Martin van Rijn, de minister van Medische Zorg en Sport, sluit niet uit dat er toch voor 1 september gevoetbald kan gaan worden. Van Rijn is nu met de KNVB in gesprek over de mogelijkheden, waarna het Outbreak Management Team een definitief besluit zal nemen.
'Als het onder condities mogelijk zou zijn om het eerder te doen, dan wil ik daarnaar kijken', zegt Van Rijn in gesprek met de NOS over de mogelijke vervroeging om het voetbalseizoen te beginnen. 'Het hangt ervan af onder welke condities dat dan zou kunnen. Dat is ook precies de reden dat we aan de KNVB hebben gevraagd: maak een plan, zodat we kunnen beoordelen wat wel en niet kan. Daartoe hebben ze zich bereid verklaard.'
Een woordvoerder van de KNVB laat aan de NOS weten dat de voetbalbond momenteel werkt aan een plan. 'De volgende stap is dat er weer elf tegen elf kan worden gespeeld. Daarbij wordt met een realistische blik naar de nieuwe werkelijkheid, de maatregelen en mogelijkheden gekeken, los van exacte data. Dat doen we samen met de overheid', aldus de KNVB.
Het eerste gesprek over het KNVB-plan dat minister Van Rijn en Eric Gudde (KNVB-directeur) woensdag voerden, omschrijft Van Rijn als 'realistisch en constructief'. Als de minister van Medische Zorg en Sport het aanstaande plan van de KNVB goedkeurt, maakt het Outbreak Management Team vervolgens de definitieve beslissing. Van Rijn verwacht het plan over twee à drie weken van de KNVB.






































Plaats reactie