Ajax O19 heeft op bezoek bij AZ O19 heel goede zaken gedaan in de strijd om het kampioenschap. De jonge Amsterdammers wonnen dankzij twee treffers van Noa Lang met 0-2 en staan daardoor negen punten voor op nummer twee PSV O19. De Eindhovenaren hebben wel een duel minder gespeeld.
Na schoten van Lang en Reda Boultam en een kopbal Ché Nunnely was het na bijna een halfuur spelen alsnog raak voor Ajax O19. Een schot van Lang was AZ-keeper List te machtig, waardoor Ajax op voorsprong kwam. Vlak erna schoot Jasper ter Heide Ajax bijna naar 0-2, maar dit keer zat de keeper van AZ er goed bij.
AZ O19 kwam na rust goed uit de kleedkamer en kreeg enkele kansen op de gelijkmaker. Tegen de verhouding in was het na een uur spelen toch 0-2 voor Ajax. Opnieuw was het middenvelder Lang die scoorde voor Ajax. In het verdere verloop van de wedstrijd kregen beide ploegen kansen om te scoren, maar het bleef bij 0-2. Ajax heeft nu negen punten meer dan PSV, dat nog wel een wedstrijd meer te spelen heeft. Ajax zelf speelt nog twee wedstrijden en kan tegen Feyenoord O19 op zaterdag 21 mei kampioen worden, mits PSV zijn wedstrijd bij Sparta Rotterdam O19 zaterdag wint. Wint PSV niet, is Ajax zaterdag al kampioen.
Opstelling AZ O19: List; Lathouwers, Church, Bakker, Springer; Van der Wacht, Hoedemakers, Kaandorp; Kunst, Druijf, Jonsson;
Wissels AZ O19: Duin, Groot, Muhi, Gorter, Sadiroglu, Aarts, Bijleveld;
Opstelling Ajax O19: De Lange; Matusiwa, Sidoel, Kemper, Bakboord; Ter Heide, Lang, Boultam; Lopez, Flemming, Nunnely;
Wissels Ajax O19: Plomper, M. De Wit, Botman, Struijk, Benninga, Ekkelenkamp, Kaars;
Doelpunten:
0-1 Noa Lang (28')
0-2 Noa Lang (59')
Bijzonderheden:
- Met nog drie wedstrijden op het programma heeft Ajax zes punten meer dan nummer twee PSV.
- Aankomende zaterdag treffen Ajax O19 en AZ O19 elkaar opnieuw: dan in de halve finale van het bekertoernooi. PSV O19 versloeg in de andere halve finale NEC/FC Oss O19 met 0-2.
Volg de wedstrijd via Twitter:




































Plaats reactie