Van der Sar over Qatar: 'Makkelijk scoren over onze rug'
Edwin van der Sar is tijdens de de Algemene Vergadering voor Aandeelhouders ingegaan op het trainingskamp naar Qatar. Ajax reist in januari af naar het land en dat is volgens veel mensen onacceptabel. Van der Sar vindt de kritiek 'makkelijk scoren'.
'We zijn een voetbalclub, geen politieke partij', opent Van der Sar over de kritieken van onder andere Amnesty International. 'In Qatar zijn er uitstekende velden, is er een goede temperatuur en zijn er uitstekende tegenstanders.' Er wordt dan ook benadrukt dat de keuze om naar Qatar af te reizen er een vanuit de technische staf is, niet vanuit de club Ajax zelf.
De algemeen directeur van Ajax is het dus niet eens met de kritiek op de winterse reis naar het Midden-Oosten. 'Het is makkelijk scoren over onze rug.' Tot slot vindt Van der Sar het 'niet de rol van Ajax om de huidige situatie in Qatar te veranderen'.
Bart Veenstra (Twitter: @Bart_Veenstra | e-mail: b.veenstra@ajaxshowtime.com)
Om een reactie te kunnen plaatsen moet u inloggen of voor een account registreren.
Ajax moet zijn naam niet laten gebruiken ten behoeve van een onfris land met een heel dubieus politiek klimaat.
Ik hoop dat Ajax er alsnog van afziet ondanks het feit dat er veel meer Europese clubs naar toe trekken.
We hebben inderdaad geen politieke verantwoording maar wel een naam hoog te houden.
Als je buiten europa reist heb je te maken met jetlags, aclimatiseren kwa temperatuur bij terugkomst, dit zijn allemaal factoren waarop je lichaam weer twee weken nodig heeft om te herstellen.
Je hoort het zo vaak dat mensen na zon reis na 4 dagen alweer gesloopt zijn op het werk en eigenlijk niet het idee hebben gehad dat ze weg zijn geweest.
Je lichaam krijgt gewoon klappen.
Ondanks dat Kaapstad een stuk verder vliegen is, heb je er qua tijdsverschil absoluut geen last van. Met Qatar ook niet echt, maar het is al wel merkbaar.
Begrijpelijk.
Maar een volgende keer denken ze wel wat langer na. Dat is de enige winst.
ps; Je gaat dus in land voetballen, waar de mensenrechten worden geschonden.
Je valt volledig door de mand Edje.
Types die Qatar gaan lopen verdedigen. :')
Dat hij dit nog goed wilt praten pff.
Er zou hier maar eens een afgehakt hoofd voor een shisha lounge liggen.
Of stel je eens voor dat er een voetballer geliquideerd wordt voor een vermeende ripdeal.
Moet er echt niet aan denken om in zo een barbaars land te wonen.
Gelukkig gebeurd dat in onze roomblanke gemeenschap allemaal niet.
complete misser dit Qatar verhaal
Mensenrechten etc.
Waarom vind jij dat ze niet moeten gaan?
Laat je je vrouw thuis Edwin? Die is immers toch nergens welkom daar.
Daarin tegen zal die vrouw in boerka van Labyad zich prima thuis voelen daar! ;-)
Iedereen die ook maar enige sympathie heeft voor 'Against modern football' zou dat WK moeten boycotten.
1. https://occup-med.biomedcentral.com/articles/10.1186/s12995-018-0211-z (2009).
"Most current information on WRIs in Qatar is based on hospital-based studies capturing (...) with fatality rate of 8.44 per 100,000 workers".
2. https://www.independent.co.uk/sport/football/world-cup/qatar-2022-world-cup-deaths-workers-report-a8943096.html
There have been some improvements, particularly for the 30,000 or so workers (...) Between February 2018 and January of this year, 10 workers died away from building sites.
Dus er vallen wel meer dan gemiddeld doden bij de werkzaamheden als ik het zo lees. De vraag is hoe dat kan.
Gelukkig zijn er nog zelfstandig denkende mensen hier.
Neem aan dat u nu het NL'se voetbal gaat boycotten..?
