Ajax tweede bij eindstand volgens wiskundigen
Volgens wiskundigen Frits Spieksma en Roel Lambers in De Telegraaf moet er een wiskundig en objectieve methode komen voor het vroegtijdig beëindigen van de voetbalcompetities. Aan de hand van deze methode zou Ajax in het huidige voetbalseizoen eindigen als nummer twee.
Een methode moeten rekening moeten houden met de zwaarte van het resterende programma. Volgens wiskundigen Spieksma en Lambers bestaat er al een relatief eenvoudige methode die voor het bepalen van de eindstand zou kunnen worden toegepast. Er wordt hierbij gekeken naar de gespeelde wedstrijden en de zwaarte van de tegenstanders waar tegen gespeeld is. Er wordt niet gekeken naar het nog te resteren programma.
Het zou niet ten gunste van Ajax zijn geweest als deze wiskundige methode op het huidige Eredivisie seizoen zou zijn losgelaten. AZ zou hierbij namelijk tot nummer één worden benoemd. Ajax, Feyenoord en PSV volgen. ADO Den Haag en RKC Waalwijk zouden degraderen en het Europese ticket zou, net als momenteel het geval is, aan Willem II worden toegekend.
Om een reactie te kunnen plaatsen moet u inloggen of voor een account registreren.
Zij heeft namelijk altijd een hekel aan alle andere clubs uit de Eredivisie, wie dit ook mogen zijn en die worden dan automatisch uit de uitslagen geschrapt. Zo is het Frits en Roel. Anders nog iets?
What's next?
De opinies van de boerinnen bond, de voorzitter van de kaas smelterij?
Kom op zeg.
Alsof je alles kunt berekenen.
De onvoorspelbaarheid (niet te berekenen dus) is nou net waarom voetbal zo mooi is.
https://wetenschap.nu/dit-is-de-echte-eindstand-van-de-eredivisie/
Er staat in feite alleen dat er naast wedstrijdpunten ook punten zijn toegekend aan de relatieve sterkte van de tegenstander.. Wat ik daaruit opmaak is dat je voor een tegenstander die sterker is dan jijzelf meer punten krijgt, en voor een zwakker team dan je eigen team krijg je minder punten.. En dat betekend dat het onderlinge resultaat heel zwaar meetelt en daar komt nog bij dat AZ voor winst op Ajax meer punten krijgt dan Ajax zou krijgen bij winst op AZ..
Leuk geprobeerd maar hier trappen we natuurlijk niet in.. Ajax blijft gewoon eerste..
Dus dat zal wel weer een fijn en flinterdun rekensommetje zijn.
Als AZ, Feyenoord of fucking Willem II op 1 had gestaan hadden we deze discussie niet gehad en had de desbetreffende club een schaal gekregen.
Het enige waar het op zou kunnen is op onderling resultaat.. Dus in die berekening (die ze er in het originele artikel niet bij hebben gezet) zal dit een zwaar wegende factor zijn..
En zoals ik het lees gaven ze punten voor resultaat en daarnaast voor de relatieve sterkte van de tegenstander, dit betekend volgens mij dat je extra punten krijgt voor het verslaan van een sterkere team dan dat jezelf bent.. Maar Ajax was op papier het sterkste team (dat was ook te zien tot aan zo'n beetje de thuiswedstrijd tegen Valencia) wat dus inhoud dat Ajax relatief tot zichzelf gezien geen sterkere tegenstander treft.. AZ daarentegen zal vast als subtopper beschouwd worden en krijgt voor bijv. de onderlinge wedstrijden meer punten dan dat Ajax zou hebben gekregen als ze beide wedstrijden hadden gewonnen.. Daarnaast weegt puntverlies voor Ajax zwaarder mee dan voor AZ..
Misschien zit het anders hoor, maar dan moeten ze die zogenaamde berekening er ook bij zetten..
