon even die CL titel dit jaar pakken, zijn we ook klaar...)