Ten Hag zinspeelt op meer speeltijd voor jeugdig trio

door Thijs Zwagerman 34

Ten Hag zinspeelt op meer speeltijd voor jeugdig trio

door Thijs Zwagerman 34

Laatst geüpdatet

Ajax-trainer Erik ten Hag is blij met hetgeen jongelingen Ryan Gravenberch, Lassina Traoré en Jurgen Ekkelenkamp zondagmiddag tegen ADO Den Haag hebben laten zien. De oefenmeester zag de spelers ‘vanuit de principes van het Ajax-spel voetballen’ en is voornemens het drietal na de winterstop meer speeltijd te geven.

Garanties geeft Ten Hag echter niet. Eén van de stokpaardjes van de trainer is namelijk dat spelers speeltijd zelf moeten verdienen en dit gaat logischerwijs ook op voor Gravenberch, Traoré en Ekkelenkamp. ‘Of ik hen vaker ga gebruiken in de tweede seizoenshelft, hangt van henzelf af. Natuurlijk hebben ze nu wedstrijden nodig, maar ze moeten die ook zelf verdienen. Dat is altijd mijn standpunt’, zegt Ten Hag tegen de NOS.

‘Ze hebben zich door de trainingen bij ons en het spelen in Jong Ajax heel goed ontwikkeld. Ze hebben zich de spelprincipes eigen gemaakt en kunnen dit ook omzetten naar wedstrijden’, vervolgt de trainer over het jeugdige trio. Vervolgens geeft Ten Hag aan dat hij Gravenberch, Traoré en Ekkelenkamp na de winterstop vaker wil laten spelen, mits zij dit ook verdienen. ‘Dat ze kunnen bijdragen aan het succes van Ajax geeft perspectief. Ik denk dat het op korte termijn al het geval kan zijn (dat ze meer minuten gaan maken, red.).’

Lees meer over:
Plaats reactie
Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.