De Boer: 'Balbezit niet heilig verklaren'

door Koen Weijland 9

De Boer: 'Balbezit niet heilig verklaren'

door Koen Weijland 9

Laatst geüpdatet

Frank de Boer wil dat zijn ploeg met een andere mindset gaat voetballen. Na het eerste duel tegen FK Jablonec gaf hij al aan dat de bal soms wat vaker naar voren mag worden gepompt en vlak voor de return van donderdagavond spreekt hij woorden van gelijke strekking.

De Boer verwacht niet dat Jablonec vanaf het begin vol op de aanval zal gaan spelen. 'We spelen met dezelfde opstelling. Ik denk niet dat ze de sluis open gaan gooien. Als ze dat doen, doen ze dat in de tweede helft. Dan gaan ze 4-4-2 spelen', vertelt hij aan FOX Sports vlak voor het duel in Tsjechië.

De strijdwijze van Ajax zal wel iets anders zijn dan gebruikelijk. 'Uiteindelijk hopen we sneller diepte te zoeken. Ook al is het druk. Als de veldbezetting goed is kunnen we die bal ook richting hun zestien gooien. We hebben geëvalueerd en gediscussieerd met de spelers wat beter had kunnen gaan vorige week. We hopen dat de uitvoering vandaag beter is. Het gaat erom dat we het balbezit niet heilig moeten verklaren. De mindset bij de spelers moet wat opportunistischer.'

Mooie voetbal of niet, De Boer eist kwalificatie voor de groepsfase van de Europa League. 'Het resultaat is verschrikkelijk belangrijk voor ons. We moeten in de groepsfase komen. Mooi spel kan niet altijd, dus als ik nu moet kiezen, ga ik voor het resultaat. De ervaring in Europa is belangrijk. Tegen goede tegenstanders spelen betekent een nieuwe ervaring voor de spelers. Dan word je dus weer een completere speler', legt hij uit. In de opstelling ontbreekt opnieuw John Heitinga. De Boer licht die keuze kort toe. 'Heitinga gaat de goede kant op, maar ik zie nog geen reden om het centrum uit elkaar te halen.'

Lees meer over:
Plaats reactie
Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.