En ik snap het maar al te goed, vriend.
Heb er zelf jaren gewoond en gewerkt en de verhalen waar u mee komt worden op geen enkele manier gestaafd door feiten.
https://www.youtube.com/watch?v=I0EsOFDA6uM
Maar ik denk inderdaad ook dat Amnesty International de pik heeft op Qatar en Ajax.
https://www.amnesty.org/download/Documents/MDE2207932019ENGLISH.PDF
De NL overheid incluis.
Qatar is een gewaardeerd lid van de wereldgemeenschap en de Verenigde Naties.
Qatar is een gewaardeerd leverancier van aardolie met klanten over de hele wereld.
Qatar is een zeer gastvrij land en biedt onderdak aan een ieder die het zich kan veroorloven.
Qatar is een solide rechtstaat met een rechtssysteem gebaseerd op de Sharia.
Qatar is door geen enkel land of organisatie aangeklaagd bij een internationaal strafhof.
Qatar biedt werkgelegenheid en een beter toekomstperspectief aan duizenden werknemers , dikwijls uit armere landen.
Qatar kent net als Nederland een koningshuis.
Qatar's emir werd door kongin Beatrix verblijd met het Grootkruis in de Orde van de Nederlandse Leeuw.
Qatar als onderdeel van de VAE behoort tot de 10 rijkste landen ter wereld.
Qatar is gastheer geweest van de 18de klimaatconferentie van de UN,
Qatar is jarenlang sponsor geweest van Barcelona CF en is nu de trotse sponsor van AS Roma.
Tsja....als je dit even op je in laat werken, snap je echt niet wat een gerenommeerde voetbalclub als Ajax in zo'n shithole te zoeken heeft....niet waar?
Heb het erg heel erg naar m'n zin gehad!
Qua levensstandaard en veiligheid mijlen ver voor op NL.
Ha ha ha. Man man, als je ziet wat voor landen het daar soms in commissies voor het zeggen hebben.
Als je wilt aantonen dat met geld heel veel te koop is, ja, dan is je reactie spot on.
Dat is op zoveel plekken, veel dichter bij.
Zeg gewoon dat het om geld draait, daar ben je helemaal op gefixeerd.
En geld is niet sport, dus ook geen geldige reden.
Als ik hennis in met een boerka in die zandbak op bezoek zie gaan, en dat je weet dat wanneer die gasten naar europa komen zich totaal niet aanpassen aan wat normaal is in europa, kan je maar 1 conclusie trekken. We hebben geen ene moer daar te zoeken, en als voetbal club al helemaal niet. Vrouwen mogen een wedstrijd bijvoorbeeld niet eens bezoeken.
Maar ja zal wel niet gezegd mogen worden in een tijd waar iedereen blijkbaar op eieren loopt.
Voor we het weten ontploft er weer ergens een bom, of valt amerika een land binnen waar ze niks te zoeken hebben.
Nederlanders passen zich ook niet aan in het buitenland, in Australië en Canada hele Nederlandse wijken, trekken allemaal naar elkaar toe. Hier over de grens, net in Duitsland, hele Nederlandse wijken. Wat te denken van al die toeristen uit Rusland, Engeland en ook Nederland, die in de mediterranee alles kort en klein meppen.
En veruit het overgrote deel van immigranten uit Islamitische landen doen het gewoon prima hier, en vallen niemand lastig, willen er ook echt wat van maken.
OT Ajax moet natuurlijk niet naar Quatar gaan. Nergens voor nodig. Geld genoeg en niet naar andere clubs kijken
Om dan even later aan te kondigen vanuit eigen keuze (dus geen verplichte wedstrijd) naar Qatar te vliegen, heel wat verder, gewoon met het vliegtuig.
En dat puur om een paar ton op te halen. Dan ben je dus full of shit geweest.
Net als Ronald de Boer afgelopen zondag.
Ik heb hem horen zeggen 'Het waren geen honderden mensen die daar zijn gestorven, het waren er maar (!) drie'
Wow, buiten het feit dat daar helemaal niets van waar is, is het een uitspraak die werkelijk stuitend is.