Want dit komt op mij over als "een wiskundige heeft berekend, dus dat klopt en jullie begrijpen het toch niet, dus hoeft er ook bij te staan"..
Nou probeer maar eens op die maniet Wiskunde-toetsen maken, als daarbij alles antwoorden juist hebt, maar de berekening er niet bij zet, krijg een dikke onvoldoende
Mijn hemel tenenkrommend en dat dit nog geplaatst wordt pfff .
Stel dat je het wiskundig gaat voorspellen, dan zijn er zoveel verschillende methodes die je kunt gebruiken, met elk hun eigen onderbouwing. Er bestaat niet 1 algemeen model waarmee het beste voorspeld kan worden. Er zijn daarnaast zo ontelbaar veel parameters, wat neem je wel en wat neem je niet mee?
Dus ik weet niet wat voor 'wiskundigen' dit zijn, maar beweren dat dit objectief is, zegt genoeg over hun kennis.
Kus m’n reet maar. Wat word je af en toe schijtziek van dit bemoeizuchtig landje. Iedereen wil op de voorgrond treden met zijn/haar mening. In China slaan ze door, maar soms zou het ook weleens goed uitkomen hier.
Ik ga in de tussentijd met terugwerkende kracht Piet Paulusma dagen, want het ‘weerbericht’ klopte van geen kant.
Misschien kan dit door ontwikkeld worden tot een nieuw Nederlands spel.....Ik heb berekend dat........Ouwehoeren is ook een vak.
Een voorspelling maken voor het resterende programma zou daarom veel logischer zijn, maar is uiteraard ook totaal niet betrouwbaar. Er komen zoveel factoren kijken bij het voetbal die je niet mee kunt nemen in modellen om één wedstrijd met zekerheid goed te voorspellen, laat staan een hele competitie over verschillende speelrondes.
Overigens in de modellen die ik ben tegengekomen waarin de eindstand werd voorspeld aan de hand van het resterende programma staat Ajax bovenaan. Voor de geïnteresseerden:
https://cqm.nl/nl/nieuws/spoiler-alert-cqm-voorspelt-einduitslag-eredivisie
Hier is het restand van de competitie gesimuleerd, waar Ajax uiteindelijk bovenaan staat. Leuk feitje is dat PSV nog boven Feyenoord is geëindigd.
https://www.ad.nl/nederlands-voetbal/promotie-cambuur-was-voor-99-5-procent-zeker-degradatie-rkc-nog-duidelijker~accfb377/
Hier is ook het restand van de competitie gesimuleerd en op basis van die simulaties zijn er kansen toegekend. Ajax maakte 83 procent kans en AZ 14 procent op het kampioenschap.
Gelukkig is sport veel minder voorspelbaar dan deze wiskundigen denken. Want daardoor is het zo leuk. Geen enkel wiskundig model heeft Ajax kampioen laten worden na zo'n 25 wedstrijden in het seizoen 2010/11. Ajax stond toen derde en moest nog in ieder geval een wedstrijd tegen de op dat moment nr. 2, Twente. Op basis van statistische berekeningen met de eerste 25 wedstrijden van dat seizoen als rekenmodel zou Ajax echt geen kampioen geworden zijn.
Echt stupide van deze academici dat ze geloven dat je op basis hiervan een kampioen kunt aanwijzen.
Ooit eens iemand horen verzuchten: "Als ik zo slim ben als ik denk, waarom ben ik dan geen miljonair?""
Je zou ook alle gespeelde wedstrijden die zowel Ajax als AZ tegen dezelfde tegenstanders hebben gespeeld (uit en thuis) alleen moeten meetellen de rest wegstrepen. Dan staat Ajax op punten ook boven AZ.
We baseren onze keuzen ook op rekenmodellen over het klimaat, het verloop van virussen, economie, etc. etc.
Alleen die modellen kloppen ook nooit en lijken misbruikt te worden voor eigen doeleinden.