Ten Hag: 'Babel heeft een overbelaste kuitspier'

door Jesse ter Haar 11

Ten Hag: 'Babel heeft een overbelaste kuitspier'

door Jesse ter Haar 11

Laatst geüpdatet

Ryan Babel kampt met klachten aan zijn kuit, zo vertelt Erik ten Hag tegenover FOX Sports. De aanvaller behoort niet tot de wedstrijdselectie van Ajax tegen AZ, in tegenstelling tot de terugkeerde Hakim Ziyech en Quincy Promes.

'Hij is niet wedstrijdfit. Hij heeft kuitklachten', zo legt de oefenmeester uit in het interview. Zijn afwezigheid werd niet zondag pas bepaald, want het probleem speelde na Ajax - Getafe al. 'Hij heeft niet getraind. Het is een overbelaste kuitspier. Hoe snel dat heelt, moeten we bekijken.'

Ziyech en Promes, de twee sterspelers die samen terugkeren in de basiself van de Amsterdammers, moeten zondag weer voor de aanvallende impulsen zorgen. 'Het wil nog niet zeggen dat ze gelijk weer de topvorm hebben, maar het is een fijne wetenschap dat je ze weer tot je beschikking hebt. De energie spat ervan af bij hen. Of ze topfit zijn en negentig minuten kunnen spelen, dat zullen we moeten bekijken.'

Ook gaat Ten Hag in op de vorm van Dusan Tadic. De oefenmeester ziet dat hij minder fris oogt, maar kan dat ook verklaren. 'Dat heeft vooral te maken met de beeldvorming. Hij had geen spelers om mee te combineren en dat is toch de kracht van Tadic. Je zult zien dat hij dan weer beter gaat spelen.'

'Neres revalideert individueel'

De voorhoede van Ajax is bijna weer compleet, maar het is nog wachten op de terugkeer van David Neres. De Braziliaan is al enige tijd afwezig en een terugkeer lijkt nog niet in het verschiet te liggen. 'Neres is nog niet terug in de groepstraining. Hij is individueel aan het revalideren', aldus Ten Hag.

Lees meer over:
Plaats reactie
Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.